Do SEGRO Logistics Park Gdańsk zawitał pierwszy najemca

C

19-02-2013

  Firma DB Schenker Logistics wprowadziła się do nowego, wysokowydajnego terminalu przeładunkowego zrealizowanego w ramach SEGRO Logistics Park Gdańsk, który został zlokalizowany w największej strefie inwestycyjnej na Pomorzu, znajdującej się na terenie Gminy Wiejskiej Pruszcz Gdański.  Firmy współpracują już od 2008.     Na terenie SEGRO Logistics Park Gdańsk firma zajmie 4 500 m2 powierzchni magazynowej oraz dodatkowe 850 m2 powierzchni biurowej. - Dzięki dobrej lokalizacji SEGRO Logistics Park Gdańsk, w pobliżu ważnych dróg krajowych, nasz nowy terminal cross-dockingowy na Pomorzu będzie istotnym elementem zarówno w polskiej  jak i międzynarodowej sieci połączeń DB Schenker Logistics. Nowa lokalizacja wpłynie na jeszcze wyższą jakość obsługi towarów naszych klientów, ciągłe doskonalenie i rozwój biznesu - powiedział Igor Nowaczyk, dyrektor oddziału Gdynia Schenker Sp. z o.o.   Magdalena Szulc, dyrektor SEGRO na Europę Centralną zwraca uwagę na rosnące znacznie regionu: - Pomorze zyskuje na znaczeniu dzięki  realizowanym w regionie inwestycjom drogowym. Jedną z nich jest autostrada A1 (północ-południe), której część od Torunia do Gdańska została już oddana do użytku. W budowie jest również droga ekspresowa S6, która docelowo połączy Szczecin z Trójmiastem, oraz trasa S7, która stanowić będzie połączenie między Trójmiastem a Warszawą. Taka infrastruktura stworzy w przyszłości doskonałe warunki do efektywnego prowadzenia działań logistycznych oraz ułatwi dostęp do lokalizacji na terenie całej Polski oraz krajów Europy Północnej. Bardzo ważnym czynnikiem jest także przyjazny klimat inwestycyjny w regionie. Dzięki otwartości lokalnych władz prace nad pierwszą fazą SEGRO Logistics Park Gdańsk zostały ukończone w niespełna 12 miesięcy - mówi.   SEGRO Logistics Park Gdańsk dostarczy na rynek 87 000 m2 nowoczesnej powierzchni biznesowej przeznaczonej na magazyny i lekką produkcję. Moduły oferowane do wynajęcia będą dostępne już od 750 m2 i mogą zostać zaprojektowane zgodnie z indywidualnymi wymaganiami najemców. Zaplanowany w parku wygodny i funkcjonalny układ komunikacyjny uwzględnia szerokie drogi wewnętrzne, place manewrowe oraz parkingi dla ciężarówek.  

 

PROMOCJA

PROMOCJA

segrogdanskFirma DB Schenker Logistics wprowadziła się do nowego, wysokowydajnego terminalu przeładunkowego zrealizowanego w ramach SEGRO Logistics Park Gdańsk, który został zlokalizowany w największej strefie inwestycyjnej na Pomorzu, znajdującej się na terenie Gminy Wiejskiej Pruszcz Gdański.  Firmy współpracują już od 2008.

 

 


Na terenie SEGRO Logistics Park Gdańsk firma zajmie 4 500 m2 powierzchni magazynowej oraz dodatkowe 850 m2 powierzchni biurowej. – Dzięki dobrej lokalizacji SEGRO Logistics Park Gdańsk, w pobliżu ważnych dróg krajowych, nasz nowy terminal cross-dockingowy na Pomorzu będzie istotnym elementem zarówno w polskiej  jak i międzynarodowej sieci połączeń DB Schenker Logistics. Nowa lokalizacja wpłynie na jeszcze wyższą jakość obsługi towarów naszych klientów, ciągłe doskonalenie i rozwój biznesu – powiedział Igor Nowaczyk, dyrektor oddziału Gdynia Schenker Sp. z o.o.

 

Magdalena Szulc, dyrektor SEGRO na Europę Centralną zwraca uwagę na rosnące znacznie regionu: – Pomorze zyskuje na znaczeniu dzięki  realizowanym w regionie inwestycjom drogowym. Jedną z nich jest autostrada A1 (północ-południe), której część od Torunia do Gdańska została już oddana do użytku. W budowie jest również droga ekspresowa S6, która docelowo połączy Szczecin z Trójmiastem, oraz trasa S7, która stanowić będzie połączenie między Trójmiastem a Warszawą. Taka infrastruktura stworzy w przyszłości doskonałe warunki do efektywnego prowadzenia działań logistycznych oraz ułatwi dostęp do lokalizacji na terenie całej Polski oraz krajów Europy Północnej. Bardzo ważnym czynnikiem jest także przyjazny klimat inwestycyjny w regionie. Dzięki otwartości lokalnych władz prace nad pierwszą fazą SEGRO Logistics Park Gdańsk zostały ukończone w niespełna 12 miesięcy – mówi.

 

SEGRO Logistics Park Gdańsk dostarczy na rynek 87 000 m2 nowoczesnej powierzchni biznesowej przeznaczonej na magazyny i lekką produkcję. Moduły oferowane do wynajęcia będą dostępne już od 750 m2 i mogą zostać zaprojektowane zgodnie z indywidualnymi wymaganiami najemców. Zaplanowany w parku wygodny i funkcjonalny układ komunikacyjny uwzględnia szerokie drogi wewnętrzne, place manewrowe oraz parkingi dla ciężarówek.

 

fb_like

Zobacz także

C

Najnowszy numer

C
TSL Biznes 04/2021
Truck & Van 03/2021

Zapisz się do newslettera

C

Czytaj TSL biznes za darmo! Zapisz się do newslettera.

C