Dostawa wysokich lotów

C

01-09-2020

Transport lotniczy jest uważany za najbezpieczniejszy środek przepływu towarów. Przy przewozie ładunków o wysokiej wartości właściwie przygotowana koncepcja bezpieczeństwa, czas oraz konkurencyjność stawek są na wagę złota. Organizacja transportu door-to-door produktów kosmetycznych o nietypowo imponującej dla frachtu lotniczego masie 15 t z USA do Polski stanowiła nie lada wyzwanie. Zespół AsstrA stanął na wysokości zadania proponując klientowi najkorzystniejszą opcję dostawy.

Transport lotniczy jest uważany za najbezpieczniejszy środek przepływu towarów. Przy przewozie ładunków o wysokiej wartości właściwie przygotowana koncepcja bezpieczeństwa, czas oraz konkurencyjność stawek są na wagę złota. Organizacja transportu door-to-door produktów kosmetycznych o nietypowo imponującej dla frachtu lotniczego masie 15 t z USA do Polski stanowiła nie lada wyzwanie.

Zespół AsstrA stanął na wysokości zadania proponując klientowi najkorzystniejszą opcję dostawy. Na rzecz niemieckiego klienta w lipcu br. zespół AsstrA przetransportował drogą powietrzną 15 tonowy ładunek ze stanu New Jersey w Stanach Zjednoczonych do Polski w okolice Wrocławia. Na lotnisku w USA załadowano towar na 37 paletach, który lotem bezpośrednim trafił do Niemiec na lotnisko w Hahn.

Kolejnym etapem była odprawa tranzytowa po przylocie ładunku do Niemiec oraz zabezpieczenie celne jego wartości na trasie do Polski w postaci dokumentu T1. Wartość ładunku wynosiła prawie 1 mln USD. Dzięki Partnerowi transportowemu udało się wynegocjować stawkę, która nie rzutowała znacznie na koszty przewozu. Ostatnim etapem był odbiór towaru z lotniska i dostarczenie go transportem drogowym do odbiorcy w Polsce.

Serwis eliminujący lotniska tranzytowe, szybki czas dostawy, konkurencyjne stawki oraz dodatkowe ubezpieczenie wyróżniły usługi lotnicze AsstrA na tle konkurencji i zagwarantowały wygraną w przetargu transportowym. Wliczając czas przeznaczony na odprawę celną dostawa ładunku ze Stanów Zjednoczonych do Polski została zrealizowana w ciągu 5 dni roboczych od momentu otrzymania zlecenia.

– Co jakiś czas otrzymujemy zapytania transportowe, które wymagają niestandardowego rozwiązania. Pod względem poziomu cen frachtów oraz jakości świadczonych usług przewozowych konkurujemy z największymi firmami spedycyjnymi – opowiada Nicole Statuch, ekspert AsstrA z działu Air Freight. – Gdy tylko otrzymaliśmy zapytanie zaczęliśmy szukać alternatywnych możliwości transportowych. Uruchomiliśmy wszelkie kontakty dzięki czemu udało się zaoferować bezpośredni serwis lotniczy na trasie USA – Niemcy.

Po przystąpieniu do realizacji zlecenia każde ogniwo w tym łańcuchu transportowym wiedziało o swoich zadaniach. Największym wyzwaniem logistycznym było spięcie całego procesu. Codzienny kontakt z Klientem, agencją celną i firmą transportową był na porządku dziennym. Przy tak dużej wartości towaru należało z wyprzedzeniem przygotować dokumenty, aby nie blokować auta w trakcie procedur w agencji celnej. Transport przesyłek delikatnych i wartościowych na dalekich trasach zagranicznych wymaga pełnej kontroli w czasie przewozu i dobrej komunikacji ze wszystkimi uczestnikami procesu.

 

 

 

Zobacz także

C

Najnowszy numer

C
TSL Biznes 04/2021
Truck & Van 03/2021

Zapisz się do newslettera

C

Czytaj TSL biznes za darmo! Zapisz się do newslettera.

C