Dematic optymalizuje rozwiązania paletowe

C

17-03-2020


Intralogistyczny system modułowy Dematic Standardised Automated Pallet Storage można teraz dostosować do indywidualnych potrzeb klienta. Obejmuje on system regałów, zautomatyzowane maszyny do składowania i pobierania (SRM) z urządzeniami do obsługi ładunków, oprogramowaniem i strefą wstępną.

Ta ostatnia funkcja obejmuje na przykład przenośniki palet, stacje kompletacji, stacje do pomiaru konturów, ważenia, składowania i pobierania palet, a także bezobsługowe pojazdy transportowe (AGV). Ponieważ poszczególne komponenty są znormalizowane, system może być zainstalowany i uruchomiony w bardzo krótkim czasie. Kompaktowa konstrukcja i elastyczność w składowaniu towarów na paletach na regałach o pojedynczej, podwójnej, a nawet wielokrotnej głębokości pozwala optymalnie wykorzystać dostępną przestrzeń. Możliwa jest przepustowość nawet do 200 palet na godzinę.

System Dematic Standardised Automated Pallet Storage funkcjonuje w oparciu o zasadę modułowości – mówi Mortimer von Tschirschky, dyrektor ds. doskonalenia operacyjnego i wsparcia technicznego w Europie Środkowej w Dematic. Oznacza to nie tylko skrócony czas do rozpoczęcia użytkowania, lecz także możliwość indywidualnej adaptacji . Takie rozwiązanie automatyzacji jest odpowiednie do przechowywania surowców i gotowych produktów, jak również pozwala na krótkoterminowe magazynowanie pośrednie i sekwencjonowanie artykułów do wysyłki.

Dematic Standardised Automated Pallet Storage można rozbudować do wysokości 45 metrów. Liczbę przejść można kształtować dowolnie. „

Kompaktowa konstrukcja o dużej gęstości składowania optymalnie wykorzystuje dostępną przestrzeń, oszczędzając do 20 procent przestrzeni w porównaniu z ręcznym systemem składowania palet – podkreśla Mortimer von Tschirschky.

W każdej chwili każda paleta jest dostępna. W zależności od rodzaju konfiguracji pojazdy SRM szybko i precyzyjnie transportują palety o wadze do 1,5 tony (do 5 ton dla konstrukcji specjalnych).

Automatyczny magazyn paletowy można ponadto dostosować do specyficznych wymagań poszczególnych branż. Dla przemysłu spożywczego i farmaceutycznego system można podzielić na różne strefy temperaturowe. W strefie głębokiego mrożenia temperatury mogą osiągać nawet -28°C. System Dematic Standardised Automated Pallet Storage obsługuje towary o znacznej długości lub objętości, dzięki czemu nadaje się do zastosowania w przemyśle samochodowym, budowlanym, stalowym i meblarskim.

Automatyczny magazyn paletowy Dematic Standardised Automated Pallet Storage można łączyć z innymi rozwiązaniami Dematic z zakresu automatyzacji, takimi jak AMCAP (Automated Mixed Case Palletising), Multishuttle, Miniload lub Pouch Sorter.

Zobacz także

C

Najnowszy numer

C
TSL Biznes 04/2021
Truck & Van 03/2021

Zapisz się do newslettera

C

Czytaj TSL biznes za darmo! Zapisz się do newslettera.

C