Dachser zatrudnił swoich stażystów

C

28-10-2013

Właśnie zakończyła się pierwsza edycja programu stażowego firmy Dachser. Wszystkie z 7 osób, które odbyły dwuletni staż, będą kontynuować kariery w różnych oddziałach firmy w Polsce. Równocześnie ruszyła trzecia edycja programu, w ramach którego operator przyjął kolejne osoby.         Młodzi ludzie, którzy właśnie zakończyli dwuletnie staże w Dachser, zostali zatrudnieni w oddziałach w Gądkach pod Poznaniem, Pruszkowie pod Warszawą, Strykowie, Sosnowcu i Wrocławiu. Operator logistyczny zyskał w ten sposób dwóch spedytorów, dwóch dyspozytorów, specjalistę ds. obsługi klienta, specjalistę ds. logistyki magazynowej oraz doradcę handlowego. Działy, w których dotychczasowi stażyści rozpoczynają pracę, wybrali w porozumieniu ze swoimi przełożonymi, mentorami w działach oraz trenerami wewnętrznymi, którzy sprawowali nad nimi opiekę przez cały okres trwania stażu.   Stażyści zaczynają od magazynu, następnie przechodzą do zespołu dyspozycji, spedycji, obsługi klienta, działu handlowego i reklamacji. Praca w każdym z działów trwa 3-4 miesiące. W ten sposób świetnie poznają firmę, procesy logistyczne oraz różne aspekty pracy w logistyce. Jednocześnie, wraz z kolegami uczestniczącymi w programach w innych krajach, zgłębiają swoją wiedzę, korzystając z platformy e-learningowej. Po ukończeniu stażu mają sporą szansę na zatrudnienie w Dachser.     Korzyści dla obu stron ?Stażystów rekrutujemy wśród absolwentów szkół średnich, głównie o profilu logistycznym? ? mówi Agnieszka Józwik, Dyrektor Personalny w Dachser Sp. z o.o. ?Ta młodzież najczęściej już wie, czy chce się związać z logistyką na dłużej. Jest też w odpowiednim momencie życia, by rozpocząć karierę zawodową. Dla nas ten program jest świetnym sposobem na uzupełnianie kadr wykwalifikowanymi, sprawdzonymi ludźmi? ? dodaje. ?Obecnie głównym problemem młodych ludzi na rynku pracy jest brak doświadczenia, dlatego warto starać się o nie jeszcze podczas nauki. Nasz program stażowy umożliwia uczestnikom nie tylko zdobycie doświadczenia w logistyce, ale również pomaga w usamodzielnieniu się ? za pracę u nas dostają pensję. Jednocześnie mogą podjąć studia wyższe w trybie zaocznym? ? wyjaśnia Agnieszka Józwik.          

dachserSTWłaśnie zakończyła się pierwsza edycja programu stażowego firmy Dachser. Wszystkie z 7 osób, które odbyły dwuletni staż, będą kontynuować kariery w różnych oddziałach firmy w Polsce. Równocześnie ruszyła trzecia edycja programu, w ramach którego operator przyjął kolejne osoby.

 

 

 

 

Młodzi ludzie, którzy właśnie zakończyli dwuletnie staże w Dachser, zostali zatrudnieni w oddziałach w Gądkach pod Poznaniem, Pruszkowie pod Warszawą, Strykowie, Sosnowcu i Wrocławiu. Operator logistyczny zyskał w ten sposób dwóch spedytorów, dwóch dyspozytorów, specjalistę ds. obsługi klienta, specjalistę ds. logistyki magazynowej oraz doradcę handlowego. Działy, w których dotychczasowi stażyści rozpoczynają pracę, wybrali w porozumieniu ze swoimi przełożonymi, mentorami w działach oraz trenerami wewnętrznymi, którzy sprawowali nad nimi opiekę przez cały okres trwania stażu.

 

Stażyści zaczynają od magazynu, następnie przechodzą do zespołu dyspozycji, spedycji, obsługi klienta, działu handlowego i reklamacji. Praca w każdym z działów trwa 3-4 miesiące. W ten sposób świetnie poznają firmę, procesy logistyczne oraz różne aspekty pracy w logistyce. Jednocześnie, wraz z kolegami uczestniczącymi w programach w innych krajach, zgłębiają swoją wiedzę, korzystając z platformy e-learningowej. Po ukończeniu stażu mają sporą szansę na zatrudnienie w Dachser.

 

 

dachser-agnieszka-jozwikKorzyści dla obu stron ?Stażystów rekrutujemy wśród absolwentów szkół średnich, głównie o profilu logistycznym? ? mówi Agnieszka Józwik, Dyrektor Personalny w Dachser Sp. z o.o. ?Ta młodzież najczęściej już wie, czy chce się związać z logistyką na dłużej. Jest też w odpowiednim momencie życia, by rozpocząć karierę zawodową. Dla nas ten program jest świetnym sposobem na uzupełnianie kadr wykwalifikowanymi, sprawdzonymi ludźmi? ? dodaje. ?Obecnie głównym problemem młodych ludzi na rynku pracy jest brak doświadczenia, dlatego warto starać się o nie jeszcze podczas nauki. Nasz program stażowy umożliwia uczestnikom nie tylko zdobycie doświadczenia w logistyce, ale również pomaga w usamodzielnieniu się ? za pracę u nas dostają pensję. Jednocześnie mogą podjąć studia wyższe w trybie zaocznym? ? wyjaśnia Agnieszka Józwik.

 

 

 

 

 

Zobacz także

C

Najnowszy numer

C
TSL Biznes 04/2021
Truck & Van 03/2021

Zapisz się do newslettera

C

Czytaj TSL biznes za darmo! Zapisz się do newslettera.

C