DKV BOX rozliczy opłaty w Portugalii

C

07-11-2013

Firmy transportowe podróżujące przez Portugalię mogą teraz rozliczać opłaty drogowe za pomocą uniwersalnego urządzenia pokładowego DKV Box.         Temat myta w Portugalii jest coraz bardziej aktualny, bo na przestrzeni niespełna 15 lat łączna długość autostrad w tym kraju wzrosła z 300 do ponad 3000 km. Mimo iż nie jest to kraj tranzytowy, jest tu dziś cztery razy więcej kilometrów autostrad w przeliczeniu na mieszkańca niż w Wielkiej Brytanii i nawet o 60 % więcej niż w świetnie skomunikowanych Niemczech.     System Via Verde: urządzenia pokładowe plus karty   W Portugalii płatne drogi podzielone są na dwie kategorie. Pierwsza to autostrady z tradycyjnymi bramkami, w których płatności dokonuje się kartami lub gotówką. Druga to sieć, w której obowiązkowe jest posiadanie urządzenia pokładowego do naliczania opłat ? drogi te poznamy po specjalnej tablicy informacyjnej z napisem: ?electronic toll only? umieszczonej przy wjeździe na trasę.   Na odcinkach oznakowanych ?electronic toll only? można teraz korzystać z urządzenia pokładowego DKV Box. Natomiast w standardowych bramkach autostrad można płacić kartą paliwową DKV.   Dzięki temu DKV obsługuje dziś 100% sieci płatnych dróg w tym kraju. Dla przewoźników stanowi to istotne uproszczenie, bo z tytułu wszelkich opłat drogowych otrzymują jedną, przejrzystą fakturę. Pomimo różnych metod płatności mogą spójnie rozliczać i analizować koszty podróży przez Portugalię, zestawiające je z danymi z innych państw.     Wielofunkcyjne urządzenie DKV Box   DKV Box jest przede wszystkim metodą na uproszczenie płatności dla przewoźników podróżujących przez wiele krajów. Wjeżdżając na teren Portugalii nie ma potrzeby nabywania specjalnych urządzeń Via Verde do rozliczania płatnych dróg. Wystarczy jeden DKV Box, akceptowany też w Hiszpanii, Francji, Niemczech i Belgii.   Jeden box to spore ułatwienie dla kierowcy, ponieważ nie musi on wozić na szybie i doładowywać szeregu pojedynczych boxów, a także gromadzić stosu paragonów za przejazdy pojedynczymi odcinkami.   Co więcej, klienci DKV mogą korzystać ze specjalnej platformy do zarządzania płatnościami o nazwie DKV eReporting. Dzięki niej przy pomocy kilku kliknięć można analizować wszystkie transakcje z tytułu opłat drogowych czy zakupu paliwa w Portugalii oraz innych krajach Europy.   Już wkrótce uruchomiona zostanie kolejna usługa ? moduł geolokalizacji, która pozwoli na dokładne śledzenie pozycji wszystkich pojazdów wyposażonych w nowe urządzenia pokładowe DKV Box.    

dkv-czechy-myto-1Firmy transportowe podróżujące przez Portugalię mogą teraz rozliczać opłaty drogowe za pomocą uniwersalnego urządzenia pokładowego DKV Box.

 

 

 

 

Temat myta w Portugalii jest coraz bardziej aktualny, bo na przestrzeni niespełna 15 lat łączna długość autostrad w tym kraju wzrosła z 300 do ponad 3000 km. Mimo iż nie jest to kraj tranzytowy, jest tu dziś cztery razy więcej kilometrów autostrad w przeliczeniu na mieszkańca niż w Wielkiej Brytanii i nawet o 60 % więcej niż w świetnie skomunikowanych Niemczech.

 

 

System Via Verde: urządzenia pokładowe plus karty

 

W Portugalii płatne drogi podzielone są na dwie kategorie. Pierwsza to autostrady z tradycyjnymi bramkami, w których płatności dokonuje się kartami lub gotówką. Druga to sieć, w której obowiązkowe jest posiadanie urządzenia pokładowego do naliczania opłat ? drogi te poznamy po specjalnej tablicy informacyjnej z napisem: ?electronic toll only? umieszczonej przy wjeździe na trasę.

 

Na odcinkach oznakowanych ?electronic toll only? można teraz korzystać z urządzenia pokładowego DKV Box. Natomiast w standardowych bramkach autostrad można płacić kartą paliwową DKV.

 

Dzięki temu DKV obsługuje dziś 100% sieci płatnych dróg w tym kraju. Dla przewoźników stanowi to istotne uproszczenie, bo z tytułu wszelkich opłat drogowych otrzymują jedną, przejrzystą fakturę. Pomimo różnych metod płatności mogą spójnie rozliczać i analizować koszty podróży przez Portugalię, zestawiające je z danymi z innych państw.

 

 

Wielofunkcyjne urządzenie DKV Box

 

DKV Box jest przede wszystkim metodą na uproszczenie płatności dla przewoźników podróżujących przez wiele krajów. Wjeżdżając na teren Portugalii nie ma potrzeby nabywania specjalnych urządzeń Via Verde do rozliczania płatnych dróg. Wystarczy jeden DKV Box, akceptowany też w Hiszpanii, Francji, Niemczech i Belgii.

 

Jeden box to spore ułatwienie dla kierowcy, ponieważ nie musi on wozić na szybie i doładowywać szeregu pojedynczych boxów, a także gromadzić stosu paragonów za przejazdy pojedynczymi odcinkami.

 

Co więcej, klienci DKV mogą korzystać ze specjalnej platformy do zarządzania płatnościami o nazwie DKV eReporting. Dzięki niej przy pomocy kilku kliknięć można analizować wszystkie transakcje z tytułu opłat drogowych czy zakupu paliwa w Portugalii oraz innych krajach Europy.

 

Już wkrótce uruchomiona zostanie kolejna usługa ? moduł geolokalizacji, która pozwoli na dokładne śledzenie pozycji wszystkich pojazdów wyposażonych w nowe urządzenia pokładowe DKV Box.

 

 

Zobacz także

C

Najnowszy numer

C
TSL Biznes 04/2021
Truck & Van 03/2021

Zapisz się do newslettera

C

Czytaj TSL biznes za darmo! Zapisz się do newslettera.

C