DKV rozdaje kierowcom zestawy ochronne

C

20-04-2020


Mając to na uwadze DKV Euro Service przy wsparciu Polskiej Unii Transportu prowadzi kampanię wręczania kierowcom aut ciężarowych zestawów ochronnych. W skład zestawu wchodzą maseczki, płyn dezynfekujący i rękawiczki.

– Postanowiliśmy na początek rozdawać materiały na terenie województwa dolnośląskiego, zarówno kierowcom wyruszającym w trasę, jak i wracającym. Przygotowaliśmy kilkaset zestawów, które dzięki pomocy PUT wręczamy na dużych parkingach w pobliżu granicy niemieckiej – informuje Mariusz Derdziak, dyrektor sprzedaży DKV Euro Service Polska.

– Wszyscy mówią o lekarzach i pielęgniarkach, ale to dzięki kierowcom ciężarówek i busów towar jest codziennie dostarczany do szpitali i sklepów. To jest bohaterstwo tych ludzi – mówi Leszek Luda, prezes Polskiej Unii Transportu.

Inicjatywę chętnie komentują obdarowani kierowcy:

– Na pewno będziemy korzystać. Teraz wszędzie wymagana jest maska, okulary, płyn do dezynfekcji – mówi Miłosz Wiesław.

– Największe wyzwanie to dostanie się do publicznych toalet. Poza tym trzeba mieć wodę i płyny dezynfekujące, bo nikt nie udostępnia tak po prostu – dodaje Paweł Piotrowski.

– Na parkingach wszystkie punkty gastronomiczne są pozamykane, kierowca sobie musi radzić tylko i wyłącznie na własną rękę – mówi Andrzej Wiekierak.

Akcję wsparł też wrocławski WITD, którego przedstawiciele rozdawali materiały wraz z organizatorami na parkingu przy przejściu Kudowa Słone-Náchod.

W ramach kontynuacji kampanii DKV nawiązało współpracę m.in. z fundacją Truckers Life, aby wspólnie rozdawać zestawy ochronne na przygranicznych parkingach. Start 20 kwietnia przy granicy w Świecku.

Dziękujemy kierowcom za ich trud i poświęcenie. Doceniamy ich pracę, pełną wyrzeczeń, często bez wsparcia ze strony służby zdrowia czy organów państwa. Mamy świadomość ich rozłąki z rodziną i obaw o zdrowie swoje i najbliższych. W tych niepewnych czasach życzymy wszystkim szybkiego powrotu do normalności.

 

 

Zobacz także

C

Najnowszy numer

C
TSL Biznes 04/2021
Truck & Van 03/2021

Zapisz się do newslettera

C

Czytaj TSL biznes za darmo! Zapisz się do newslettera.

C