Egrima Holding – nowa organizacja DKV

C

26-01-2011

  {modal href="/images/stories/dkv_card1_big.jpg"}{/modal}Pod nazwą ERGIMA Holding powstał nowy koncern, który od 1 stycznia zrzesza pod jednym dachem cztery spółki. Kluczową rolę pełni wśród nich DKV Euro Service. Celem holdingu jest skuteczna reprezentacja rynkowa całej grupy.       W skład holdingu wchodzą: DKV Euro Service - operator kart paliwowo-serwisowych, REMOBIS Refund Service - zajmuje się zwrotem VAT,  MOS Mobility Outsourcing Service - odpowiada za rozliczenia. Czwarta spółka, EGRIMA Business Center, czuwa wizerunkiem całej grupy.   Koncern EGRIMA Holding, z siedzibą w Düsseldorfie,  pełni rolę strategicznego "parasola" grupy. Zajmuje się marketingiem globalnym, kontroluje działania spółek oraz jej narzędzia komunikacji. Na jego czele stoi Alexander Trautmann. Pełni on jednocześnie rolę prezesa zarządu DKV Euro Service. Kieruje tym przedsiębiorstwa wraz z dr. Wernerem Grünewaldem.     DKV Euro Service to międzynarodowy operator kart paliwowo-serwisowych. Ma obecnie  89 tys. klientów na całym świecie. Firma wydała ponad 1,4 mln kart paliwowych i urządzeń do elektronicznego poboru myta (OBU). Współpracuje z siecią 10 tys. stacji serwisowych i 35 tys. stacji benzynowych, które działają na terenie  42 krajów Europy.   Nowością w ofercie DKV dla polskich klientów są opłaty drogowe. Firma od lat pośredniczy w rozliczeniach myta we wszystkich krajach Europy. Już wkrótce zaproponuje swoje usługi w nowym, elektronicznym systemie rozliczania opłat w Polsce, który ma zostać uruchomiony od lipca 2011 r.   MOS Mobility Outsourcing Service zajmuje się obsługą kart serwisowych i urządzeń OBU, która polega na realizacji opłat na zlecenie klientów. MOS przetwarza transakcje z terenu całej Europy i odpowiada za sprawną realizację wniosków o wydanie kart oraz wystawianie faktur. Spółka świadczy także inne usługi dla transportu i logistyki.   REMOBIS Refund Service odpowiada za rozliczanie zwrotu zagranicznego podatku VAT i akcyzy od olejów napędowych w Europie. REMOBIS oferuje zwrot podatku z 27 państw i analizuje dokumenty w 32 językach. Przyspieszony zwrot VAT możliwy jest z 22 krajów Europy. Działalność ta, prowadzona w imieniu spółki Euroroute Service (ERS), realizowana jest już od 2002 roku.   Najmłodszym tworem jest EGRIMA Business Center. Spółka ta pełni rolę  wewnętrznego usługodawcy holdingu. Świadczy usługi w zakresie IT, marketingu i zakupów dla firm należących do grupy. Nie występuje w związku z tym na rynku jako marka samodzielna.   - Dzięki nowej strukturze będziemy mogli jeszcze bardziej wzmocnić pozycję DKV Euro Service. Zadbamy też o wyrazisty wizerunek REMOBIS, jako jednostki odpowiedzialnej za zwrot VAT. MOS będzie natomiast pełnić dodatkowo rolę przedsiębiorstwa dystrybucyjnego. Wszystkie trzy spółki córki będą działały w swoich branżach jako firmy samowystarczalne -  mówi Alexander Trautmann, dyrektor generalny grupy.   Więcej na: www.dkv-euroservice.pl

 

{modal href=”/images/stories/dkv_card1_big.jpg”}{/modal}Pod nazwą ERGIMA Holding powstał nowy koncern, który od 1 stycznia zrzesza pod jednym dachem cztery spółki. Kluczową rolę pełni wśród nich DKV Euro Service. Celem holdingu jest skuteczna reprezentacja rynkowa całej grupy.

 

 

 

W skład holdingu wchodzą: DKV Euro Service – operator kart paliwowo-serwisowych, REMOBIS Refund Service – zajmuje się zwrotem VAT,  MOS Mobility Outsourcing Service – odpowiada za rozliczenia. Czwarta spółka, EGRIMA Business Center, czuwa wizerunkiem całej grupy.

 

Koncern EGRIMA Holding, z siedzibą w Düsseldorfie,  pełni rolę strategicznego “parasola” grupy. Zajmuje się marketingiem globalnym, kontroluje działania spółek oraz jej narzędzia komunikacji. Na jego czele stoi Alexander Trautmann. Pełni on jednocześnie rolę prezesa zarządu DKV Euro Service. Kieruje tym przedsiębiorstwa wraz z dr. Wernerem Grünewaldem.

 

 

DKV Euro Service to międzynarodowy operator kart paliwowo-serwisowych. Ma obecnie  89 tys. klientów na całym świecie. Firma wydała ponad 1,4 mln kart paliwowych i urządzeń do elektronicznego poboru myta (OBU). Współpracuje z siecią 10 tys. stacji serwisowych i 35 tys. stacji benzynowych, które działają na terenie 
42 krajów Europy.

 

Nowością w ofercie DKV dla polskich klientów są opłaty drogowe. Firma od lat pośredniczy w rozliczeniach myta we wszystkich krajach Europy. Już wkrótce zaproponuje swoje usługi w nowym, elektronicznym systemie rozliczania opłat w Polsce, który ma zostać uruchomiony od lipca 2011 r.

 

MOS Mobility Outsourcing Service zajmuje się obsługą kart serwisowych i urządzeń OBU, która polega na realizacji opłat na zlecenie klientów. MOS przetwarza transakcje z terenu całej Europy i odpowiada za sprawną realizację wniosków o wydanie kart oraz wystawianie faktur. Spółka świadczy także inne usługi dla transportu i logistyki.

 

REMOBIS Refund Service odpowiada za rozliczanie zwrotu zagranicznego podatku VAT i akcyzy od olejów napędowych w Europie. REMOBIS oferuje zwrot podatku z 27 państw i analizuje dokumenty w 32 językach. Przyspieszony zwrot VAT możliwy jest z 22 krajów Europy. Działalność ta, prowadzona w imieniu spółki Euroroute Service (ERS), realizowana jest już od 2002 roku.

 

Najmłodszym tworem jest EGRIMA Business Center. Spółka ta pełni rolę  wewnętrznego usługodawcy holdingu. Świadczy usługi w zakresie IT, marketingu i zakupów dla firm należących do grupy. Nie występuje w związku z tym na rynku jako marka samodzielna.

 

Dzięki nowej strukturze będziemy mogli jeszcze bardziej wzmocnić pozycję DKV Euro Service. Zadbamy też o wyrazisty wizerunek REMOBIS, jako jednostki odpowiedzialnej za zwrot VAT. MOS będzie natomiast pełnić dodatkowo rolę przedsiębiorstwa dystrybucyjnego. Wszystkie trzy spółki córki będą działały w swoich branżach jako firmy samowystarczalne –  mówi Alexander Trautmann, dyrektor generalny grupy.

 

Więcej na: www.dkv-euroservice.pl

Zobacz także

C

Najnowszy numer

C
TSL Biznes 04/2021
Truck & Van 03/2021

Zapisz się do newslettera

C

Czytaj TSL biznes za darmo! Zapisz się do newslettera.

C