DHL Global Forwarding oferuje dodatkową usługę DHL Cargo Insurance

C

21-09-2014

Z myślą o zapewnieniu klientom jeszcze większego komfortu i bezpieczeństwa przewożonych towarów, DHL Global Forwarding, lider frachtu lotniczego i morskiego, wchodzący w skład grupy Deutsche Post DHL, od lipca 2014 oferuje swoim klientom usługę ubezpieczenia DHL Cargo Insurance.           W przypadku usługi DHL Cargo Insurance procedura jest maksymalnie uproszczona – wystarczy zaznaczyć na zleceniu, że dana przesyłka ma być ubezpieczona, podać rodzaj towaru i jego wartość oraz kraj docelowy i rodzaj transportu. Ubezpieczenie obejmie nie tylko wartość towaru, ale też koszty transportu, i marże do wysokości 10%. Ubezpieczenie DHL Cargo Insurance gwarantuje (w zależności od wielkości poniesionej szkody) zwrot nawet do 110% wartości przewożonego towaru, nie później niż w ciągu 30 dni od zgłoszenia roszczenia. Większość potrzebnych dokumentów DHL posiada już w bazie. Skorzystanie z ubezpieczenia DHL Cargo Insurance daje klientowi pełne wsparcie doświadczonych doradców, którzy zajmują się sprawą lokalnie, na terenie kraju, do którego wpłynęło roszczenie.      W ramach usługi DHL Global Forwarding oferuje dwa rodzaje ubezpieczenia: ubezpieczenie roczne – dla wszystkich przesyłek danego klienta, przy minimalnych kosztach administracyjnych, ubezpieczenie Ad-hoc, zabezpieczające pojedynczą przesyłkę.   „Warto pamiętać, że prawdopodobieństwo nieprzyjemnego zdarzenia w transporcie międzynarodowym jest wysokie. Przesyłka lecąca lub płynąca np. z Chin do Polski przechodzi przez wiele punktów przeładunkowych, które obsługuje wielu różnych podwykonawców. Dlatego też DHL Global Forwarding zaleca ubezpieczenie towaru wszystkim klientom.” – mówi Agnieszka Fortuna, Kierownik ds. Jakości, DHL Global Forwarding.   Ubezpieczenie DHL Cargo Insurance oparte jest o najwyższe standardy (Instytutowe Klauzule Ładunkowe A), a klienci nie muszą nic dopłacać za zastosowanie klauzuli wojennej oraz strajkowej. Nie występuje również udział własny w szkodzie.   DHL Cargo Insurance jest ubezpieczeniem towaru. W przeciwieństwie do ubezpieczenia odpowiedzialności cywilnej spedytora (OCS), które zabezpiecza jedynie przed ewentualnymi zaniedbaniami lub błędami pracowników, Cargo Insurance ubezpiecza ładunek na wypadek uszkodzenia lub zaginięcia, chroniąc interes klienta.

dhl-express-insuranceZ myślą o zapewnieniu klientom jeszcze większego komfortu i bezpieczeństwa przewożonych towarów, DHL Global Forwarding, lider frachtu lotniczego i morskiego, wchodzący w skład grupy Deutsche Post DHL, od lipca 2014 oferuje swoim klientom usługę ubezpieczenia DHL Cargo Insurance.

 

 

 

 

 

W przypadku usługi DHL Cargo Insurance procedura jest maksymalnie uproszczona – wystarczy zaznaczyć na zleceniu, że dana przesyłka ma być ubezpieczona, podać rodzaj towaru i jego wartość oraz kraj docelowy i rodzaj transportu. Ubezpieczenie obejmie nie tylko wartość towaru, ale też koszty transportu, i marże do wysokości 10%. Ubezpieczenie DHL Cargo Insurance gwarantuje (w zależności od wielkości poniesionej szkody) zwrot nawet do 110% wartości przewożonego towaru, nie później niż w ciągu 30 dni od zgłoszenia roszczenia. Większość potrzebnych dokumentów DHL posiada już w bazie. Skorzystanie z ubezpieczenia DHL Cargo Insurance daje klientowi pełne wsparcie doświadczonych doradców, którzy zajmują się sprawą lokalnie, na terenie kraju, do którego wpłynęło roszczenie.

    

W ramach usługi DHL Global Forwarding oferuje dwa rodzaje ubezpieczenia:

  • ubezpieczenie roczne – dla wszystkich przesyłek danego klienta, przy minimalnych kosztach administracyjnych,
  • ubezpieczenie Ad-hoc, zabezpieczające pojedynczą przesyłkę.

 

„Warto pamiętać, że prawdopodobieństwo nieprzyjemnego zdarzenia w transporcie międzynarodowym jest wysokie. Przesyłka lecąca lub płynąca np. z Chin do Polski przechodzi przez wiele punktów przeładunkowych, które obsługuje wielu różnych podwykonawców. Dlatego też DHL Global Forwarding zaleca ubezpieczenie towaru wszystkim klientom.” – mówi Agnieszka Fortuna, Kierownik ds. Jakości, DHL Global Forwarding.

 

Ubezpieczenie DHL Cargo Insurance oparte jest o najwyższe standardy (Instytutowe Klauzule Ładunkowe A), a klienci nie muszą nic dopłacać za zastosowanie klauzuli wojennej oraz strajkowej. Nie występuje również udział własny w szkodzie.

 

DHL Cargo Insurance jest ubezpieczeniem towaru. W przeciwieństwie do ubezpieczenia odpowiedzialności cywilnej spedytora (OCS), które zabezpiecza jedynie przed ewentualnymi zaniedbaniami lub błędami pracowników, Cargo Insurance ubezpiecza ładunek na wypadek uszkodzenia lub zaginięcia, chroniąc interes klienta.

Zobacz także

C

Najnowszy numer

C
TSL Biznes 04/2021
Truck & Van 03/2021

Zapisz się do newslettera

C

Czytaj TSL biznes za darmo! Zapisz się do newslettera.

C