DHL Express wprowadza korektę cen na 2021 r.

C

18-09-2020

DHL Express ogłosił dziś podwyżkę cen, która zacznie obowiązywać od 1 stycznia 2021 r. W porównaniu z 2020 r., w Polsce wzrost wyniesie 6,9%.

DHL Express ogłosił dziś podwyżkę cen, która zacznie obowiązywać od 1 stycznia 2021 r. W porównaniu z 2020 r., w Polsce wzrost wyniesie 6,9%.

 

 

 

Ponadto dopłata za element o niestandardowej wadze wyniesie 380 PLN, a dopłata za paletę niepiętrowalną osiągnie wartość 780 PLN. Zmiany te mają na celu zapewnienie ciągłości działania sieci logistycznej i utrzymanie najwyższego standardu usług.

– Coroczna korekta cen umożliwia nam dalszy rozwój infrastruktury, a jednocześnie pozwala na stosowanie najnowocześniejszych technologii i indywidualnych, najlepszych z możliwych rozwiązań z zakresu procesów dostarczania przesyłek międzynarodowych naszych klientów. W odpowiedzi na zwiększone zapotrzebowanie na specjalistyczną wiedzę z zakresu logistyki, wynikające przede wszystkim z rosnącego rynku e-commerce, zainwestowaliśmy znaczne środki w odnowienie floty naszych samolotów oraz w sortownie, punkty przeładunkowe i pozostałe obiekty wchodzące w skład naszej globalnej sieci logistycznej – dodaje Tomasz Buraś.

Coroczna korekta cen w DHL Express uwzględnia inflację, wahania kursów walut oraz kosztów administracyjnych związane ze zmianami przepisów, regulacji i standardów bezpieczeństwa. Zmiany te są regularnie wprowadzane przez krajowe i międzynarodowe organy w każdym z ponad 220 krajów i terytoriów, w których działa DHL Express. Korekty cen uzależnione są od lokalnych uwarunkowań i mogą się różnić w zależności od kraju. Będą miały zastosowanie do wszystkich klientów, w przypadku, gdy pozwalają na to zapisy w umowach.

Z końcem bieżącego roku Wielka Brytania opuści Unię Celną Unii Europejskiej. Zmiana ta spowoduje poniesienie przez firmę znacznych dodatkowych kosztów operacyjnych. Aby wciąż świadczyć usługi na oczekiwanym przez klientów poziomie, od 1 stycznia 2021 r. będzie pobierana opłata za wszystkie przesyłki eksportowe i importowe podlegające odprawie celnej w wymianie między Wielką Brytanią a krajami Unii Europejskiej. Opierając się na dostępnych obecnie informacjach, planuje się, że opłata zostanie ustalona na poziomie 1,12 PLN za kg, przy czym minimalna stawka wyniesie 22,30 PLN za przesyłkę. Opłata ta może ulec zmianie w zależności od okoliczności.

 

 

 

Zobacz także

C

Najnowszy numer

C
TSL Biznes 04/2021
Truck & Van 03/2021

Zapisz się do newslettera

C

Czytaj TSL biznes za darmo! Zapisz się do newslettera.

C