Eko-driving w DB Schenker Logistics ? jak jeździć ekologicznie, ekonomicznie i bezpiecznie

C

28-10-2013

DB Schenker Logistics już po raz czwarty zorganizował Mistrzostwa Eko-drivingu, których celem jest promocja ekologicznej, ekonomicznej i bezpiecznej jazdy.       IV Mistrzostwa Eko-drivingu o Puchar Prezesa Schenker Sp. z o.o. odbyły się we wrześniu na terenie największego terminalu firmy w Młochowie. Zawodnicy, podzieleni na dwie kategorie: prawo jazdy C oraz C+E próbowali swoich sił w konkurencjach związanych z ruchem drogowym czy umiejętnościami udzielania pierwszej pomocy.   Podczas Mistrzostw uczestnicy mogli także skorzystać z urządzeń i symulatorów, które ?rozwijają wyobraźnię? w zakresie różnych sytuacji na drodze. Jedną z nich była waga pokazująca masę przedmiotu podczas uderzenia przy różnych prędkościach. Jej zadaniem było podkreślenie, że nawet małe przedmioty pozostawione beztrosko wewnątrz auta mogą stać się niebezpieczne przy gwałtownym hamowaniu. Uczestnicy mogli również potrenować jazdę na symulatorze czy sprawdzić, z jakimi emocjami wiąże się dachowanie. Mistrzostwa zakończyły się pokazem udzielania pierwszej pomocy w sytuacji wypadku drogowego z udziałem motocyklisty.   Pomysł na Mistrzostwa Eko-drivingu wyrósł z Akademii Kuriera i Przewoźnika DB Schenker Logistics, która została powołana w celu podnoszenia kwalifikacji zawodowych kurierów współpracujących z firmą. W tym celu cyklicznie prowadzone są kursy i szkolenia z eko-drivingu, a ich absolwenci, którzy najlepiej zdadzą test, biorą udział w Mistrzostwach.   Współorganizatorem wydarzenia, obok DB Schenker Logistics, był Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Warszawie. Patronatem objęło go Zrzeszenie Międzynarodowych Przewoźników Drogowych, a patronem medialnym zostało czasopismo ?Polski Traker?. Na spotkaniu obecni byli także producenci samochodów ciężarowych.  

eko-driving-schenker-1DB Schenker Logistics już po raz czwarty zorganizował Mistrzostwa Eko-drivingu, których celem jest promocja ekologicznej, ekonomicznej
i bezpiecznej jazdy.

 

 

 

IV Mistrzostwa Eko-drivingu o Puchar Prezesa Schenker Sp. z o.o. odbyły się we wrześniu na terenie największego terminalu firmy w Młochowie. Zawodnicy, podzieleni na dwie kategorie: prawo jazdy C oraz C+E próbowali swoich sił w konkurencjach związanych z ruchem drogowym czy umiejętnościami udzielania pierwszej pomocy.

 

Podczas Mistrzostw uczestnicy mogli także skorzystać z urządzeń i symulatorów, które ?rozwijają wyobraźnię? w zakresie różnych sytuacji na drodze. Jedną z nich była waga pokazująca masę przedmiotu podczas uderzenia przy różnych prędkościach. Jej zadaniem było podkreślenie, że nawet małe przedmioty pozostawione beztrosko wewnątrz auta mogą stać się niebezpieczne przy gwałtownym hamowaniu. Uczestnicy mogli również potrenować jazdę na symulatorze czy sprawdzić, z jakimi emocjami wiąże się dachowanie. Mistrzostwa zakończyły się pokazem udzielania pierwszej pomocy w sytuacji wypadku drogowego z udziałem motocyklisty.

 

Pomysł na Mistrzostwa Eko-drivingu wyrósł z Akademii Kuriera i Przewoźnika DB Schenker Logistics, która została powołana w celu podnoszenia kwalifikacji zawodowych kurierów współpracujących z firmą. W tym celu cyklicznie prowadzone są kursy i szkolenia z eko-drivingu, a ich absolwenci, którzy najlepiej zdadzą test, biorą udział w Mistrzostwach.

 

Współorganizatorem wydarzenia, obok DB Schenker Logistics, był Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Warszawie. Patronatem objęło go Zrzeszenie Międzynarodowych Przewoźników Drogowych, a patronem medialnym zostało czasopismo ?Polski Traker?. Na spotkaniu obecni byli także producenci samochodów ciężarowych.

 

eko-driving-schenker-2

Zobacz także

C

Najnowszy numer

C
TSL Biznes 04/2021
Truck & Van 03/2021

Zapisz się do newslettera

C

Czytaj TSL biznes za darmo! Zapisz się do newslettera.

C