DB Schenker Logistics w Polsce najbardziej pożądanym pracodawcą w branżyTSL

C

11-12-2013

W 4. edycji badania ?Najbardziej pożądani pracodawcy w opinii specjalistów i menedżerów? ? w kategorii Transport Spedycja Logistyka pierwsze miejsce zajęła firma DB Schenker Logistics.       Ponad 3000 niezależnych ekspertów wskazało firmy, w których chciałoby podjąć zatrudnienie. Badanie przeprowadził Antal International Polska, pod patronatem BusinessCentre Club. Przedsiębiorstwa zostały podzielone na dwanaście kategorii, wg sektorów, w jakich działają.   ?Uzyskanie pozycji preferowanego pracodawcy jest naszym celem strategicznym. Pracownicy są siłą dobrze funkcjonującej organizacji? ? mówi Janusz Górski, Prezes DB Schenker Logistics w Polsce. ?Stawiamy wysoką poprzeczkę, ale mamy też wiele propozycji dla naszych pracowników, w tym kompleksowe programy rozwoju kompetencji, jak Szkoła Liderów czy Szkoła Młodych. Inwestujemy w pracowników, ale też w rozwój naszych dostawców ? przewoźników i kurierów.Budujemy kulturę Lean, która daje możliwość wzajemnego uczenia się, innowacji i inspiracji. Wymaga od nas odpowiednich postaw, myślenia procesowego i współpracy? ? dodaje Janusz Górski.   Operator logistyczny został doceniony przez uczestników badania Antal International Polska po raz drugi. W ubiegłym roku DB Schenker Logistics był na 2 miejscu, a w 2013 awansował, zdobywając pozycję lidera.   ?Jesteśmy dumni, że odpowiedzialna polityka personalna naszej firmy po raz kolejny została doceniona, co potwierdza że, że przyjęte przez nas działania przynoszą efekty. Naszym pracownikom dajemy możliwości rozwoju, stawiamy na partnerstwo, pomysłowość, samodzielność, zapraszamy do dialogu i współtworzenia firmy ? takie podejście umożliwia firmie osiąganie wymiernych korzyści biznesowych? ? mówi Dyrektor Polityki Personalnej w DB Schenker Logistics w Polsce.     Za co cenimy pracodawców Badanie ?Najbardziej Pożądani Pracodawcy? jest też jest źródłem informacji na temat warunków zatrudnienia, najwyżej cenionych przez doświadczonych specjalistów i menedżerów. Według raportu liczy się wielkość i prestiż firmy (42%), wysokość wynagrodzenia (37%), stabilność zatrudnienia (35%) oraz styl zarządzania i kultura organizacyjna (33%).Uczestnicy badania zwracają też uwagę na możliwość awansu, szkolenia, dogodną lokalizację i równowagę między życiem prywatnym i zawodowym.   DB Schenker Logistics w Polsce w 2013 roku otrzymał również tytuł ?Pracodawcy Jutra? przyznany przez Polską Agencję Rozwoju Przedsiębiorczości oraz uplasował się na I miejscu w zestawieniu branżowym Rankingu Odpowiedzialnych Firm Dziennika Gazety Prawnej. Firma zajęła również 46. pozycję w ogólnobranżowym rankingu Universum Top 100 Idealny Pracodawca 2013 tworzonym na podstawie preferencji studentów.Jest to najwyższa lokata wśród operatorów logistycznych działających na polskim rynku.  

schenker-npp-1W 4. edycji badania ?Najbardziej pożądani pracodawcy w opinii specjalistów i menedżerów? ? w kategorii Transport Spedycja Logistyka pierwsze miejsce zajęła firma DB Schenker Logistics.

 

 

 

Ponad 3000 niezależnych ekspertów wskazało firmy, w których chciałoby podjąć zatrudnienie. Badanie przeprowadził Antal International Polska, pod patronatem BusinessCentre Club. Przedsiębiorstwa zostały podzielone na dwanaście kategorii, wg sektorów, w jakich działają.

 

?Uzyskanie pozycji preferowanego pracodawcy jest naszym celem strategicznym. Pracownicy są siłą dobrze funkcjonującej organizacji? ? mówi Janusz Górski, Prezes DB Schenker Logistics w Polsce. ?Stawiamy wysoką poprzeczkę, ale mamy też wiele propozycji dla naszych pracowników, w tym kompleksowe programy rozwoju kompetencji, jak Szkoła Liderów czy Szkoła Młodych. Inwestujemy w pracowników, ale też w rozwój naszych dostawców ? przewoźników i kurierów.Budujemy kulturę Lean, która daje możliwość wzajemnego uczenia się, innowacji i inspiracji. Wymaga od nas odpowiednich postaw, myślenia procesowego i współpracy? ? dodaje Janusz Górski.

 

Operator logistyczny został doceniony przez uczestników badania Antal International Polska po raz drugi. W ubiegłym roku DB Schenker Logistics był na 2 miejscu, a w 2013 awansował, zdobywając pozycję lidera.

 

?Jesteśmy dumni, że odpowiedzialna polityka personalna naszej firmy po raz kolejny została doceniona, co potwierdza że, że przyjęte przez nas działania przynoszą efekty. Naszym pracownikom dajemy możliwości rozwoju, stawiamy na partnerstwo, pomysłowość, samodzielność, zapraszamy do dialogu i współtworzenia firmy ? takie podejście umożliwia firmie osiąganie wymiernych korzyści biznesowych? ? mówi Dyrektor Polityki Personalnej w DB Schenker Logistics w Polsce.

 

schenker-npp-2

 

Za co cenimy pracodawców

Badanie ?Najbardziej Pożądani Pracodawcy? jest też jest źródłem informacji na temat warunków zatrudnienia, najwyżej cenionych przez doświadczonych specjalistów i menedżerów. Według raportu liczy się wielkość i prestiż firmy (42%), wysokość wynagrodzenia (37%), stabilność zatrudnienia (35%) oraz styl zarządzania i kultura organizacyjna (33%).Uczestnicy badania zwracają też uwagę na możliwość awansu, szkolenia, dogodną lokalizację i równowagę między życiem prywatnym i zawodowym.

 

DB Schenker Logistics w Polsce w 2013 roku otrzymał również tytuł ?Pracodawcy Jutra? przyznany przez Polską Agencję Rozwoju Przedsiębiorczości oraz uplasował się na I miejscu w zestawieniu branżowym Rankingu Odpowiedzialnych Firm Dziennika Gazety Prawnej. Firma zajęła również 46. pozycję w ogólnobranżowym rankingu Universum Top 100 Idealny Pracodawca 2013 tworzonym na podstawie preferencji studentów.Jest to najwyższa lokata wśród operatorów logistycznych działających na polskim rynku.

 

Zobacz także

C

Najnowszy numer

C
TSL Biznes 04/2021
Truck & Van 03/2021

Zapisz się do newslettera

C

Czytaj TSL biznes za darmo! Zapisz się do newslettera.

C