Dostawa helikopterem

C

27-01-2021

Wyjątkowe zamówienia wymagają nietypowych rozwiązań. Dachser Mexico na specjalne zlecenie dostawcy części dla przemysłu motoryzacyjnego działającego w Celaya, w środkowym Meksyku, zorganizował transport helikopterem do stolicy oddalonej o około 300 kilometrów.

Wyjątkowe zamówienia wymagają nietypowych rozwiązań. Dachser Mexico na specjalne zlecenie dostawcy części dla przemysłu motoryzacyjnego działającego w Celaya, w środkowym Meksyku, zorganizował transport helikopterem do stolicy oddalonej o około 300 kilometrów.

W obliczu groźby wstrzymania produkcji to nietypowe rozwiązanie logistyczne pozwoliło zaoszczędzić czas, a przede wszystkim pieniądze.

 

Dostawa helikopterem

Firma Dachser musiała działać szybko: 120 skrzyń zawierających ważne akcesoria motoryzacyjne i ważących ponad 780 kilogramów wymagało transportu z zakładu produkcyjnego w Celaya do fabryki producenta samochodów na obrzeżach Meksyku. W normalnych warunkach transport ciężarówką na tej trasie trwałby od pięciu do sześciu godzin. Dodatkowym wyzwaniem była pandemia i związane z nią protokoły bezpieczeństwa, które należało wziąć pod uwagę. Ze względu na pilny charakter sprawy Dachser Mexico wyczarterował helikopter pasażerski, aby przyspieszyć dostawę. Było to najszybsze i najbardziej efektywne rozwiązanie dla klienta i pozwoliło uniknąć przestojów w produkcji, które kosztowałyby 3000 USD za minutę.

Ponieważ helikopter mógł zabrać tylko 600 kilogramów, pozostały mniej pilny ładunek został przetransportowany drogą lądową, by uniknąć czarteru kolejnego śmigłowca. W fabryce czekały już ciężarówki, które mogły odebrać dostawę i przetransportować kluczowe materiały prosto na linię produkcyjną. Obecni byli również pracownicy Dachser, którzy nadzorowali rozładunek i zapewniali niezbędne wsparcie na miejscu. Zespół koordynował dostęp helikoptera do miejsca zdarzenia i co 15 minut informował pracowników lokalnego zakładu o odlocie i przylocie maszyny. Informował również o dostawach towarów przybywających drogą lądową, zapewniając w ten sposób pełną przejrzystość i komunikację.

 

Dziesiątki lat doświadczenia

– Nasze kilkudziesięcioletnie doświadczenie we współpracy z producentami samochodów, OEM i dostawcami Tier 1 z całego świata pozwalają nam zapewnić maksymalną szybkość i wydajność w połączeniu ze skuteczną kontrolą kosztów – mówi Edgardo Hamon, dyrektor zarządzający Dachserem Mexico. – Oferujemy najwyższej klasy portfolio zintegrowanych rozwiązań i usług, które przy wykorzystaniu globalnej sieci transportowej i magazynowej Dachser spełniają specyficzne potrzeby przemysłu motoryzacyjnego.

Ponadto firma świadczy usługi lokalne dostosowane do szczególnie krytycznych czasowo wymagań przemysłu motoryzacyjnego, tak jak w przypadku tej dostawy w Meksyku.

Zobacz także

C

Najnowszy numer

C
TSL Biznes 04/2021
Truck & Van 03/2021

Zapisz się do newslettera

C

Czytaj TSL biznes za darmo! Zapisz się do newslettera.

C