DPD Polska Diamentem Forbesa 2010

C

27-06-2010

{modal href="/images/stories/dpd_big.jpg"}  {/modal} Podczas gali, która odbyła się 23 czerwca w restauracji "Belvedere" w warszawskich Łazienkach, przyznane zostały nagrody laureatom rankingu "Diamenty Forbesa" z województwa mazowieckiego. DPD Polska uplasowała się na 18. miejscu w województwie i 58. w klasyfikacji generalnej. Nagrodę w imieniu firmy odebrał Henryk Czyż - Wiceprezes i Dyrektor ds. Finansowych DPD Polska.       Wysoka pozycja DPD Polska w rankingu magazynu ekonomicznego Forbes "Diamenty Forbesa" potwierdza dużą dynamikę wzrostu wartości firmy w ciągu ostatnich lat. Dla Klientów DPD Polska stanowi to świadectwo stabilności i bezpieczeństwa, będących wynikiem przemyślanej, perspektywicznej strategii rozwoju przedsiębiorstwa. Jako firma oferująca usługi kurierskie i rozwiązania logistyczne dla sektorów B2B i B2C, DPD Polska chce być postrzegana jako wiarygodny partner polskiego biznesu.    "Diamenty Forbesa" zostały przyznane najlepszym (najbardziej wydajnym) firmom w każdym z 16 województw, klasyfikowanych w trzech przedziałach wg przychodów ze sprzedaży: od 5 do 50 mln zł, między 50 a 250 mln zł oraz powyżej 250 mln zł.Warszawska gala wieńczy cykl regionalnych spotkań z szefami i właścicielami firm z czołówki rankingu "Diamenty Forbesa" 2010, których oficjalnym Partnerem była DPD Polska.    "Diamenty Forbesa" to ranking polskich przedsiębiorstw najszybciej zwiększających swoją wartość w ciągu ostatnich trzech lat działalności, przygotowany we współpracy z Wywiadownią Gospodarczą Dun&Bradstreet. Lista opracowana zostaje na podstawie szwajcarskiej metody wyceny wartości firm, uwzględniającej wyniki finansowe oraz wartość majątku. Do wyceny "Diamentów Forbesa 2010" wykorzystane zostały dane z lat 2006 - 2008 uwzględniające m.in.: poziom sprzedaży, zysk netto, wartość majątku trwałego, zapasów, należności oraz nakładów na inwestycje.Dun & Bradstreet Polska zgromadziła dane o podmiotach, które w terminie złożyły do KRS-u swoje sprawozdania finansowe za ostatni rok badania (2009). Na tej podstawie powstała baza firm, którym Wywiadownia przyznała pozytywny rating wiarygodności: są one rentowne (na podstawie wskaźnika EBIT oraz ROA), mają wysoką płynność bieżącą, nie zalegają z płatnościami, wykazują się dodatnim wynikiem finansowym oraz wartością kapitałów własnych w latach 2005-2008. Wyeliminowano przedsiębiorstwa finansowe, ze względu na różnice dotyczące kategorii bilansowych występujące miedzy nimi a firmami produkcyjnymi czy handlowymi, oraz instytucje sektora budżetowego. Ostatecznie na liście Diamentów Forbesa znalazły się firmy o największej dynamice wzrostu wartości. Ranking został opublikowany w formie Raportu w 2/2010 numerze miesięcznika Forbes (na rynku od 28 stycznia do 12 marca 2010).
{modal href=”/images/stories/dpd_big.jpg”} 
{/modal}
Podczas gali, która odbyła się 23 czerwca w restauracji “Belvedere” w warszawskich Łazienkach, przyznane zostały nagrody laureatom rankingu “Diamenty Forbesa” z województwa mazowieckiego. DPD Polska uplasowała się na 18. miejscu w województwie i 58. w klasyfikacji generalnej. Nagrodę w imieniu firmy odebrał Henryk Czyż – Wiceprezes i Dyrektor ds. Finansowych DPD Polska.
 
   
Wysoka pozycja DPD Polska w rankingu magazynu ekonomicznego Forbes “Diamenty Forbesa” potwierdza dużą dynamikę wzrostu wartości firmy w ciągu ostatnich lat. Dla Klientów DPD Polska stanowi to świadectwo stabilności i bezpieczeństwa, będących wynikiem przemyślanej, perspektywicznej strategii rozwoju przedsiębiorstwa. Jako firma oferująca usługi kurierskie i rozwiązania logistyczne dla sektorów B2B i B2C, DPD Polska chce być postrzegana jako wiarygodny partner polskiego biznesu. 
 
“Diamenty Forbesa” zostały przyznane najlepszym (najbardziej wydajnym) firmom w każdym z 16 województw, klasyfikowanych w trzech przedziałach wg przychodów ze sprzedaży: od 5 do 50 mln zł, między 50 a 250 mln zł oraz powyżej 250 mln zł.

Warszawska gala wieńczy cykl regionalnych spotkań z szefami i właścicielami firm z czołówki rankingu “Diamenty Forbesa” 2010, których oficjalnym Partnerem była DPD Polska. 

 
“Diamenty Forbesa” to ranking polskich przedsiębiorstw najszybciej zwiększających swoją wartość w ciągu ostatnich trzech lat działalności, przygotowany we współpracy z Wywiadownią Gospodarczą Dun&Bradstreet. Lista opracowana zostaje na podstawie szwajcarskiej metody wyceny wartości firm, uwzględniającej wyniki finansowe oraz wartość majątku. Do wyceny “Diamentów Forbesa 2010” wykorzystane zostały dane z lat 2006 – 2008 uwzględniające m.in.: poziom sprzedaży, zysk netto, wartość majątku trwałego, zapasów, należności oraz nakładów na inwestycje.

Dun & Bradstreet Polska zgromadziła dane o podmiotach, które w terminie złożyły do KRS-u swoje sprawozdania finansowe za ostatni rok badania (2009). Na tej podstawie powstała baza firm, którym Wywiadownia przyznała pozytywny rating wiarygodności: są one rentowne (na podstawie wskaźnika EBIT oraz ROA), mają wysoką płynność bieżącą, nie zalegają z płatnościami, wykazują się dodatnim wynikiem finansowym oraz wartością kapitałów własnych w latach 2005-2008. Wyeliminowano przedsiębiorstwa finansowe, ze względu na różnice dotyczące kategorii bilansowych występujące miedzy nimi a firmami produkcyjnymi czy handlowymi, oraz instytucje sektora budżetowego. Ostatecznie na liście Diamentów Forbesa znalazły się firmy o największej dynamice wzrostu wartości. 

Ranking został opublikowany w formie Raportu w 2/2010 numerze miesięcznika Forbes (na rynku od 28 stycznia do 12 marca 2010).


Zobacz także

C

Najnowszy numer

C
TSL Biznes 04/2021
Truck & Van 03/2021

Zapisz się do newslettera

C

Czytaj TSL biznes za darmo! Zapisz się do newslettera.

C