Drukarki “na kasety” – Nowe rozwiązania w liniówkach Printronix

C

13-07-2010

  {modal href="/images/stories/combo_big.jpg"} {/modal} Ekonomiczny wydruk dużej ilości dokumentów może się odbywać tylko na specjalnie przystosowanym do tego celu urządzeniu - drukarce liniowej.   Liniówki Printronix to obecnie najmniejszy ze wszystkich technologii koszt jednostkowy wydrukowanej strony, nielimitowany czas pracy, duża żywotność taśm barwiących oraz ogólnopolski serwis dystrybutora urządzeń - firmy Softex Data SA.   W porównaniu z drukarkami laserowymi, nawet produkcyjnymi, urządzenia Printronix są aż 10-50 razy tańsze w użytkowaniu ? koszt wydruku jednej strony wynosi ok. 0,2 grosza. Sam koszt materiałów eksploatacyjnych w drukarkach laserowych jest sześciokrotnie wyższy w porównaniu z kosztem materiałów eksploatacyjnych w drukarkach liniowych.   W czerwcu firma Printronix zaprezentowała nową serię drukarek P7000, gdzie zastosowano system kasety z taśmą barwiącą. Poza standardowymi korzyściami seria ta oferuje jeszcze jedną bardzo istotną: łatwą i czystą wymianę materiałów eksploatacyjnych. Atrament nie wycieka, nie rozlewa się, a użytkownicy nie brudzą sobie rąk. Wymiana kasetki jest prosta, nie wymaga dodatkowych szkoleń, oszczędza czas oraz eliminuje błędy wynikające z niewłaściwego założenia materiałów eksploatacyjnych.   W kasetach nowej serii drukarek P7000 zastosowano unikalne w skali światowej technologię wytwarzania tkaniny i atramentu, odpowiedzialną za uzyskiwanie ostrych i odpowiednio ciemnych wydruków. Kaseta o standardowej wydajności pozwala wydrukować 14 000 stron, a kaseta o zwiększonej trwałości aż do 25 000 stron.   Nowa seria drukarek jest w pełni kompatybilna z istniejącymi instalacjami P7000, zapewniają identyczną elastyczność obsługi mediów, różne możliwości podawania papieru oraz integrację ze stosowanym oprogramowaniem.   Drukarki z nowej serii, tak jak ich poprzednicy, posiadają certyfikat Energy Star. Są dostępne w sprzedaży od 1 lipca 2010 roku, stara seria drukarek P7000 będzie oferowana do końca 2010 roku. Firma zapewnia serwis gwarancyjny i pogwarancyjny wszystkie sprzedawanych modeli drukarek liniowych. DRUKARKI ?NA KASETY?

 

{modal href=”/images/stories/combo_big.jpg”}

{/modal}

Ekonomiczny wydruk dużej ilości dokumentów może się odbywać tylko na specjalnie przystosowanym do tego celu urządzeniu – drukarce liniowej.

 

Liniówki Printronix to obecnie najmniejszy ze wszystkich technologii koszt jednostkowy wydrukowanej strony, nielimitowany czas pracy, duża żywotność taśm barwiących oraz ogólnopolski serwis dystrybutora urządzeń – firmy Softex Data SA.

 

W porównaniu z drukarkami laserowymi, nawet produkcyjnymi, urządzenia Printronix są aż 10-50 razy tańsze w użytkowaniu ? koszt wydruku jednej strony wynosi ok. 0,2 grosza. Sam koszt materiałów eksploatacyjnych w drukarkach laserowych jest sześciokrotnie wyższy w porównaniu z kosztem materiałów eksploatacyjnych w drukarkach liniowych.

 

W czerwcu firma Printronix zaprezentowała nową serię drukarek P7000, gdzie zastosowano system kasety z taśmą barwiącą. Poza standardowymi korzyściami seria ta oferuje jeszcze jedną bardzo istotną: łatwą i czystą wymianę materiałów eksploatacyjnych. Atrament nie wycieka, nie rozlewa się, a użytkownicy nie brudzą sobie rąk. Wymiana kasetki jest prosta, nie wymaga dodatkowych szkoleń, oszczędza czas oraz eliminuje błędy wynikające z niewłaściwego założenia materiałów eksploatacyjnych.

 

W kasetach nowej serii drukarek P7000 zastosowano unikalne w skali światowej technologię wytwarzania tkaniny i atramentu, odpowiedzialną za uzyskiwanie ostrych i odpowiednio ciemnych wydruków. Kaseta o standardowej wydajności pozwala wydrukować 14 000 stron, a kaseta o zwiększonej trwałości aż do 25 000 stron.

 

Nowa seria drukarek jest w pełni kompatybilna z istniejącymi instalacjami P7000, zapewniają identyczną elastyczność obsługi mediów, różne możliwości podawania papieru oraz integrację ze stosowanym oprogramowaniem.

 

Drukarki z nowej serii, tak jak ich poprzednicy, posiadają certyfikat Energy Star. Są dostępne w sprzedaży od 1 lipca 2010 roku, stara seria drukarek P7000 będzie oferowana do końca 2010 roku. Firma zapewnia serwis gwarancyjny i pogwarancyjny wszystkie sprzedawanych modeli drukarek liniowych.

DRUKARKI ?NA KASETY?

Zobacz także

C

Najnowszy numer

C
TSL Biznes 04/2021
Truck & Van 03/2021

Zapisz się do newslettera

C

Czytaj TSL biznes za darmo! Zapisz się do newslettera.

C