DPD Polska najlepszym dostawcą według Ceneo.pl

C

03-11-2022

W tegorocznej edycji Rankingu Zaufanych Sklepów najlepszym „Dostawcą roku” została spółka DPD Polska. Konsumenci ocenili usługi kurierskie DPD w ankietach Ceneo i ponownie przyznali DPD najwyższe noty.

Porównywarka cenowa i serwis Ceneo.pl już od 13 lat tworzą Ranking Zaufanych Sklepów objętych Programem Zaufanych Opinii. Laureaci konkursu wybierani są na podstawie wyników ankiet wypełnianych po dokonaniu zakupu. To właśnie wystawione przez nich opinie decydują o pozycji danego dostawcy w rankingu.

W tegorocznej edycji sklepy i usługodawcy zajmujący się e-handlem rywalizowali w 14 kategoriach. W Rankingu Zaufanych Sklepów 2023 tytuł najlepszego „Dostawcy roku” przyznany został DPD Polska. Firma kurierska po raz kolejny została obdarzona największym zaufaniem polskich klientów. Zwycięzców wybierano spośród 28 doręczycieli, którym wystawiono 275 tys. opinii.

W ocenie brane są pod uwagę takie aspekty dostawy jak szybkość realizacji, kontakt z kurierem i stan paczki oraz dostępność różnych opcji doręczeń.

– Oferujemy odbiorcom różne możliwości odbioru przesyłki zgodnie z ich indywidualnymi preferencjami. Zdajemy sobie sprawę z tego, że tryb życia i mobilność współczesnych konsumentów definiuje ich potrzeby. Odbiorca docenia możliwość odbioru paczki z rąk kuriera lub w punkcie czy automacie przy okazji codziennych rutynowych aktywności. Nie bez znaczenia jest nowa grupa aktywnych e-nabywców, czyli seniorów. Jak wynika z badania e-Shopper Barometer seniorzy cenią sobie łatwe rozwiązania, w tym dostawę kurierską do domu – komentuje Rafał Nawłoka, prezes zarządu DPD Polska.

Tegoroczne wyniki rankingu zaprezentowane zostały w ramach „Raportu e-commerce”, w którym Ceneo.pl omawia trendy i zjawiska polskiego rynku e-handlu. Raport podsumowuje najnowsze zmiany w zwyczajach zakupowych internautów.

 

Zobacz także

C

Najnowszy numer

C
TSL Biznes 04/2021
Truck & Van 03/2021

Zapisz się do newslettera

C

Czytaj TSL biznes za darmo! Zapisz się do newslettera.

C