Dachser: rekordowa liczba stażystów

C

25-10-2016

Dachser przyjął w tym roku dużą liczbę stażystów oraz studentów na praktyki na całym świecie. Najwięcej z nich - aż 682 osoby - rozpoczęło swoją przygodę z Dachser w Niemczech. Międzynarodowe przedsiębiorstwo logistyczne szkoli obecnie łącznie 1511 młodych osób, w  tym 1256 w Niemczech i 255 w pozostałych krajach.   Dachser bardzo mocno angażuje się w kształcenie nowej generacji logistyków. Liczba nowo przyjmowanych stażystów i studentów w firmie rośnie w ujęciu globalnym o ok. 10% rocznie. Rekruci szkolą się w takich obszarach jak m.in. spedycja i logistyka, IT, magazynowanie i logistyka kontraktowa. Po ukończeniu stażu bądź praktyk osoby te mają bardzo dużą szansę stałego zatrudnienia w Dachser.   „Kładziemy duży nacisk na zatrudnianie z wewnątrz, dlatego tak ciężko pracujemy nad rozwijaniem talentów" mówi Martina Szautner,  dyrektor działu Corporate Human Resources w Dachser. „Oczekiwania wobec logistyków stale rosną, więc szkolenie na wysokim poziomie jest niezbędne dla udanej kariery"  dodaje.   Dachser prowadzi swoje działania w zakresie kształcenia przyszłych profesjonalistów z branży logistycznej w wielu krajach europejskich. W Niemczech, Austrii, Szwajcarii, Danii i Francji studia dualne, będące połączeniem nauki w systemie akademickim i pracy w przedsiębiorstwie logistycznym, są od lat bardzo istotną ścieżką szkolenia przyszłych pracowników. W Polsce Dachser również angażuje się w dualny system kształcenia przyszłej kadry we współpracy z poznańską Wyższą Szkołą Logistyki od 2014 roku. Firma prowadzi też autorski program dwuletnich staży, na które przyjmuje absolwentów szkół średnich. Także w tym roku do grona praktykantów i stażystów w polskich oddziałach Dachser dołączyły kolejne młode osoby.   „Nasz program stażowy nie tylko umożliwia młodym ludziom zdobycie doświadczenia w logistyce, ale również pomaga im się usamodzielnić. Po zakończeniu stażu zdecydowana większość tych osób zostaje z nami. Dzięki temu oni łagodnie zaczynają swoją karierę, a my zdobywamy wyedukowanych, wszechstronnych pracowników"  komentuje Agnieszka Józwik, dyrektor ds. personalnych w Dachser w Polsce.

Dachser traineesDachser przyjął w tym roku dużą liczbę stażystów oraz studentów na praktyki na całym świecie. Najwięcej z nich – aż 682 osoby – rozpoczęło swoją przygodę z Dachser w Niemczech. Międzynarodowe przedsiębiorstwo logistyczne szkoli obecnie łącznie 1511 młodych osób, w  tym 1256 w Niemczech i 255 w pozostałych krajach.

 

Dachser bardzo mocno angażuje się w kształcenie nowej generacji logistyków. Liczba nowo przyjmowanych stażystów i studentów w firmie rośnie w ujęciu globalnym o ok. 10% rocznie. Rekruci szkolą się w takich obszarach jak m.in. spedycja i logistyka, IT, magazynowanie i logistyka kontraktowa. Po ukończeniu stażu bądź praktyk osoby te mają bardzo dużą szansę stałego zatrudnienia w Dachser.

 

„Kładziemy duży nacisk na zatrudnianie z wewnątrz, dlatego tak ciężko pracujemy nad rozwijaniem talentów” mówi Martina Szautner,  dyrektor działu Corporate Human Resources w Dachser. „Oczekiwania wobec logistyków stale rosną, więc szkolenie na wysokim poziomie jest niezbędne dla udanej kariery”  dodaje.

 

Dachser prowadzi swoje działania w zakresie kształcenia przyszłych profesjonalistów z branży logistycznej w wielu krajach europejskich. W Niemczech, Austrii, Szwajcarii, Danii i Francji studia dualne, będące połączeniem nauki w systemie akademickim i pracy w przedsiębiorstwie logistycznym, są od lat bardzo istotną ścieżką szkolenia przyszłych pracowników. W Polsce Dachser również angażuje się w dualny system kształcenia przyszłej kadry we współpracy z poznańską Wyższą Szkołą Logistyki od 2014 roku. Firma prowadzi też autorski program dwuletnich staży, na które przyjmuje absolwentów szkół średnich. Także w tym roku do grona praktykantów i stażystów w polskich oddziałach Dachser dołączyły kolejne młode osoby.

 

„Nasz program stażowy nie tylko umożliwia młodym ludziom zdobycie doświadczenia w logistyce, ale również pomaga im się usamodzielnić. Po zakończeniu stażu zdecydowana większość tych osób zostaje z nami. Dzięki temu oni łagodnie zaczynają swoją karierę, a my zdobywamy wyedukowanych, wszechstronnych pracowników”  komentuje Agnieszka Józwik, dyrektor ds. personalnych w Dachser w Polsce.

Zobacz także

C

Najnowszy numer

C
TSL Biznes 04/2021
Truck & Van 03/2021

Zapisz się do newslettera

C

Czytaj TSL biznes za darmo! Zapisz się do newslettera.

C