Ekol już w 16 krajach

C

09-01-2018

Zgodnie z planami i strategią,  z którą Ekol Logistics chce być kluczowym dostawcą rozwiązań intermodalnych w oparciu o własne zasoby, w styczniu 2018 roku firma uruchomiła operacje na terenie Szwecji, otwierając spółkę „Ekol Nordics”.  Jest to szesnasty kraj w którym Ekol posiada swoje oddziały.

Zgodnie z planami i strategią,  z którą Ekol Logistics chce być kluczowym dostawcą rozwiązań intermodalnych w oparciu o własne zasoby, w styczniu 2018 roku firma uruchomiła operacje na terenie Szwecji, otwierając spółkę „Ekol Nordics”.  Jest to szesnasty kraj w którym Ekol posiada swoje oddziały.

Ekol Nordics będzie oferował usługi międzynarodowych transportów zarówno FTL, LTL jak i drobnicowych. Na początku połączymy kraje skandynawskie z Turcją, Bliskim Wschodem oraz pozostałymi krajami, gdzie działają spółki Ekol. Następnym etapem będzie uruchomienie połączeń z całą Europą. – mówi Jarmo Halonen, Dyrektor Regionu  Ekol Nordics. Na samym początku spółka w tym regionie będzie koncentrowała się na branży detalicznej, motoryzacyjnej, elektronicznej, papierniczej oraz drzewnej. Warto nadmienić, że świadczy usługi dla tych sektorów już od wielu lat i jest laureatem wielu nagród przyznanych za jakość usług w obsłudze tych właśnie branż.Ekol Nordics planuje również, w drugiej połowie 2018, uruchomić usługi transportu morskiego na krótkich trasach, łączące Skandynawię z  Morzem Śródziemnym.

Ekol jest świadomy swojej odpowiedzialności za środowisko oraz lokalną społeczność i dlatego kieruje się zasadami etyki. Będąc właścicielem 6 statków typu Ro-Ro, 2 portów oraz operatorem ponad 48 składów pociągów tygodniowo, pragnie wykorzystać oferowane przez siebie ekologiczne usługi do wzmocnienia swojej obecności na kontynencie europejskim. Dzięki oferowanym rozwiązaniom intermodalnym „oszczędza” 365 000 drzew miesięcznie (co odpowiada lasowi o powierzchni 850 boisk do piłki nożnej) oraz oszczędza wystarczającą ilość paliwa do okrążenia kuli ziemskiej 365 razy. Rozpoczynamy działalność w krajach skandynawskich w biurze w Gothenburgu w Szwecji, skąd będziemy wspierać rozwój całego rynku w tej części Europy. W ciągu następnych dwóch lat planujemy zatrudnić 30 osób, a naszym celem jest obrót rzędu 30 milionów Euro na koniec 2020 roku. – komentuje Jarmo Halonen.

Ekol nie tylko mówi o swoich nowoczesnych i innowacyjnych rozwiązaniach, ale rzeczywiście oferuje je swoim Klientom. Jest to możliwe dzięki własnemu działowi Badań i Rozwoju zatrudniającemu ponad 120 osób, które pracują obecnie nad 130 projektami, mającymi na celu poprawienie efektywności usług oferowanych przez firmę. Ekol zdecydował się na otwarcie spółki w krajach skandynawskich, aby być bliżej klientów w tym regionie i jeszcze lepiej spełniać ich wymagania. Warto dodać, że pociągi towarowe Ekol kursują z  Triestu we Włoszech do Kilonii w Niemczech i są dedykowane przesyłkom z i do północnej Europy. W najbliższej przyszłości planujemy zwiększyć ilość pociągów między tymi dwoma miastami. To połączenie intermodalne łączy bowiem kraje skandynawskie z południem Europy oraz z Turcją. – mówi Wojciech Brzuska, General Manager Ekol Europe.

Zobacz także

C

Najnowszy numer

C
TSL Biznes 04/2021
Truck & Van 03/2021

Zapisz się do newslettera

C

Czytaj TSL biznes za darmo! Zapisz się do newslettera.

C