Dwa nowe reachstackery w BCT Gdynia

C

30-10-2012

  Zrealizowana została pierwsza z inwestycji w ramach programu wartego ponad 153 mln zł współfinansowanego w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko Działanie 7.4 "Rozwój transportu intermodalnego". Dwa nowe reachstackery, czyli wozy wysięgnikowe, marki KALMAR zostały dostarczone przez firmę Cargotec Polska i oddane do eksploatacji  w ostatnich dniach października.       - Wozy wysięgnikowe będą używane m.in. w związku z planowaną przebudową terminalu kolejowego, podczas której posłużą za główne urządzenia do rozładunku i załadunku wagonów z kontenerami na placu przed bramą kolejową do BCT. Mimo że nominalny udźwig nowych reachstackerów wynosi tyle samo, co dotychczas wykorzystywanego sprzętu czyli 45 ton, to charakterystyka nowych wozów pozwala im podnieść te 45 ton przy bardziej wysuniętym wysięgniku. Maksymalna prędkość podnoszenia wynosi 0,42 m/s. - wyjaśnia Kazimierz Giczkowski, dyrektor techniczny BCT.   W ramach tego samego programu inwestycyjnego BCT zakupi również nowe suwnice nabrzeżowe, placowe i kolejowe, zmodernizuje place i drogi na terenie terminala, pojawi się również więcej stanowisk dla kontenerów chłodniczych. Utworzony zostanie także system pozycjonowania kontenerów DGPS oraz automatyzacji bram.   Kolejne przetargi w ramach programu zostaną ogłoszone w najbliższych miesiącach. Przetargi na dostawę suwnic kolejowych odbędą się jeszcze w 2012 r., a związane z projektami informatycznymi i infrastrukturalnymi w pierwszym kwartale 2013. Całość programu inwestycyjnego zakończy się do czerwca 2015 r.  

 

btccccZrealizowana została pierwsza z inwestycji w ramach programu wartego ponad 153 mln zł współfinansowanego w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko Działanie 7.4 “Rozwój transportu intermodalnego”. Dwa nowe reachstackery, czyli wozy wysięgnikowe, marki KALMAR zostały dostarczone przez firmę Cargotec Polska i oddane do eksploatacji  w ostatnich dniach października.

 

PROMOCJA

PROMOCJA

 

 


Wozy wysięgnikowe będą używane m.in. w związku z planowaną przebudową terminalu kolejowego, podczas której posłużą za główne urządzenia do rozładunku i załadunku wagonów z kontenerami na placu przed bramą kolejową do BCT. Mimo że nominalny udźwig nowych reachstackerów wynosi tyle samo, co dotychczas wykorzystywanego sprzętu czyli 45 ton, to charakterystyka nowych wozów pozwala im podnieść te 45 ton przy bardziej wysuniętym wysięgniku. Maksymalna prędkość podnoszenia wynosi 0,42 m/s. – wyjaśnia Kazimierz Giczkowski, dyrektor techniczny BCT.

 

W ramach tego samego programu inwestycyjnego BCT zakupi również nowe suwnice nabrzeżowe, placowe i kolejowe, zmodernizuje place i drogi na terenie terminala, pojawi się również więcej stanowisk dla kontenerów chłodniczych. Utworzony zostanie także system pozycjonowania kontenerów DGPS oraz automatyzacji bram.

 

Kolejne przetargi w ramach programu zostaną ogłoszone w najbliższych miesiącach. Przetargi na dostawę suwnic kolejowych odbędą się jeszcze w 2012 r., a związane z projektami informatycznymi i infrastrukturalnymi w pierwszym kwartale 2013. Całość programu inwestycyjnego zakończy się do czerwca 2015 r.

 

Zobacz także

C

Najnowszy numer

C
TSL Biznes 04/2021
Truck & Van 03/2021

Zapisz się do newslettera

C

Czytaj TSL biznes za darmo! Zapisz się do newslettera.

C