DB Schenker łączy logistykę kontraktową z siecią w Rosji

C

04-05-2010

_ Dla celów nowego projektu logistycznego DB Schenker znacznie zwiększył powierzchnię magazynową i możliwości przeładunkowe swojego oddziału w Lvovsky, na południe od Moskwy.   Około 25.000 metrów kwadratowych powierzchni magazynowej dedykowanej dla usług logistyki kontraktowej oraz terminal cross - dockingowy o powierzchni 6.000 metrów kwadratowych, uzupełniono nowymi obiektami.   W centrum logistycznym, które zajmuje powierzchnię około 5.400 metrów kwadratowych zainstalowano urządzenie przeznaczone do pakowania płyt parkietowych. Płyty trafiające z zakładów produkcyjnych klienta, są przepakowywane zgodnie z jego instrukcjami, a następnie, za pośrednictwem lądowej sieci transportowej DB Schenker trafiają do odbiorców.   Zarządzanie produktami i informacjami oraz dostęp klientów do danych o towarze jest możliwy dzięki wdrożonemu przez DB Schenker systemowi SAP WMS. Operator logistyczny odpowiada za import towarów z Finlandii oraz za eksport gotowych produktów z Rosji do Finlandii. DB Schenker obsługuje wiele regionów w Rosji w oparciu o własną sieć dystrybucji krajowej. Gospodarka rosyjska jest jedenastą potęgą światową i charakteryzuje wysokim popytem krajowym. Obserwujemy gwałtowny rozwój rosyjskiego rynku - wyjaśnia Karl Nutzinger, Prezes Europe Schenker AG. - Ekspansja firm handlowych i produkcyjnych, która jest widoczna w Rosji, jest zachętą do outsourcingu usług logistycznych. W ten sposób firmy dążą do ograniczenia własnych kosztów. Popyt na kompleksowe usługi o najwyższej jakości stale rośnie. Różnorodność realizowanych przez nas projektów pokazuje również, że mamy dobrą pozycję na tym rynku. Klientami DB Schenker w Rosji są firmy międzynarodowe z branży motoryzacyjnej, przemysłu maszynowego i sektora dóbr konsumpcyjnych.

_

Dla celów nowego projektu logistycznego DB Schenker znacznie zwiększył powierzchnię magazynową i możliwości przeładunkowe swojego oddziału w Lvovsky, na południe od Moskwy.

 

Około 25.000 metrów kwadratowych powierzchni magazynowej dedykowanej dla usług logistyki kontraktowej oraz terminal cross – dockingowy o powierzchni 6.000 metrów kwadratowych, uzupełniono nowymi obiektami.

 

W centrum logistycznym, które zajmuje powierzchnię około 5.400 metrów kwadratowych zainstalowano urządzenie przeznaczone do pakowania płyt parkietowych. Płyty trafiające z zakładów produkcyjnych klienta, są przepakowywane zgodnie z jego instrukcjami, a następnie, za pośrednictwem lądowej sieci transportowej DB Schenker trafiają do odbiorców.


 

Zarządzanie produktami i informacjami oraz dostęp klientów do danych o towarze jest możliwy dzięki wdrożonemu przez DB Schenker systemowi SAP WMS. Operator logistyczny odpowiada za import towarów z Finlandii oraz za eksport gotowych produktów z Rosji do Finlandii. DB Schenker obsługuje wiele regionów w Rosji w oparciu o własną sieć dystrybucji krajowej. Gospodarka rosyjska jest jedenastą potęgą światową i charakteryzuje wysokim popytem krajowym.


Obserwujemy gwałtowny rozwój rosyjskiego rynku – wyjaśnia Karl Nutzinger, Prezes Europe Schenker AG. – Ekspansja firm handlowych i produkcyjnych, która jest widoczna w Rosji, jest zachętą do outsourcingu usług logistycznych. W ten sposób firmy dążą do ograniczenia własnych kosztów. Popyt na kompleksowe usługi o najwyższej jakości stale rośnie. Różnorodność realizowanych przez nas projektów pokazuje również, że mamy dobrą pozycję na tym rynku.


Klientami DB Schenker w Rosji są firmy międzynarodowe z branży motoryzacyjnej, przemysłu maszynowego i sektora dóbr konsumpcyjnych.

Zobacz także

C

Najnowszy numer

C
TSL Biznes 04/2021
Truck & Van 03/2021

Zapisz się do newslettera

C

Czytaj TSL biznes za darmo! Zapisz się do newslettera.

C