Drogowy transport drobnicowy do Chin w 12 dni

C

15-12-2020

CEVA Logistics uruchamia szybki drogowy transport drobnicowy (LTL) pomiędzy Chinami a Europą. Usługa skierowana jest do przedsiębiorstw, które nie mają wystarczającej ilości towarów, aby wykorzystać całą przestrzeń ładunkową w ramach transportów FTL.

CEVA Logistics uruchamia szybki drogowy transport drobnicowy (LTL) pomiędzy Chinami a Europą. Usługa skierowana jest do przedsiębiorstw, które nie mają wystarczającej ilości towarów, aby wykorzystać całą przestrzeń ładunkową w ramach transportów FTL. Czas realizacji dostawy wynosi do 12 dni, a jeden z europejskich hubów przeładunkowych zlokalizowany jest w Polsce.

 

Nowa szybka usługa dostaw LTL z Chin do Europy znacząco skraca  czas transportu drogowego, dzięki czemu klienci mogą skorzystać z kompleksowych usług drobnicowych z takim samym czasem realizacji jak ma to miejsce w przypadku transportów całopojazdowych (FTL).

CEVA realizuje tę usługę dwa, trzy razy w tygodniu: we wtorek/czwartek i sobotę w zależności od potrzeb. Dodatkowo, w sobotę przyjmowane są także towary zawierające baterie litowe (ADR Klasa 9). Kierowcy, którzy mają obsługiwać te połączenia, przeszli specjalne szkolenia i mają wszystkie wymagane licencje na przewóz towarów niebezpiecznych, co gwarantuje bezpieczeństwo dostaw.

 

Chiny – Europa w 12 dni

Szybkie połączenia LTL z Chin mają być realizowane z centrów przeładunkowych zlokalizowanych w kilku miastach tj. Shenzhen, Suzhou, Qingdao, Tianjin, Alashankou i Khorgos. Z kolei w Europie docelowe huby znajdują się w Polsce, Niemczech i Wielkiej Brytanii. Przesyłki do i z Europy będą obsługiwane za pośrednictwem Alashankou lub Khorgos. Czas trwania dostaw drogowych w systemie hub-to-hub wyniesie 12 dni, a dostarczenie ładunków z centrów przeładunkowych do miejsc docelowych ma zająć od 2 do 3 dni.

– Po sześciu miesiącach przygotowań możemy zaprezentować rozwiązanie, które jest wyjątkowe pod każdym względem. Czas realizacji, stawki i nasze zaangażowanie są bezkonkurencyjne, dzięki czemu mamy najszybszy serwis na rynku – mówi Kelvin Tang, Ground & Rail Product Leader CEVA Logistics North Asia.

 

Mocna pozycja

Jako pionier w transporcie drogowym między Chinami a Europą, CEVA Logistics dostrzega duży potencjał w nowym serwisie LTL i nadal zamierza umacniać swoją pozycję lidera w dostawach drogowych między Chinami a Europą. Operator pracuje już nad rozszerzeniem usługi na Azję Południowo-Wschodnią, co prawdopodobnie nastąpi jeszcze przed końcem tego roku.

Nowa usługa drogowa LTL ma być realizowana przez CEVA przez cały rok, jedynie w okresie zimowym, w przypadku złych warunków pogodowych, czas realizacji dostaw może się wydłużyć o 1-2 dni.

 

 

 

Zobacz także

C

Najnowszy numer

C
TSL Biznes 04/2021
Truck & Van 03/2021

Zapisz się do newslettera

C

Czytaj TSL biznes za darmo! Zapisz się do newslettera.

C