DHL wozi maski ochronne do szpitali

C

06-04-2020


DHL Parcel zaangażował się w społeczną inicjatywę „Warszawa szyje maski dla medyków”. Od blisko dwóch tygodni kurierzy DHL Parcel dostarczają maseczki ochronne do warszawskich szpitali i placówek medycznych.

Epidemia koronawirusa spowodowała, że w całym kraju pojawiły się ogromne problemy z dostępnością podstawowych środków ochronnych, w tym maseczek. W tej trudnej sytuacji pomóc postanowiły polskie krawcowe. W połowie marca powstała akcja społeczna „Polskie krawcowe uszyją maseczki ochronne dla służby zdrowia”. Grupa „Warszawa szyje maski dla medyków” jest lokalnym koordynatorem akcji na terytorium Warszawy i okolic. Od blisko dwóch tygodni doręczeniem maseczek uszytych przez warszawskie krawcowe zajmuje się DHL Parcel.

Nasi kurierzy dostarczyli już maseczki między innymi do Szpitala im. Świętej Rodziny w Warszawie, Szpitala CMP w Piasecznie, Narodowego Centrum Onkologii w Warszawie, Szpitala Klinicznego WUM przy ul. Żwirki i Wigury, Szpitala Bielańskiego, Uniwersyteckiego Centrum Medycznego WUM przy ul. Banacha – mówi Magdalena Bugajło, Dyrektor ds. Komunikacji i PR DHL Parcel. Zaczynaliśmy od kilku dostaw dziennie, ale z każdym dniem przesyłek jest coraz więcej, bo cały czas rośnie zapotrzebowanie na maseczki, przybywa też osób, które szyją. Decyzja o tym, żeby włączyć się w tę akcję zapadła błyskawicznie, bo społeczną odpowiedzialność biznesu traktujemy bardzo poważnie. Jesteśmy firmą kurierską, wiec było dla nas oczywiste, że musimy dołożyć swoją cegiełkę do tej szlachetnej inicjatywy i pomóc krawcowym w dostawach maseczek do szpitali – dodaje Magdalena Bugajło

Wsparcie logistyczne to duże udogodnienie dla organizatorek akcji. –

Propozycja współpracy z DHL Parcel pojawiła się w jednym z trudniejszych dla nas momentów, gdy próbowaliśmy rozwiązać wiele problemów logistycznych, związanych z transportem uszytych maseczek do placówek – mówi Anna Bąk, koordynatorka grupy „Warszawa szyje maski dla medyków.”

Kurierzy DHL Parcel nie tylko szybko i sprawnie dowożą przesyłki do szpitali, ale wzięli też na siebie konieczność drukowania etykiet i generowania listów przewozowych.

Zobacz także

C

Najnowszy numer

C
TSL Biznes 04/2021
Truck & Van 03/2021

Zapisz się do newslettera

C

Czytaj TSL biznes za darmo! Zapisz się do newslettera.

C