Ekol Logistics uruchamia nowe połączenie Ro-Ro

C

11-02-2021

Firma Ekol Logistics uruchomiła 6 lutego br. nowe połączenie intermodalne między Turcją, a Hiszpanią.
Firma Ekol Logistics uruchomiła 6 lutego br. nowe połączenie intermodalne między Turcją, a Hiszpanią. Operatorem statków Ro-Ro wykorzystywanych przy tym połączeniu jest DFDS. W Turcji firma korzysta z portu Alsancak w Izmirze, a w Hiszpanii z portu w Tarragonie.

 

 

 

– Uruchamiamy ten serwis dla klientów z branży tekstylnej. Ta usługa oznacza dla nich korzyści wynikające z szybkości realizacji tego połączenia i jego wysokiej jakości. Jednocześnie jesteśmy spójni z niezwykle istotnym dla nas aspektem, rozwijamy transport intermodalny, który jest przyjazny dla środowiska –powiedział Ahmet Musul, prezes Ekol.

To rozwiązanie intermodalne pozwala klientom firmy Ekol zaoszczędzić 610 000 litrów oleju napędowego i obniża emisję CO2 o 900 000 kg miesięcznie.

Warto dodać, że jest to naprawdę szybkie połączenie. Transport między Hiszpanią, a Turcją trwa zaledwie 60 godzin. Początkowo statek Ro-Ro będzie kursował raz w tygodniu w każdą stronę.

– Ten nowy serwis w optymalny sposób połączy Maroko, Hiszpanię i Portugalię z Turcją oraz Bliskim Wschodem. Dodatkowo nowe połączenia z krajami bałtyckimi, Rosją i Portugalią, które właśnie wdrożyliśmy, uzupełniają usługi firmy Ekol i umożliwiają oferowanie naszym klientom ekonomicznych i szybkich połączeń. Na przykład, jeśli odbierzemy przesyłki w Portugalii we wtorek wieczorem, możemy je dostarczyć do Turcji w poniedziałek, a więc w czasie zaledwie 144 godzin – dodaje Alfio Centocinque, dyrektor generalny Ekol Group Freight.

Ponadto firma Ekol uruchamia nowe połączenie do Maroka. Oznacza to, że Maroko zyska nowe połączenia z Europą, Turcją i Bliskim Wschodem. Realizując to połączenie Ekol w Hiszpanii pełni funkcje Hubu dla przesyłek do Europy, a Ekol w Turcji dla wysyłek z/na Bliski Wschód.

– Wykorzystując codzienne połączenia pomiędzy Hiszpanią, a Marokiem także Ekol Polska może oferować swoim klientom konkurencyjny transit time oraz korzystną ceną na transport między Polską, a Maroko – dodał Arkadiusz Jastrzębski, dyrektor krajowy Ekol Polska.

 

 

 

Zobacz także

C

Najnowszy numer

C
TSL Biznes 04/2021
Truck & Van 03/2021

Zapisz się do newslettera

C

Czytaj TSL biznes za darmo! Zapisz się do newslettera.

C