DB Schenker Logistics laureatem Rankingu Odpowiedzialnych Firm

C

09-05-2013

  23 kwietnia na Stadionie Legii w Warszawie odbyła się już po raz siódmy Gala Rankingu Odpowiedzialnych Firm, organizowana przez Dziennik Gazetę Prawną. Z ponad kilkudziesięciu przedsiębiorstw, które wzięły udział w projekcie, DB Schenker Logistics znalazł się w gronie laureatów.     - Kluczem do stworzenia skutecznego CSR-u jest wpisanie strategii odpowiedzialnego biznesu w strategię biznesową firmy. Inwestowanie w CSR jest szczególnie istotne w okresie osłabienia gospodarczego. Odpowiedzialne firmy wykorzystują ten czas jako szansę na zbudowanie głębszych relacji z partnerami, a w efekcie rośnie zaufanie do firmy i jej kapitał społeczny. W DB Schenker Logistics realizujemy strategię CSR bardzo konsekwentnie, niezależnie od zewnętrznych okoliczności, a także promujemy kulturę odpowiedzialności wśród naszych dostawców i współpracowników - mówi Janusz Górski, Prezes Schenker Sp. z o.o. Na wyróżnienie DB Schenker Logistics miała wpływ konsekwentna praca nad poszczególnymi obszarami biznesu, przy uwzględnieniu potrzeb wielu grup interesariuszy: klientów, pracowników, dostawców, społeczności lokalnych, studentów czy mediów. Ranking Odpowiedzialnych Firm to zestawienie przedsiębiorstw działających w Polsce ocenianych pod kątem jakości zarządzania społeczną odpowiedzialnością biznesu. Patronem Rankingu jest Forum Odpowiedzialnego Biznesu, natomiast za proces weryfikacji oraz ustalania wyników zestawienia odpowiada firma doradcza PwC.   Zestawienie zostało przygotowywane w oparciu o specjalną ankietę badawczą, która składała się z 60 pytań. Odpowiedzi oceniane były według pięciu kryteriów: odpowiedzialne przywództwo, komunikacja z interesariuszami, zaangażowanie społeczne, odpowiedzialne zarządzanie oraz innowacyjność społeczna.  

 

dbschlog23 kwietnia na Stadionie Legii w Warszawie odbyła się już po raz siódmy Gala Rankingu Odpowiedzialnych Firm, organizowana przez Dziennik Gazetę Prawną. Z ponad kilkudziesięciu przedsiębiorstw, które wzięły udział w projekcie, DB Schenker Logistics znalazł się w gronie laureatów.

PROMOCJA

PROMOCJA

 

 


– Kluczem do stworzenia skutecznego CSR-u jest wpisanie strategii odpowiedzialnego biznesu w strategię biznesową firmy. Inwestowanie w CSR jest szczególnie istotne w okresie osłabienia gospodarczego. Odpowiedzialne firmy wykorzystują ten czas jako szansę na zbudowanie głębszych relacji z partnerami, a w efekcie rośnie zaufanie do firmy i jej kapitał społeczny. W DB Schenker Logistics realizujemy strategię CSR bardzo konsekwentnie, niezależnie od zewnętrznych okoliczności, a także promujemy kulturę odpowiedzialności wśród naszych dostawców i współpracowników – mówi Janusz Górski, Prezes Schenker Sp. z o.o.


Na wyróżnienie DB Schenker Logistics miała wpływ konsekwentna praca nad poszczególnymi obszarami biznesu, przy uwzględnieniu potrzeb wielu grup interesariuszy: klientów, pracowników, dostawców, społeczności lokalnych, studentów czy mediów.


Ranking Odpowiedzialnych Firm to zestawienie przedsiębiorstw działających w Polsce ocenianych pod kątem jakości zarządzania społeczną odpowiedzialnością biznesu. Patronem Rankingu jest Forum Odpowiedzialnego Biznesu, natomiast za proces weryfikacji oraz ustalania wyników zestawienia odpowiada firma doradcza PwC.

 

Zestawienie zostało przygotowywane w oparciu o specjalną ankietę badawczą, która składała się z 60 pytań. Odpowiedzi oceniane były według pięciu kryteriów: odpowiedzialne przywództwo, komunikacja z interesariuszami, zaangażowanie społeczne, odpowiedzialne zarządzanie oraz innowacyjność społeczna.

 

fb_like

Zobacz także

C

Najnowszy numer

C
TSL Biznes 04/2021
Truck & Van 03/2021

Zapisz się do newslettera

C

Czytaj TSL biznes za darmo! Zapisz się do newslettera.

C