DSV: Sezon na nową pracę rozpoczęty

C

26-09-2016

Wrzesień to dobry moment na podjęcie nowej pracy. Duńska korporacja DSV od kilku tygodni intensywnie rekrutuje wracających z wakacji studentów i absolwentów do nowych, globalnych projektów.   Rozwój warszawskiej spółki - DSV ISS, która świadczy usługi na rzecz DSV na świecie, łączy się z intensywną rekrutacją. „Co miesiąc przyjmujemy nawet do 50 nowych osób" potwierdza Monika Morys, Dyrektor ds. Personalnych i Administracyjnych. „Stąd tak duża widoczność firmy na popularnych portalach rekrutacyjnych"  dodaje. DSV ISS systematycznie zwiększa zatrudnienie w związku z przejęciem firmy UTi oraz licznymi nowymi procesami.    Obecnie w sektorze SSC/BPO w Polsce pracuje 212 tysięcy osób. Jak prognozuje w swoim najnowszym raporcie organizacja ABSL, ta liczba wzrośnie do 300 tysięcy już w 2020 roku. Praca w międzynarodowej korporacji z tego sektora to dobry pomysł na rozpoczęcie kariery, nie tylko ze względu na tę korzystną sytuację rynkową. Umożliwia rozwinięcie praktycznej znajomości języków obcych i zorientowanie się, jak działa duża firma oraz jej poszczególne działy. Można uznać, że to obiektywna przewaga dużych korporacji nad modnymi niewielkimi start – up’ami: wielość procesów, stanowisk, specjalizacji. Pierwszy zespół, do którego dołączymy, czy też nasz pierwszy projekt, nie muszą być docelowymi. „Na początku kariery warto przyglądać się, czym zajmują się nasi znajomi z firmy, jak funkcjonują pozostałe działy i zespoły, aby z czasem mieć pomysł na swój własny rozwój" podpowiada Mariusz Badocha, Specjalista ds. HR w DSV ISS.    Na zatrudnienie w korporacji mogą liczyć również osoby z niewielkim doświadczeniem zawodowym. Zwykle motywacja, chęć uczenia się, pozytywne nastawienie do pracy i zespołu są, w przypadku młodych osób, najważniejsze. „W naszej firmie od wszystkich kandydatów wymagamy też dobrej znajomości języka angielskiego" podkreśla M. Badocha. „Chociaż wszystkim pracownikom oferujemy kursy Business English, umiejętność swobodnej komunikacji jest konieczna już na starcie. Ponadto do jednego z intensywnie rozwijających się działów zapraszamy studentów i absolwentów ze znajomością Excela i zdolnościami analitycznymi, którzy zajmą się analizą danych i raportowaniem. Obecnie procesy rekrutacyjne prowadzone są bardzo sprawnie, jest więc szansa na zdobycie nowej pracy jeszcze przed rozpoczęciem roku akademickiego."

DSV traineeWrzesień to dobry moment na podjęcie nowej pracy. Duńska korporacja DSV od kilku tygodni intensywnie rekrutuje wracających z wakacji studentów i absolwentów do nowych, globalnych projektów.

 

Rozwój warszawskiej spółki – DSV ISS, która świadczy usługi na rzecz DSV na świecie, łączy się z intensywną rekrutacją. „Co miesiąc przyjmujemy nawet do 50 nowych osób” potwierdza Monika Morys, Dyrektor ds. Personalnych i Administracyjnych. „Stąd tak duża widoczność firmy na popularnych portalach rekrutacyjnych”  dodaje. DSV ISS systematycznie zwiększa zatrudnienie w związku z przejęciem firmy UTi oraz licznymi nowymi procesami. 

 

Obecnie w sektorze SSC/BPO w Polsce pracuje 212 tysięcy osób. Jak prognozuje w swoim najnowszym raporcie organizacja ABSL, ta liczba wzrośnie do 300 tysięcy już w 2020 roku. Praca w międzynarodowej korporacji z tego sektora to dobry pomysł na rozpoczęcie kariery, nie tylko ze względu na tę korzystną sytuację rynkową. Umożliwia rozwinięcie praktycznej znajomości języków obcych i zorientowanie się, jak działa duża firma oraz jej poszczególne działy. Można uznać, że to obiektywna przewaga dużych korporacji nad modnymi niewielkimi start – up’ami: wielość procesów, stanowisk, specjalizacji. Pierwszy zespół, do którego dołączymy, czy też nasz pierwszy projekt, nie muszą być docelowymi. „Na początku kariery warto przyglądać się, czym zajmują się nasi znajomi z firmy, jak funkcjonują pozostałe działy i zespoły, aby z czasem mieć pomysł na swój własny rozwój” podpowiada Mariusz Badocha, Specjalista ds. HR w DSV ISS. 

 

Na zatrudnienie w korporacji mogą liczyć również osoby z niewielkim doświadczeniem zawodowym. Zwykle motywacja, chęć uczenia się, pozytywne nastawienie do pracy i zespołu są, w przypadku młodych osób, najważniejsze. „W naszej firmie od wszystkich kandydatów wymagamy też dobrej znajomości języka angielskiego” podkreśla M. Badocha. „Chociaż wszystkim pracownikom oferujemy kursy Business English, umiejętność swobodnej komunikacji jest konieczna już na starcie. Ponadto do jednego z intensywnie rozwijających się działów zapraszamy studentów i absolwentów ze znajomością Excela i zdolnościami analitycznymi, którzy zajmą się analizą danych i raportowaniem. Obecnie procesy rekrutacyjne prowadzone są bardzo sprawnie, jest więc szansa na zdobycie nowej pracy jeszcze przed rozpoczęciem roku akademickiego.”

Zobacz także

C

Najnowszy numer

C
TSL Biznes 04/2021
Truck & Van 03/2021

Zapisz się do newslettera

C

Czytaj TSL biznes za darmo! Zapisz się do newslettera.

C