Ekol Grece obchodzi piątą rocznicę działalności i wciąż się rozwija

C

06-07-2017

 

 

Ekol, dostawca usług 3PL, posiada obecnie oddziały w 15 krajach, ma ponad 5500 własnych środków transportu, 6 promów Ro-Ro, i dysponuje 48 kolejowymi połączeniami w tygodniu. Firma Ekol Grecja powstała 4 lipca 2012 roku.

– Na rynku greckim działamy od 5 lat, a nasze obroty w roku 2016 wyniosły 12 milionów euro. W roku 2017 planujemy przekroczyć kwotę 15 milionów euro. Nie tylko wspieramy greckich importerów i eksporterów w rozwoju ich działalności, ale również budujemy grecką gospodarkę. – mówi Dimitris Batakis, Country Manager w Ekol Greece.

Na poczet funduszu ubezpieczeń społecznych, podatków od wynagrodzeń czy VAT, firma Ekol Grecja zapłaciła łączną kwotę 2, 5 miliona euro. Spółka zatrudnia ponad 50 osób z dużym doświadczenie w branży logistycznej. Każdego roku firma zwiększa swoje obroty o 25%.

– Od wejścia na rynek grecki, inwestycje Ekol ociągnęły kwotę 5 milionów eiro. Planujemy zainwestować jeszcze ponad 2 miliony euro w port w Lavrio oraz 1 milion we własną flotę pojazdów w Grecji w najbliższej przyszłości. W 10 rocznicę naszej działalności na rynku greckim, zainwestujemy tu już 10 milionów euro – dodaje Batakis.

Spółka zajmuje się głównie transportem drogowym do i z Europy i ma połączenia z ponad 15 lokalizacjami, a do wielu z tych miejsc przesyłki mogą docierać w przeciągu 48 lub 72h. Dzięki krótkim terminom transportu, Ekol Greece pomaga rozwijać się greckim przedsiębiorcom na dzisiejszym konkurencyjnym rynku.

Planujemy też otwarcie połączeń kolejowych z Europą przy wykorzystaniu portów w Lavrio i Salonikach i połączeniu ich z terminalami kolejowymi w Aspropyrgos i Salonikach. Oferujemy również cotygodniowe połączenia z Cyprem przy wykorzystaniu naszych własnych jednostek i zamierzamy rozszerzyć działalność w Izraelu poprzez porty w Hajfie i Ashdod. Powiększanie naszego zakresu usług oznacza korzyści dla klientów, takie jak krótsze czasy transportu, więcej połączeń i większą elastyczność. W tym roku otrzymaliśmy nagrodę w kategorii transport i spedycja i jest do dowód, że nasza strategia jest właściwa. – mówi Dimitris Betakis.

Ekol Greece jest szybko rozwijającą się spółką z oddziałami w Salonikach i w Atenach, w nowoczesnych obiektach o powierzchni 6000m2 w rejonie Aspropyrgos, która świadczy usługi logistyki kontraktowej oraz transportu krajowego i międzynarodowego. W tym roku Ekol rozszerzy działalność na wiele miast, a Grecja kontynentalna zostanie objęta siecią połączeń realizowanych w ciągu 24h. Spółka ma również oddział w porcie Lavrio, niedaleko Aten, do prowadzenia własnych operacji frachtu morskiego, które łączą Grecję z Turcją oraz Europą poprzez port w Trieście we Włoszech.

Zobacz także

C

Najnowszy numer

C
TSL Biznes 04/2021
Truck & Van 03/2021

Zapisz się do newslettera

C

Czytaj TSL biznes za darmo! Zapisz się do newslettera.

C