Dachser powiększa oddział w Strykowie

C

18-07-2017

Firma Dachser - jeden z wiodących globalnych operatorów logistycznych powiększa swój oddział w Strykowie pod Łodzią. Całość przedsięwzięcia, które ma zakończyć się w drugiej połowie 2018 roku, obejmuje rozbudowę istniejącego magazynu o obiekty o łącznej powierzchni ponad 8000 m kw. Oddanie do użytku nowej hali przeładunkowej przewidziane jest na czwarty kwartał 2017 roku.

Firma Dachser – jeden z wiodących globalnych operatorów logistycznych powiększa swój oddział w Strykowie pod Łodzią. Całość przedsięwzięcia, które ma zakończyć się w drugiej połowie 2018 roku, obejmuje rozbudowę istniejącego magazynu o obiekty o łącznej powierzchni ponad 8000 m kw. Oddanie do użytku nowej hali przeładunkowej przewidziane jest na czwarty kwartał 2017 roku.

W ramach inwestycji prowadzonej na terenie swojego strykowskiego oddziału Dachser zwiększy tamtejszą powierzchnię magazynową o ok. 4500 m kw. Liczba ramp wzrośnie finalnie do 72. Znacznie zwiększy to możliwości przeładunkowe tego terminalu cross-dockingowego. Na dalszym etapie przedsięwzięcia powstanie nowoczesny trzykondygnacyjny biurowiec o powierzchni ok. 2400 m kw. Oprócz oddziału, będzie się w nim mieściła m.in. siedziba polskiego zarządu firmy oraz agencja celna Dachser.

– Dachser w Polsce bardzo dynamicznie się rozwija, a Stryków to jeden z kluczowych punktów na logistycznej mapie kraju, więc znaczne rozbudowanie naszego oddziału stało się konieczne, by móc maksymalnie sprawnie realizować procesy logistyczne na rzecz współpracujących z nami przedsiębiorstw. To dla naszej firmy bardzo ważny krok, który przyniesie korzyści wszystkim stronom – mówi dr inż. Grzegorz Lichocik, prezes Dachser w Polsce.

–  Budujemy bardzo nowoczesny obiekt, który znacznie usprawni nasze działania. Zdecydowanie zwiększymy zdolności przeładunkowe, magazyn będzie też dostosowany do przechowywania towarów niebezpiecznych. Zastosowane oświetlenia LED czy rekuperacji pozwoli nam oszczędzać energię. Aby minimalizować wpływ naszej działalności na środowisko, będziemy m.in. gromadzić wodę deszczową. Chcemy, by było to też miejsce przyjazne pracownikom, znajdzie się tu więc stołówka, przestronny parking dla samochodów osobowych czy wiata na rower osobowych czy wiata na rowery – dodaje Michał Simkowski, General Manager Dachser European Logistics.

Zobacz także

C

Najnowszy numer

C
TSL Biznes 04/2021
Truck & Van 03/2021

Zapisz się do newslettera

C

Czytaj TSL biznes za darmo! Zapisz się do newslettera.

C