Daniel Ryczek nowym prezesem CARGOSPED

C

07-03-2013

  6 marca 2013 roku wieloletni menedżer PKP CARGO Daniel Ryczek został prezesem spółki CARGOSPED, która wchodzi w skład Grupy PKP CARGO Logistics. Jako były członek zarządu, odpowiadał w spółce za współpracę międzynarodową i nadzorował działalność firmy w zakresie przewozów intermodalnych.     - Najbliższe lata to niezwykle istotny okres dla rozwojurynku intermodalnego w Polsce. Chcę, aby CARGOSPED i Grupa PKP CARGO Logistics umacniały swoją pozycję w tym segmencie - mówi prezes Daniel Ryczek. Nowy szef CARGOSPED jest  zawodowo związany z Grupą PKP od 2001 roku.   W 2005 r. ukończył program ETCR - Europejskiego Centrum Szkoleniowego dla Kolei w College of Europe w Brugii.  W 2007 r. był oddelegowany do odbycia stażu we Wspólnocie Kolei Europejskich (CER) w Brukseli.   Od maja 2008 r. do lipca 2012 r. był Członkiem Zarządu PKP CARGO,  najpierw ds. Międzynarodowych, a następnie ds. Strategii (odpowiadał m.in. za rozwój przewozów międzynarodowych, w szczególności w ramach segmentów intermodal i automotive, za nadzór właścicielski i przygotowanie dokumentacyjne Spółki do procesu prywatyzacji). Do marca 2013 r. był dyrektorem zarządzającym i prokurentem w PKP CARGO - odpowiadał za rozwój biznesu zagranicznego oraz przewozy intermodalne.  

 

cargosped6 marca 2013 roku wieloletni menedżer PKP CARGO Daniel Ryczek został prezesem spółki CARGOSPED, która wchodzi w skład Grupy PKP CARGO Logistics. Jako były członek zarządu, odpowiadał w spółce za współpracę międzynarodową i nadzorował działalność firmy w zakresie przewozów intermodalnych.

PROMOCJA

PROMOCJA

 

 


– Najbliższe lata to niezwykle istotny okres dla rozwojurynku intermodalnego w Polsce. Chcę, aby CARGOSPED i Grupa PKP CARGO Logistics umacniały swoją pozycję w tym segmencie – mówi prezes Daniel Ryczek. Nowy szef CARGOSPED jest  zawodowo związany z Grupą PKP od 2001 roku.

 

W 2005 r. ukończył program ETCR – Europejskiego Centrum Szkoleniowego dla Kolei w College of Europe w Brugii.  W 2007 r. był oddelegowany do odbycia stażu we Wspólnocie Kolei Europejskich (CER) w Brukseli.

 

Od maja 2008 r. do lipca 2012 r. był Członkiem Zarządu PKP CARGO,  najpierw ds. Międzynarodowych, a następnie ds. Strategii (odpowiadał m.in. za rozwój przewozów międzynarodowych, w szczególności w ramach segmentów intermodal i automotive, za nadzór właścicielski i przygotowanie dokumentacyjne Spółki do procesu prywatyzacji). Do marca 2013 r. był dyrektorem zarządzającym i prokurentem w PKP CARGO – odpowiadał za rozwój biznesu zagranicznego oraz przewozy intermodalne.

 

fb_like

Zobacz także

C

Najnowszy numer

C
TSL Biznes 04/2021
Truck & Van 03/2021

Zapisz się do newslettera

C

Czytaj TSL biznes za darmo! Zapisz się do newslettera.

C