DSV Air & Sea dostarczyło turbiny na farmę Snowtown

C

08-09-2014

DSV Air & Sea, w ramach transport projektowego, dostarczyło ostatnią turbinę na farmę wiatrową Snowtown II w południowej Australii.           Od marca 2013 roku, kiedy to Siemens Wind Power wybrał DSV Air & Sea na operatora logistycznego, oddziały spółki na terytorium Danii, Chin oraz Australii rozpoczęły nadzór nad transportem ponad 1,200 komponentów niezbędnych do budowy farmy wiatrowej.   Całkowita waga wszystkich części to blisko 35,000 ton, a dotarły one na terytorium Australii 5 statkami z Chin, 3 z Danii oraz 5 z Wietnamu. Całość zajmowała powierzchnię równą 265,000 m² – dla porównania, łączna powierzchnia całkowita Stadionu Narodowego wynosi 203 920 m².   „Sukces tego przedsięwzięcia nie byłby możliwy, gdyby nie ścisła współpraca naszych oddziałów w Danii, Chinach i Australii” – powiedział Henrik Vammen, ekspert w zakresie alternatywnych źródeł energii oraz Project Manager w DSV Baltship. „Biorąc pod uwagę, że części były transportowane dosłownie z każdego zakątka śwata, można było się spodziewać pewnych opóźnień, choćby wynikających z ogromnych odległości, jakie niektóre komponenty musiały przebyć. Pracownikom Project Cargo nie dość, że udało się wszystko przetransportować na czas, to dodatkowo większość elementów przybyła do klienta przed zaplanowanym terminem”.   Farma Snowtown II, napędzana 90 turbinami Siemensa, zostanie oddana do użytku pod koniec roku i finalnie będzie produkować 989 kilowatogodzin rocznie, czyli tyle, ile przeciętnie zużywa około 170,000 gospodarstw rodzinnych.  

DSV-transport turbiny-1DSV Air & Sea, w ramach transport projektowego, dostarczyło ostatnią turbinę na farmę wiatrową Snowtown II w południowej Australii.

 

 

 

 

 

Od marca 2013 roku, kiedy to Siemens Wind Power wybrał DSV Air & Sea na operatora logistycznego, oddziały spółki na terytorium Danii, Chin oraz Australii rozpoczęły nadzór nad transportem ponad 1,200 komponentów niezbędnych do budowy farmy wiatrowej.

 

Całkowita waga wszystkich części to blisko 35,000 ton, a dotarły one na terytorium Australii 5 statkami z Chin, 3 z Danii oraz 5 z Wietnamu. Całość zajmowała powierzchnię równą 265,000 m² – dla porównania, łączna powierzchnia całkowita Stadionu Narodowego wynosi 203 920 m².

 

„Sukces tego przedsięwzięcia nie byłby możliwy, gdyby nie ścisła współpraca naszych oddziałów w Danii, Chinach i Australii” – powiedział Henrik Vammen, ekspert w zakresie alternatywnych źródeł energii oraz Project Manager w DSV Baltship. „Biorąc pod uwagę, że części były transportowane dosłownie z każdego zakątka śwata, można było się spodziewać pewnych opóźnień, choćby wynikających z ogromnych odległości, jakie niektóre komponenty musiały przebyć. Pracownikom Project Cargo nie dość, że udało się wszystko przetransportować na czas, to dodatkowo większość elementów przybyła do klienta przed zaplanowanym terminem”.

 

Farma Snowtown II, napędzana 90 turbinami Siemensa, zostanie oddana do użytku pod koniec roku i finalnie będzie produkować 989 kilowatogodzin rocznie, czyli tyle, ile przeciętnie zużywa około 170,000 gospodarstw rodzinnych.

 

DSV-transport turbiny-2DSV-transport turbiny-3DSV-transport turbiny-4

Zobacz także

C

Najnowszy numer

C
TSL Biznes 04/2021
Truck & Van 03/2021

Zapisz się do newslettera

C

Czytaj TSL biznes za darmo! Zapisz się do newslettera.

C