DB Cargo Polska stawia na bezpieczną kolej

C

14-07-2016

DB Cargo Polska podpisała „Deklarację w sprawie rozwoju kultury bezpieczeństwa w transporcie kolejowym”. Spółka potwierdziła tym samym gotowość współdziałania na rzecz bezpieczeństwa z całym środowiskiem kolejowym.       Podpisując deklarację spółka stała się jednym z dziewięćdziesięciu sygnatariuszy dokumentu potwierdzającego pełną współpracę rynku kolejowego na rzecz bezpieczeństwa. Wśród sygnatariuszy są zarówno przedstawiciele administracji rządowej, przewoźników, zarządców infrastruktury jak i firm produkujących na rzecz transportu kolejowego. „Wizerunek kolei jako najbezpieczniejszego środka transportu nie jest przypadkowy. Kryje się za tym olbrzymi wysiłek wszystkich przewoźników działających na tym rynku. Deklaracja jest ważnym dokumentem, który pozwala integrować działania wszystkich podmiotów na rzecz bezpiecznej kolei. Bezpieczeństwo dla DB Cargo Polska to priorytet. Spółka od lat konsekwentnie wdraża i rozwija wewnętrzne procedury bezpieczeństwa oraz szkoli i uświadamia w tym zakresie pracowników. Od kilku lat w firmie działa instytucja tzw. ombudsmana, czyli zewnętrznego niezależnego eksperta, do którego pracownicy mogą zgłaszać wszelkie nieprawidłowości. Dzięki temu wskaźniki monitorujące wypadkowość od kilku lat konsekwentnie spadają. Zachowanie wysokich norm bezpieczeństwa jest podstawą świadczenia usług transportowych na wysokim poziomie. W ten sposób także naszym klientom gwarantujemy bezpieczeństwo powierzonych nam ładunków "  mówi Marek Staszek, Prezes Zarządu DB Cargo Polska. W ramach „Dni Bezpieczeństwa i Zdrowia” spółka każdego roku organizuje liczne pokazy i wykłady, gdzie pracownicy i klienci w ciekawej, interaktywnej formie mają możliwość zaznajomienia się z zasadami bezpiecznej pracy oraz procedurami w zakresie transportu towarów niebezpiecznych. Przekaz wzmacniany jest licznymi publikacjami pojawiającymi się w wewnętrznym biuletynie firmowym. Równolegle powołane do tego wewnętrzne służby nieustannie dbają o odpowiednie kwalifikacje pracowników. Tylko w minionym półroczu ponad 2500 pracowników poddanych zostało pouczeniom, egzaminom i szkoleniom. DB Cargo Spedkol oraz Infra Silesia, spółki córki z grupy DB Cargo Polska, także są sygnatariuszami „Deklaracji w sprawie rozwoju kultury bezpieczeństwa w transporcie kolejowym”. Inicjatorem deklaracji jest Urząd Transportu Kolejowego. Szczegółowe informacje znajdują się pod adresem: www.utk.gov.pl

dbcargo stawia na kolejDB Cargo Polska podpisała „Deklarację w sprawie rozwoju kultury bezpieczeństwa w transporcie kolejowym”. Spółka potwierdziła tym samym gotowość współdziałania na rzecz bezpieczeństwa z całym środowiskiem kolejowym.

 

 

 

Podpisując deklarację spółka stała się jednym z dziewięćdziesięciu sygnatariuszy dokumentu potwierdzającego pełną współpracę rynku kolejowego na rzecz bezpieczeństwa. Wśród sygnatariuszy są zarówno przedstawiciele administracji rządowej, przewoźników, zarządców infrastruktury jak i firm produkujących na rzecz transportu kolejowego.

„Wizerunek kolei jako najbezpieczniejszego środka transportu nie jest przypadkowy. Kryje się za tym olbrzymi wysiłek wszystkich przewoźników działających na tym rynku. Deklaracja jest ważnym dokumentem, który pozwala integrować działania wszystkich podmiotów na rzecz bezpiecznej kolei. Bezpieczeństwo dla DB Cargo Polska to priorytet. Spółka od lat konsekwentnie wdraża i rozwija wewnętrzne procedury bezpieczeństwa oraz szkoli i uświadamia w tym zakresie pracowników. Od kilku lat w firmie działa instytucja tzw. ombudsmana, czyli zewnętrznego niezależnego eksperta, do którego pracownicy mogą zgłaszać wszelkie nieprawidłowości. Dzięki temu wskaźniki monitorujące wypadkowość od kilku lat konsekwentnie spadają. Zachowanie wysokich norm bezpieczeństwa jest podstawą świadczenia usług transportowych na wysokim poziomie. W ten sposób także naszym klientom gwarantujemy bezpieczeństwo powierzonych nam ładunków ”  mówi Marek Staszek, Prezes Zarządu DB Cargo Polska.

W ramach „Dni Bezpieczeństwa i Zdrowia” spółka każdego roku organizuje liczne pokazy i wykłady, gdzie pracownicy i klienci w ciekawej, interaktywnej formie mają możliwość zaznajomienia się z zasadami bezpiecznej pracy oraz procedurami w zakresie transportu towarów niebezpiecznych. Przekaz wzmacniany jest licznymi publikacjami pojawiającymi się w wewnętrznym biuletynie firmowym. Równolegle powołane do tego wewnętrzne służby nieustannie dbają o odpowiednie kwalifikacje pracowników. Tylko w minionym półroczu ponad 2500 pracowników poddanych zostało pouczeniom, egzaminom i szkoleniom.

DB Cargo Spedkol oraz Infra Silesia, spółki córki z grupy DB Cargo Polska, także są sygnatariuszami „Deklaracji w sprawie rozwoju kultury bezpieczeństwa w transporcie kolejowym”.

Inicjatorem deklaracji jest Urząd Transportu Kolejowego. Szczegółowe informacje znajdują się pod adresem: www.utk.gov.pl

Zobacz także

C

Najnowszy numer

C
TSL Biznes 04/2021
Truck & Van 03/2021

Zapisz się do newslettera

C

Czytaj TSL biznes za darmo! Zapisz się do newslettera.

C