Dachser poszerza zakres usług dodatkowych

C

16-04-2010

_ {modal href="/images/stories/aktualnosci/dachser_big.jpg"} {/modal} Od kwietnia br. firma Dachser wprowadziła usługę pobrania gotówki za towar (cash on delivery) dla przesyłek eksportowych wyjeżdzających z Polski do poszczególnych krajów Europy. Pobranie gotówki jest już możliwe w Austrii, Belgii, Szwajcarii, Danii, Niemczech, Luksemburgu, Holandii i na Węgrzech. Ten sam system funkcjonuje w Polsce dla przesyłek importowych sprowadzanych do naszego kraju z w/w państw. Własny system IT firmy Dachser pozwala na stosowanie niezawodnych procedur operacyjnych oraz precyzyjnego sposobu rozliczenia płatności i transferu środków pieniężnych. Innowacyjne narzędzia informatyczne gwarantują automatyzację, skuteczność i wysoką jakość serwisu. Po dostarczeniu przesyłki, pobrana należność od adresata przelewana jest na konto nadawcy. _ Z usługi "za pobraniem" można skorzystać wysyłając przesyłkę, która musi być ubezpieczona do wysokości kwoty pobrania. Usługa COD oferowana przez Dachser daje  klientom dodatkowe korzyści, gdyż umożliwia rozpoczęcie współpracy handlowej z nieznanymi kontrahentami, eliminując ryzyko braku zapłaty za przesłany towar. Dzięki takiemu rozwiązaniu firmy mogą poprawić swą płynność finansową i podnieść bezpieczeństwo realizowanych transakcji. W okresie ostatnich kilkunastu miesięcy wiele firm utraciło płynność finansową z powodu problemów z wyegzekwowaniem płatności za zrealizowane zamówienia. W części dotyczy to również eksporterów, którzy do tej pory ograniczeni byli do przyjmowania należności w formie przedpłaty lub z odroczonym terminem płatności. Dachser proponuje dodatkowe, pośrednie rozwiązanie, które doskonale wypełnia oczekiwania tych firm, które w relacjach handlowych chcą minimalizować ryzyko prowadzenia działalności i zabezpieczyć się przed ewentualnymi trudnymi działaniami windykacyjnymi.
_
{modal href=”/images/stories/aktualnosci/dachser_big.jpg”}
{/modal} Od kwietnia br. firma Dachser wprowadziła usługę pobrania gotówki za towar (cash on delivery) dla przesyłek eksportowych wyjeżdzających z Polski do poszczególnych krajów Europy. Pobranie gotówki jest już możliwe w Austrii, Belgii, Szwajcarii, Danii, Niemczech, Luksemburgu, Holandii i na Węgrzech. Ten sam system funkcjonuje w Polsce dla przesyłek importowych sprowadzanych do naszego kraju z w/w państw.

Własny system IT firmy Dachser pozwala na stosowanie niezawodnych procedur operacyjnych oraz precyzyjnego sposobu rozliczenia płatności i transferu środków pieniężnych. Innowacyjne narzędzia informatyczne gwarantują automatyzację, skuteczność i wysoką jakość serwisu. Po dostarczeniu przesyłki, pobrana należność od adresata przelewana jest na konto nadawcy.
_
Z usługi “za pobraniem” można skorzystać wysyłając przesyłkę, która musi być ubezpieczona do wysokości kwoty pobrania. Usługa COD oferowana przez Dachser daje  klientom dodatkowe korzyści, gdyż umożliwia rozpoczęcie współpracy handlowej z nieznanymi kontrahentami, eliminując ryzyko braku zapłaty za przesłany towar. Dzięki takiemu rozwiązaniu firmy mogą poprawić swą płynność finansową i podnieść bezpieczeństwo realizowanych transakcji. W okresie ostatnich kilkunastu miesięcy wiele firm utraciło płynność finansową z powodu problemów z wyegzekwowaniem płatności za zrealizowane zamówienia. W części dotyczy to również eksporterów, którzy do tej pory ograniczeni byli do przyjmowania należności w formie przedpłaty lub z odroczonym terminem płatności. Dachser proponuje dodatkowe, pośrednie rozwiązanie, które doskonale wypełnia oczekiwania tych firm, które w relacjach handlowych chcą minimalizować ryzyko prowadzenia działalności i zabezpieczyć się przed ewentualnymi trudnymi działaniami windykacyjnymi.


Zobacz także

C

Najnowszy numer

C
TSL Biznes 04/2021
Truck & Van 03/2021

Zapisz się do newslettera

C

Czytaj TSL biznes za darmo! Zapisz się do newslettera.

C