Dachser wspiera początkujących logistyków

C

05-03-2013

  Piotr Wojna, Bartosz Franelak i Adam Trukawka. Finaliści organizowanej przez Wyższą Szkołę Logistyki Ogólnopolskiej Olimpiady Logistycznej doskonale radzą sobie na stażach w Dachser. - Mają stuprocentowe perspektywy zatrudnienia w firmie po ukończeniu stażu - podkreśla Jarosław Witkowski, branch manager firmy w Poznaniu.     Szansa na karierę dla tych młodych ludzi to efekt partnerstwa pomiędzy Wyższą Szkołą Logistyki, a firmą Dachser. WSL współpracuje z blisko trzydziestoma największymi firmami logistycznymi w Polsce starając się angażować specjalistów w proces dydaktyczny, ale jednocześnie wysyłając studentów na praktyki i staże do firm. Poznańska uczelnia od 7 lat wspiera także szkoły kształcące w zawodach: technik logistyk i technik spedytor, podnosząc jakość kształcenia w tych szkołach i jednocześnie ułatwiając ich absolwentom podejmowanie pracy tuż po maturze. Jako organizator Ogólnopolskiej Olimpiady Logistycznej, WSL co roku przekazuje kontakty do najlepszych olimpijczyków firmie Dachser, która proponuje im staże w różnych oddziałach firmy w Polsce.   Program stażowy Dachser to prawdziwa furtka do kariery w logistyce. Całość oparta jest na doświadczeniach niemieckich. Uczestnicy rekrutowani są na dwuletni staż, podczas którego przechodzą przez wszystkie działy i procesy realizowane w firmie, poznają jej całą specyfikę. Po ukończeniu stażu i pozytywnej opinii kierownictwa oddziału - mają stuprocentowe szanse na stałą pracę. Biorąc natomiast pod uwagę fakt, że firma Dachser stara się, aby każdy oddział funkcjonował dokładnie w taki sam sposób - absolwent stażu może bez problemu zmienić także miejsce zamieszkania i podjąć pracę tam, gdzie będzie chciał.   - Dzięki temu, że poznają całą specyfikę firmy, stażyści mogą bez problemu pracować na większości stanowisk, są bardzo wszechstronnie do tego przygotowani - podkreśla Jarosław Witkowski - są naprawdę fantastyczni, głodni wiedzy, skromni i potrafią zaskakiwać proponowaniem nowatorskich rozwiązań.  W projekcie stażowym uczestniczy w tym momencie dwunastu młodych ludzi w pięciu oddziałach DACHSER.  

 

dachserSTPiotr Wojna, Bartosz Franelak i Adam Trukawka. Finaliści organizowanej przez Wyższą Szkołę Logistyki Ogólnopolskiej Olimpiady Logistycznej doskonale radzą sobie na stażach w Dachser. – Mają stuprocentowe perspektywy zatrudnienia w firmie po ukończeniu stażu – podkreśla Jarosław Witkowski, branch manager firmy w Poznaniu.

 

 


Szansa na karierę dla tych młodych ludzi to efekt partnerstwa pomiędzy Wyższą Szkołą Logistyki, a firmą Dachser. WSL współpracuje z blisko trzydziestoma największymi firmami logistycznymi w Polsce starając się angażować specjalistów w proces dydaktyczny, ale jednocześnie wysyłając studentów na praktyki i staże do firm. Poznańska uczelnia od 7 lat wspiera także szkoły kształcące w zawodach: technik logistyk i technik spedytor, podnosząc jakość kształcenia w tych szkołach i jednocześnie ułatwiając ich absolwentom podejmowanie pracy tuż po maturze. Jako organizator Ogólnopolskiej Olimpiady Logistycznej, WSL co roku przekazuje kontakty do najlepszych olimpijczyków firmie Dachser, która proponuje im staże w różnych oddziałach firmy w Polsce.

 

Program stażowy Dachser to prawdziwa furtka do kariery w logistyce. Całość oparta jest na doświadczeniach niemieckich. Uczestnicy rekrutowani są na dwuletni staż, podczas którego przechodzą przez wszystkie działy i procesy realizowane w firmie, poznają jej całą specyfikę.

Po ukończeniu stażu i pozytywnej opinii kierownictwa oddziału – mają stuprocentowe szanse na stałą pracę. Biorąc natomiast pod uwagę fakt, że firma Dachser stara się, aby każdy oddział funkcjonował dokładnie w taki sam sposób – absolwent stażu może bez problemu zmienić także miejsce zamieszkania i podjąć pracę tam, gdzie będzie chciał.

 

– Dzięki temu, że poznają całą specyfikę firmy, stażyści mogą bez problemu pracować na większości stanowisk, są bardzo wszechstronnie do tego przygotowani – podkreśla Jarosław Witkowski – są naprawdę fantastyczni, głodni wiedzy, skromni i potrafią zaskakiwać proponowaniem nowatorskich rozwiązań.  W projekcie stażowym uczestniczy w tym momencie dwunastu młodych ludzi w pięciu oddziałach DACHSER.

 

fb_like

Zobacz także

C

Najnowszy numer

C
TSL Biznes 04/2021
Truck & Van 03/2021

Zapisz się do newslettera

C

Czytaj TSL biznes za darmo! Zapisz się do newslettera.

C