DHL Global Forwarding zrealizował niezwykły transport śmigieł do elektrowni wiatrowej w Hiszpanii

C

03-04-2014

W lutym 2014 r. Dział Projektów Przemysłowych DHL Global Forwarding zorganizował dla klienta z branży energetycznej transport 3 łopat do elektrowni wiatrowej w Hiszpanii.         Każde z trzech przewożonych śmigieł turbiny wiatrowej, która powstaje w Hiszpanii, miało wymiary: 50 metrów długości, 3,20 metry szerokości, 3,20 metry wysokości i ważyło ponad 11,50 tony. Wymiary ładunku przewożonego na trasie Goleniów (Polska) do Tarragona (w Hiszpanii) wymusiły zaplanowanie odpowiedniej drogi przejazdu dla specjalistycznego zestawu drogowego, który transportował elementy o rzadko spotykanej długości. Konieczne było również uzyskanie niezbędnych zezwoleń na przewóz ładunku ponadnormatywnego.       ?Ze względu na rozmiar łopat musieliśmy rozwiązać szereg przeszkód, bowiem drogi w Polsce nie są przystosowane do przewożenia elementów o takich wymiarach. Transport drogowy możliwy był jedynie nocą, kiedy ruch jest mniejszy, dlatego przewoziliśmy każde skrzydło osobnym kursem pod osłoną trzech kolejnych nocy. Konieczne było również zapewnienie odpowiedniej naczepy, która z jednej strony umożliwiła transport blisko pięćdziesięciometrowych śmigieł, ale równocześnie pozwalała na bezpieczne manewrowanie pojazdem na drodze.? ? mówi Monika Piotrowska ? Kierownik ds. Projektów Przemysłowych DHL Global Forwarding. ?Wyzwaniem okazał się także krótki, bo zaledwie 5- dniowy czas realizacji zlecenia. Mogliśmy go dotrzymać dzięki odpowiedniej koordynacji działań i doświadczeniu zespołu DHL Global Forwarding? ? dodaje Monika Piotrowska z Działu Projektów Przemysłowych.       Dział Projektów Przemysłowych był odpowiedzialny za kompleksową organizację tego niestandardowego zlecenia logistycznego począwszy od załadunku, poprzez transport drogowy, przeładunek w porcie, mocowanie łopat elektrowni wiatrowej na statku, po przygotowanie dokumentacji celnej włącznie.  

dhl logoW lutym 2014 r. Dział Projektów Przemysłowych DHL Global Forwarding zorganizował dla klienta z branży energetycznej transport 3 łopat do elektrowni wiatrowej w Hiszpanii.

 

 

 

 

Każde z trzech przewożonych śmigieł turbiny wiatrowej, która powstaje w Hiszpanii, miało wymiary: 50 metrów długości, 3,20 metry szerokości, 3,20 metry wysokości i ważyło ponad 11,50 tony. Wymiary ładunku przewożonego na trasie Goleniów (Polska) do Tarragona (w Hiszpanii) wymusiły zaplanowanie odpowiedniej drogi przejazdu dla specjalistycznego zestawu drogowego, który transportował elementy o rzadko spotykanej długości. Konieczne było również uzyskanie niezbędnych zezwoleń na przewóz ładunku ponadnormatywnego.

 

dhl-3lopaty-2

 

 

?Ze względu na rozmiar łopat musieliśmy rozwiązać szereg przeszkód, bowiem drogi w Polsce nie są przystosowane do przewożenia elementów o takich wymiarach. Transport drogowy możliwy był jedynie nocą, kiedy ruch jest mniejszy, dlatego przewoziliśmy każde skrzydło osobnym kursem pod osłoną trzech kolejnych nocy. Konieczne było również zapewnienie odpowiedniej naczepy, która z jednej strony umożliwiła transport blisko pięćdziesięciometrowych śmigieł, ale równocześnie pozwalała na bezpieczne manewrowanie pojazdem na drodze.? ? mówi Monika Piotrowska ? Kierownik ds. Projektów Przemysłowych DHL Global Forwarding. ?Wyzwaniem okazał się także krótki, bo zaledwie 5- dniowy czas realizacji zlecenia. Mogliśmy go dotrzymać dzięki odpowiedniej koordynacji działań i doświadczeniu zespołu DHL Global Forwarding? ? dodaje Monika Piotrowska z Działu Projektów Przemysłowych.

 

dhl-3lopaty-1 

 

Dział Projektów Przemysłowych był odpowiedzialny za kompleksową organizację tego niestandardowego zlecenia logistycznego począwszy od załadunku, poprzez transport drogowy, przeładunek w porcie, mocowanie łopat elektrowni wiatrowej na statku, po przygotowanie dokumentacji celnej włącznie.

 

Zobacz także

C

Najnowszy numer

C
TSL Biznes 04/2021
Truck & Van 03/2021

Zapisz się do newslettera

C

Czytaj TSL biznes za darmo! Zapisz się do newslettera.

C