DKV oferuje zwrot VAT z Chorwacji

C

12-06-2014

DKV Euro Service rozszerza portfolio swoich usług, oferując zwrot podatku VAT z Chorwacji za paliwo i opłaty drogowe.           Dla klientów, którzy podróżują przez ten kraj w charakterze tranzytowym, oznacza to dodatkowe oszczędności. Każda faktura DKV jest automatycznie analizowana pod kątem możliwości uzyskania zwrotu.   Stawka podatku VAT w Chorwacji, podobnie jak w Polsce, wynosi 23%. Faktura, która zostanie pozytywnie zweryfikowana, włączana jest do procesu odzyskiwania podatku od chorwackiego urzędu skarbowego. Odbywa się to po uprzedniej zgodzie klienta i dostarczeniu pełnomocnictwa. Jak tylko władze podatkowe dokonają zwrotu, klient otrzymuje refundowaną kwotę odliczoną w kolejnej fakturze DKV.   W Chorwacji odzyskiwanie VAT możliwe jest tylko w takiej procedurze ? a więc po wypłacie kwoty przez urząd skarbowy. Od usługi odzyskania podatku pobierana jest niewielka prowizja. Co ciekawe, w DKV możemy również składać rachunki innych operatorów w celu przeprowadzenia procedury zwrotu.   Obecnie DKV świadczy usługi zwrotu VAT z 28 krajów europejskich. W przypadku paliwa oszczędności z tego tytułu stanowią 15-25% kosztów. W większości krajów (nie dotyczy Chorwacji) mamy do wyboru dwie możliwości odzyskania podatku. Pierwszy to opisany powyżej tryb standardowy ? a więc oczekiwanie na zwrot środków przez urząd podatkowy. Drugi to tzw. fakturowanie netto ? w ramach programu DKV Net Invoicing ? czyli płacenie od razu kwot pomniejszonych o podatek VAT. Ta druga metoda wybierana jest przez klientów najczęściej, ponieważ umożliwia obracanie środkami pieniężnymi, bez konieczności zamrażania ich w urzędach.   Przydatną usługą jest możliwość podglądu statusu zwrotu VAT online oraz bieżące raportowanie o kwotach i terminach odliczeń. Służy do tego narzędzie do kontroli statusu odzyskiwanego podatku ? aplikacja działająca w ramach bezpłatnego, internetowego programu DKV eReporting.

dkv-logoDKV Euro Service rozszerza portfolio swoich usług, oferując zwrot podatku VAT z Chorwacji za paliwo i opłaty drogowe.

 

 

 

 

 

Dla klientów, którzy podróżują przez ten kraj w charakterze tranzytowym, oznacza to dodatkowe oszczędności. Każda faktura DKV jest automatycznie analizowana pod kątem możliwości uzyskania zwrotu.

 

Stawka podatku VAT w Chorwacji, podobnie jak w Polsce, wynosi 23%. Faktura, która zostanie pozytywnie zweryfikowana, włączana jest do procesu odzyskiwania podatku od chorwackiego urzędu skarbowego. Odbywa się to po uprzedniej zgodzie klienta i dostarczeniu pełnomocnictwa. Jak tylko władze podatkowe dokonają zwrotu, klient otrzymuje refundowaną kwotę odliczoną w kolejnej fakturze DKV.

 

W Chorwacji odzyskiwanie VAT możliwe jest tylko w takiej procedurze ? a więc po wypłacie kwoty przez urząd skarbowy. Od usługi odzyskania podatku pobierana jest niewielka prowizja. Co ciekawe, w DKV możemy również składać rachunki innych operatorów w celu przeprowadzenia procedury zwrotu.

 

Obecnie DKV świadczy usługi zwrotu VAT z 28 krajów europejskich. W przypadku paliwa oszczędności z tego tytułu stanowią 15-25% kosztów. W większości krajów (nie dotyczy Chorwacji) mamy do wyboru dwie możliwości odzyskania podatku. Pierwszy to opisany powyżej tryb standardowy ? a więc oczekiwanie na zwrot środków przez urząd podatkowy. Drugi to tzw. fakturowanie netto ? w ramach programu DKV Net Invoicing ? czyli płacenie od razu kwot pomniejszonych o podatek VAT. Ta druga metoda wybierana jest przez klientów najczęściej, ponieważ umożliwia obracanie środkami pieniężnymi, bez konieczności zamrażania ich w urzędach.

 

Przydatną usługą jest możliwość podglądu statusu zwrotu VAT online oraz bieżące raportowanie o kwotach i terminach odliczeń. Służy do tego narzędzie do kontroli statusu odzyskiwanego podatku ? aplikacja działająca w ramach bezpłatnego, internetowego programu DKV eReporting.

Zobacz także

C

Najnowszy numer

C
TSL Biznes 04/2021
Truck & Van 03/2021

Zapisz się do newslettera

C

Czytaj TSL biznes za darmo! Zapisz się do newslettera.

C