“Deklaracja paletowa” sygnowana

C

16-10-2013

12 firm - Leroy Merlin, Sealed Air, Piotr i Paweł, Pepsi, Coca Cola, Carlsberg, Baklsen, Biedronka, FM Logistic, DHL, Żabka oraz Carlsberg - poparło "Deklarację paletową" przygotowaną wspólnie przez PKN EPAL oraz ECR Polska.         Od 1 sierpnia 2013 r., kiedy to nastąpiła zmiana w oznakowaniu europalet EPAL, wyprodukowano już 10 milionów sztuk tych najbardziej popularnych nośników towarowych z cechą EPAL w owalu na wszystkich wspornikach. Dzięki płynnej zmianie produkcji i podaży, udało się uniknąć obaw wielu globalnych użytkowników, że zabraknie na rynku europalet o standaryzowanych wymiarach opartych na kodeksie UIC 435-2 oraz europejskiej normie EN 13698-1.       Deklaracja jest wyrazem dążenia zarówno PKN EPAL, ECR Polska, jak i czołowych przedsiębiorstw korzystających z europalet, do optymalizacji procesu obrotu paletami wielokrotnego użytku w związku ze zmianami na rynku palet, zaistniałymi po dniu 1 sierpnia 2013 roku. Strony podpisujące deklarację jednogłośnie oświadczyły, iż ich wspólnym celem jest zapewnienie płynności łańcucha dostaw opartego o pool paletowy EPAL i pool paletowy EUR oraz dążenie do użytkowania wyłącznie prawidłowych palet opatrzonych tymi znakami.        

epal-112 firm – Leroy Merlin, Sealed Air, Piotr i Paweł, Pepsi, Coca Cola, Carlsberg, Baklsen, Biedronka, FM Logistic, DHL, Żabka oraz Carlsberg – poparło “Deklarację paletową” przygotowaną wspólnie przez PKN EPAL oraz ECR Polska.

 

 

 

 

epal-2Od 1 sierpnia 2013 r., kiedy to nastąpiła zmiana w oznakowaniu europalet EPAL, wyprodukowano już 10 milionów sztuk tych najbardziej popularnych nośników towarowych z cechą EPAL w owalu na wszystkich wspornikach. Dzięki płynnej zmianie produkcji i podaży, udało się uniknąć obaw wielu globalnych użytkowników, że zabraknie na rynku europalet o standaryzowanych wymiarach opartych na kodeksie UIC 435-2 oraz europejskiej normie EN 13698-1.

 

 

 

Deklaracja jest wyrazem dążenia zarówno PKN EPAL, ECR Polska, jak i czołowych przedsiębiorstw korzystających z europalet, do optymalizacji procesu obrotu paletami wielokrotnego użytku w związku ze zmianami na rynku palet, zaistniałymi po dniu 1 sierpnia 2013 roku. Strony podpisujące deklarację jednogłośnie oświadczyły, iż ich wspólnym celem jest zapewnienie płynności łańcucha dostaw opartego o pool paletowy EPAL i pool paletowy EUR oraz dążenie do użytkowania wyłącznie prawidłowych palet opatrzonych tymi znakami.

 

 

 

 

Zobacz także

C

Najnowszy numer

C
TSL Biznes 04/2021
Truck & Van 03/2021

Zapisz się do newslettera

C

Czytaj TSL biznes za darmo! Zapisz się do newslettera.

C