DHL przewiózł drogą lotniczą ponad 56-cio tonowy element

C

09-05-2013

  DHL Global Forwarding w ramach Deutsche Post DHL, 30 kwietnia 2013 r. przetransportował element kotła o wadze ponad 56 ton na trasie Katowice - Damman w Arabii Saudyjskiej.     Przesyłka zrealizowana dla klienta z branży energetycznej dotarła na lotnisko w Dammanie po 5 godzinach lotu na pokładzie AN124. Organizacja tego nietypowego zlecenia była ogromnym wyzwaniem logistycznym. DGF był odpowiedzialny również za dowóz transportu na lotnisko. Do tego celu użyto specjalnego zestawu ciągnika z naczepą, który mógł się poruszać po drogach publicznych jedynie w nocy.   Koniecznością było użycie dwóch dodatkowych dźwigów, aby bezpiecznie przenieść ładunek na specjalnie do tego celu zbudowaną platformę transportową umożliwiającą umieszczenie przedmiotu w samolocie.   Transportowany element kotła został także należycie umocowany na pokładzie samolotu za pomocą łańcuchów oraz przy użyciu dodatkowych 4 szekli umożliwiających utrzymanie masy 35 ton każdy.   Po bezpośrednim pięciogodzinnym locie i odprawie na lotnisku w Damman, 1 maja przesyłka na kołach  wyruszyła do miejsca przeznaczenia. Transportem tym zajął się wyłączny przedstawiciel  DHL Global Forwarding w Arabii Saudyjskiej.  

PROMOCJA

PROMOCJA

 

dhlgffDHL Global Forwarding w ramach Deutsche Post DHL, 30 kwietnia 2013 r. przetransportował element kotła o wadze ponad 56 ton na trasie Katowice – Damman w Arabii Saudyjskiej.

 

 


Przesyłka zrealizowana dla klienta z branży energetycznej dotarła na lotnisko w Dammanie po 5 godzinach lotu na pokładzie AN124. Organizacja tego nietypowego zlecenia była ogromnym wyzwaniem logistycznym. DGF był odpowiedzialny również za dowóz transportu na lotnisko. Do tego celu użyto specjalnego zestawu ciągnika z naczepą, który mógł się poruszać po drogach publicznych jedynie w nocy.

 

Koniecznością było użycie dwóch dodatkowych dźwigów, aby bezpiecznie przenieść ładunek na specjalnie do tego celu zbudowaną platformę transportową umożliwiającą umieszczenie przedmiotu w samolocie.

 

Transportowany element kotła został także należycie umocowany na pokładzie samolotu za pomocą łańcuchów oraz przy użyciu dodatkowych 4 szekli umożliwiających utrzymanie masy 35 ton każdy.

 

Po bezpośrednim pięciogodzinnym locie i odprawie na lotnisku w Damman, 1 maja przesyłka na kołach  wyruszyła do miejsca przeznaczenia. Transportem tym zajął się wyłączny przedstawiciel  DHL Global Forwarding w Arabii Saudyjskiej.

 

fb_like

Zobacz także

C

Najnowszy numer

C
TSL Biznes 04/2021
Truck & Van 03/2021

Zapisz się do newslettera

C

Czytaj TSL biznes za darmo! Zapisz się do newslettera.

C