DTW Logistics otwiera magazyn na południu Polski

C

15-11-2016

DTW Logistics, polski operator logistyczny specjalizujący się w logistyce kontraktowej oraz transporcie i spedycji międzynarodowej, uruchomił nowy magazyn w Będzinie. Powierzchnia obiektu wynosi obecnie 3,5 tysiąca metrów kwadratowych, a docelowo może zostać powiększona nawet do kilkunastu tysięcy. Nowoczesny magazyn przygotowany jest do krótko- i długoterminowego składowania towarów, a jego wewnętrzna infrastruktura stwarza możliwości obsługi zarówno towarów spaletyzowanych jak i niestandardowych.    Magazyn w Będzinie jest drugim centrum logistycznym DTW Logistics. Pierwsze, o powierzchni 11,5 tys. mkw., znajduje się w Błoniu, gdzie firma świadczy usługi w zakresie logistyki kontraktowej, obsługując m.in. klientów z branży e-commerce. Wraz z uruchomieniem nowej lokalizacji na południu kraju, DTW Logistics umocniło swoją pozycję na Śląsku. Dzięki dogodnemu położeniu (w Prologis Park Będzin II w pobliżu autostrady A4 i trasy E40), operator optymalizuje koszty transportu z południowej Polski, umożliwia mu to większą elastyczność w świadczeniu usług zarówno dla obecnych jak i nowych klientów. Aktualnie w Będzinie, DTW Logistics świadczy usługi magazynowe dla firm z branż: zabawkarskiej (e-commerce), meblarskiej  oraz spożywczej, a także transportowe i cross-dockowe obsługując linię drobnicową do Włoch. Aby spełnić wysokie wymagania operator postawił na najwyższą jakość rozwiązań technicznych i technologicznych. Nowoczesny magazyn wyposażony jest w rampy hydrauliczne, regały paletowe i półkowe oraz nowoczesne stanowiska do pakowania, wdrożono tam system WMS wraz z systemem kodów kreskowych.   „Wcześniej, na Śląsku korzystaliśmy z zewnętrznego magazynu. Decyzja o uruchomieniu własnej lokalizacji wynika z dynamicznego rozwoju firmy. W Będzinie obsługujemy klientów z branży e-commerce i liczymy na to, że kolejny nowoczesny magazyn umocni pozycję DTW Logistics na rynku usług logistycznych dla tego sektora handlu. Możemy też lepiej optymalizować koszty transportów na południe Europy, w ramach rozwijającej się linii drobnicowej do Włoch. Uruchomienie nowego magazynu w Będzinie, to kolejny milowy krok w rozwoju w naszej firmy"  powiedział Marcin Dudek, key account manager, członek zarządu DTW Logistics.   DTW Logistics planuje też otwarcie nowego oddziału w Łodzi, w którym będą świadczone usługi spedycji drogowej międzynarodowej i krajowej oraz spedycja morska i lotnicza. Łódzki oddział firmy zacznie obsługiwać klientów już w styczniu 2017 roku. Obecnie trwają przygotowania do otwarcia biura w nowej lokalizacji i kończy się proces rekrutacji pracowników. Kolejnym etapem rozwoju usług będzie ekspansja w zachodniej Polsce, gdzie DTW Logistics planuje uruchomić następny magazyn. Warto wspomnieć, że firma stawia również na intensywny rozwój organizacji dostaw transportem chłodniczym produktów Fresh&Frozen, towarów Health&Care oraz ADR i ładunków niestandardowych.  

DTW Logistics TransportDTW Logistics, polski operator logistyczny specjalizujący się w logistyce kontraktowej oraz transporcie i spedycji międzynarodowej, uruchomił nowy magazyn w Będzinie. Powierzchnia obiektu wynosi obecnie 3,5 tysiąca metrów kwadratowych, a docelowo może zostać powiększona nawet do kilkunastu tysięcy. Nowoczesny magazyn przygotowany jest do krótko- i długoterminowego składowania towarów, a jego wewnętrzna infrastruktura stwarza możliwości obsługi zarówno towarów spaletyzowanych jak i niestandardowych. 

 

Magazyn w Będzinie jest drugim centrum logistycznym DTW Logistics. Pierwsze, o powierzchni 11,5 tys. mkw., znajduje się w Błoniu, gdzie firma świadczy usługi w zakresie logistyki kontraktowej, obsługując m.in. klientów z branży e-commerce. Wraz z uruchomieniem nowej lokalizacji na południu kraju, DTW Logistics umocniło swoją pozycję na Śląsku. Dzięki dogodnemu położeniu (w Prologis Park Będzin II w pobliżu autostrady A4 i trasy E40), operator optymalizuje koszty transportu z południowej Polski, umożliwia mu to większą elastyczność w świadczeniu usług zarówno dla obecnych jak i nowych klientów. Aktualnie w Będzinie, DTW Logistics świadczy usługi magazynowe dla firm z branż: zabawkarskiej (e-commerce), meblarskiej  oraz spożywczej, a także transportowe i cross-dockowe obsługując linię drobnicową do Włoch. Aby spełnić wysokie wymagania operator postawił na najwyższą jakość rozwiązań technicznych i technologicznych. Nowoczesny magazyn wyposażony jest w rampy hydrauliczne, regały paletowe i półkowe oraz nowoczesne stanowiska do pakowania, wdrożono tam system WMS wraz z systemem kodów kreskowych.

 

„Wcześniej, na Śląsku korzystaliśmy z zewnętrznego magazynu. Decyzja o uruchomieniu własnej lokalizacji wynika z dynamicznego rozwoju firmy. W Będzinie obsługujemy klientów z branży e-commerce i liczymy na to, że kolejny nowoczesny magazyn umocni pozycję DTW Logistics na rynku usług logistycznych dla tego sektora handlu. Możemy też lepiej optymalizować koszty transportów na południe Europy, w ramach rozwijającej się linii drobnicowej do Włoch. Uruchomienie nowego magazynu w Będzinie, to kolejny milowy krok w rozwoju w naszej firmy”  powiedział Marcin Dudek, key account manager, członek zarządu DTW Logistics.

 

DTW Logistics planuje też otwarcie nowego oddziału w Łodzi, w którym będą świadczone usługi spedycji drogowej międzynarodowej i krajowej oraz spedycja morska i lotnicza. Łódzki oddział firmy zacznie obsługiwać klientów już w styczniu 2017 roku. Obecnie trwają przygotowania do otwarcia biura w nowej lokalizacji i kończy się proces rekrutacji pracowników. Kolejnym etapem rozwoju usług będzie ekspansja w zachodniej Polsce, gdzie DTW Logistics planuje uruchomić następny magazyn. Warto wspomnieć, że firma stawia również na intensywny rozwój organizacji dostaw transportem chłodniczym produktów Fresh&Frozen, towarów Health&Care oraz ADR i ładunków niestandardowych.

 

Magazyn DTW Logistics

Zobacz także

C

Najnowszy numer

C
TSL Biznes 04/2021
Truck & Van 03/2021

Zapisz się do newslettera

C

Czytaj TSL biznes za darmo! Zapisz się do newslettera.

C