Ekol Logistics w Czechach

C

21-04-2016

Turecki dostawca usług 3PL - Ekol Logistics - wchodzi na rynek czeski i dokonuje swojej pierwszej inwestycji w sektorze logistycznym w tym kraju. Jest to trzynaste państwo, w którym Ekol posiada swoją firmę.       - Ekol Czechy będzie oferował klientom rozwiązania intermodalne oraz transport drogowy, zarówno całopojazdowy jak i drobnicowy. Będzie to możliwe dzięki własnej rozbudowanej sieci Ekol. Oprócz transportu oferowane będą również usługi magazynowe oraz celne. Planujemy, że obroty spółki Ekol Czechy osiągną 5 mln Euro w roku 2018, na tą chwilę zatrudnionych będzie blisko 40 osób - mówi Martin Zalesky, Country Manager, Ekol Czechy. Ekol Czechy otworzy pierwszy oddział pod koniec czerwca w Pradze, lokalizacja ta osiągnie gotowość operacyjną w lecie. Następnie, w przyszłym roku planowane jest otwarcie oddziału w Brnie. Będąc właścicielem 5 statków typu Ro-Ro i operatorem ponad 40 składów pociągów towarowych tygodniowo (w dwie strony), Ekol pragnie wykorzystać oferowane przez siebie ekologiczne usługi do wzmocnienia swojej obecności na kontynencie europejskim. Warto wspomnieć, że Ekol oferuje usługi transportu intermodalnego, a Ekol w Czechach już teraz współtworzy oferowane rozwiązania. Aktualnie oferowane są 4 połączenia kolejowe tygodniowo łączące Triest z Ostrawą. Plan na rok 2016 przewiduje zwiększenie ilości tych połączeń do sześciu. Ekol Czechy będzie rozbudowywał usługi transportu intermodalnego wykorzystując już istniejące połączenia na terenie Unii Europejskiej, ale będzie też tworzył nowe rozwiązania w tym regionie. - Ekol to dynamiczna i wiodąca firma oparta na mocnych podstawach, takich jak własne ciągniki siodłowe, naczepy, kontenery i statki typu Ro-Ro. Dużą zaletą firmy Ekol jest zaawansowany poziom technologii wykorzystywanych przez firmę, jak na przykład rozwiązania tworzone przez własny dział B&R. Wszystkie te aspekty pozwalają nam realizować motto "Logistics for a better world". Dlatego mogę śmiało powiedzieć, że fakt wejścia Grupy Ekol na rynek czeski to dobra wiadomość dla naszego kraju  – dodaje Martin Zalesky.   W ciągu najbliższych dwóch lat firma planuje uruchomić również usługi transportu morskiego i lotniczego na terenie Czech. Ekol planuje rozwój nie tylko na terenie tego kraju, ale również w całym regionie. W 2017 otwarta zostanie spółka Ekol na Słowacji.  

Ekol Logistics Czechy 1Turecki dostawca usług 3PL – Ekol Logistics – wchodzi na rynek czeski i dokonuje swojej pierwszej inwestycji w sektorze logistycznym w tym kraju. Jest to trzynaste państwo, w którym Ekol posiada swoją firmę.

 

 

 

Ekol Czechy będzie oferował klientom rozwiązania intermodalne oraz transport drogowy, zarówno całopojazdowy jak i drobnicowy. Będzie to możliwe dzięki własnej rozbudowanej sieci Ekol. Oprócz transportu oferowane będą również usługi magazynowe oraz celne. Planujemy, że obroty spółki Ekol Czechy osiągną 5 mln Euro w roku 2018, na tą chwilę zatrudnionych będzie blisko 40 osób – mówi Martin Zalesky, Country Manager, Ekol Czechy.

Ekol Czechy otworzy pierwszy oddział pod koniec czerwca w Pradze, lokalizacja ta osiągnie gotowość operacyjną w lecie. Następnie, w przyszłym roku planowane jest otwarcie oddziału w Brnie. Będąc właścicielem 5 statków typu Ro-Ro i operatorem ponad 40 składów pociągów towarowych tygodniowo (w dwie strony), Ekol pragnie wykorzystać oferowane przez siebie ekologiczne usługi do wzmocnienia swojej obecności na kontynencie europejskim.

Warto wspomnieć, że Ekol oferuje usługi transportu intermodalnego, a Ekol w Czechach już teraz współtworzy oferowane rozwiązania. Aktualnie oferowane są 4 połączenia kolejowe tygodniowo łączące Triest z Ostrawą. Plan na rok 2016 przewiduje zwiększenie ilości tych połączeń do sześciu. Ekol Czechy będzie rozbudowywał usługi transportu intermodalnego wykorzystując już istniejące połączenia na terenie Unii Europejskiej, ale będzie też tworzył nowe rozwiązania w tym regionie.

Ekol to dynamiczna i wiodąca firma oparta na mocnych podstawach, takich jak własne ciągniki siodłowe, naczepy, kontenery i statki typu Ro-Ro. Dużą zaletą firmy Ekol jest zaawansowany poziom technologii wykorzystywanych przez firmę, jak na przykład rozwiązania tworzone przez własny dział B&R. Wszystkie te aspekty pozwalają nam realizować motto “Logistics for a better world”. Dlatego mogę śmiało powiedzieć, że fakt wejścia Grupy Ekol na rynek czeski to dobra wiadomość dla naszego kraju  – dodaje Martin Zalesky.

 

W ciągu najbliższych dwóch lat firma planuje uruchomić również usługi transportu morskiego i lotniczego na terenie Czech. Ekol planuje rozwój nie tylko na terenie tego kraju, ale również w całym regionie. W 2017 otwarta zostanie spółka Ekol na Słowacji.

 

Zobacz także

C

Najnowszy numer

C
TSL Biznes 04/2021
Truck & Van 03/2021

Zapisz się do newslettera

C

Czytaj TSL biznes za darmo! Zapisz się do newslettera.

C