Ekol otworzył nowy magazyn

C

20-02-2017

Ekol Logistics rozpoczął działalność w Polsce w maju 2015 roku i właśnie otworzył nowy magazyn w Koninku koło Poznania. Ekol Logistics to operator logistyczny obecny w 14 krajach, który obsługuje 48 dedykowanych połączeń kolejowych łączących Triest z Kolonią, Kilonią i Ludwigshafen w Niemczech, Ostrawą w Czechach oraz Paryż z Sete we Francji.   Nowa lokalizacja, niedaleko Poznania, to magazyn tranzytowy wykorzystywany w międzynarodowym transporcie. Obiekt położony jest niedaleko autostrady A2 (wschód - zachód) oraz terminala kolejowego.   „Łączna powierzchnia naszego nowego magazynu to 2100 m2. Dysponujemy siedmioma rampami załadunkowymi oraz jedną centralną bramą. Obiekt jest ogrzewany i może obsługiwać różne grupy produktowe. W nowej lokalizacji znajduje się również magazyn logistyczny z możliwością instalacji regałów wysokiego składowania.”  mówi Marcin Trawczyński, Ekol Branch Manager w Poznaniu.   Ekol specjalizuje się w transportach intermodalnych, a bliskość terminala kolejowego pozwala również na oferowanie klientom transportu kolejowego.   „Oprócz Sosnowca, nowa lokalizacja w Poznaniu, to nasza druga inwestycja w magazyny tranzytowe w Polsce. W roku 2017 otworzymy też cross-dock we Wrocławiu. Warto dodać, że obecnie mamy w Polsce już 5 oddziałów w: Sosnowcu, Poznaniu, Wrocławiu, Łodzi oraz Warszawie, a za kilka tygodni będzie jeszcze szósty w Tychach.” dodaje Artur Pohl, Country Manager, Ekol Poland.   Firma zatrudnia ponad 60 osób. Szacowany obrót w Polsce w roku 2016 wyniósł 16 milionów Euro.   „Ciągle rozwijamy połączenia intermodalne w Europie. Dla przykładu przesyłki wysyłane z Turcji lub Grecji do Polski transportowane są promem Ro-Ro ze Stambułu (z przystankiem w Lavrio, niedaleko Aten) do portu w Trieście. Następny etap podróży odbywa się pociągiem do Ostrawy, skąd przesyłki trafiają do Sosnowca transportem drogowym. Obecnie oferujemy 8 regularnych połączenia w tygodniu między Ostrawą, a Triestem.”  mówi Artur Pohl.   Rozwiązania intermodalne oferowane przez Ekol uzupełniane są usługami dodatkowymi, takim jaki krajowy i międzynarodowy transport drogowy (dla przesyłek o różne wielkości), logistyka kontraktowa oraz specjalistyczne usługi celne.   W ciągu kilku najbliższych miesięcy Ekol planuje wejść do kolejnych krajów. Poza ekspansją geograficzną, w niedalekie przyszłości firma otworzy nowe oddziały w krajach gdzie już funkcjonuje w celu rozbudowania sieci transportowej połączeń. Nowe biura i magazyny są planowane nie tylko w Polsce, ale także w Hiszpanii, Bułgarii oraz Rumunii. 

ekolPoznanEkol Logistics rozpoczął działalność w Polsce w maju 2015 roku i właśnie otworzył nowy magazyn w Koninku koło Poznania.

Ekol Logistics to operator logistyczny obecny w 14 krajach, który obsługuje 48 dedykowanych połączeń kolejowych łączących Triest z Kolonią, Kilonią i Ludwigshafen w Niemczech, Ostrawą w Czechach oraz Paryż z Sete we Francji.

 

Nowa lokalizacja, niedaleko Poznania, to magazyn tranzytowy wykorzystywany w międzynarodowym transporcie. Obiekt położony jest niedaleko autostrady A2 (wschód – zachód) oraz terminala kolejowego.

 

„Łączna powierzchnia naszego nowego magazynu to 2100 m2. Dysponujemy siedmioma rampami załadunkowymi oraz jedną centralną bramą. Obiekt jest ogrzewany i może obsługiwać różne grupy produktowe. W nowej lokalizacji znajduje się również magazyn logistyczny z możliwością instalacji regałów wysokiego składowania.”  mówi Marcin Trawczyński, Ekol Branch Manager w Poznaniu.

 

Ekol specjalizuje się w transportach intermodalnych, a bliskość terminala kolejowego pozwala również na oferowanie klientom transportu kolejowego.

 

„Oprócz Sosnowca, nowa lokalizacja w Poznaniu, to nasza druga inwestycja w magazyny tranzytowe w Polsce. W roku 2017 otworzymy też cross-dock we Wrocławiu. Warto dodać, że obecnie mamy w Polsce już 5 oddziałów w: Sosnowcu, Poznaniu, Wrocławiu, Łodzi oraz Warszawie, a za kilka tygodni będzie jeszcze szósty w Tychach.” dodaje Artur Pohl, Country Manager, Ekol Poland.

 

Firma zatrudnia ponad 60 osób. Szacowany obrót w Polsce w roku 2016 wyniósł 16 milionów Euro.

 

„Ciągle rozwijamy połączenia intermodalne w Europie. Dla przykładu przesyłki wysyłane z Turcji lub Grecji do Polski transportowane są promem Ro-Ro ze Stambułu (z przystankiem w Lavrio, niedaleko Aten) do portu w Trieście. Następny etap podróży odbywa się pociągiem do Ostrawy, skąd przesyłki trafiają do Sosnowca transportem drogowym. Obecnie oferujemy 8 regularnych połączenia w tygodniu między Ostrawą, a Triestem.”  mówi Artur Pohl.

 

Rozwiązania intermodalne oferowane przez Ekol uzupełniane są usługami dodatkowymi, takim jaki krajowy i międzynarodowy transport drogowy (dla przesyłek o różne wielkości), logistyka kontraktowa oraz specjalistyczne usługi celne.

 

W ciągu kilku najbliższych miesięcy Ekol planuje wejść do kolejnych krajów. Poza ekspansją geograficzną, w niedalekie przyszłości firma otworzy nowe oddziały w krajach gdzie już funkcjonuje w celu rozbudowania sieci transportowej połączeń. Nowe biura i magazyny są planowane nie tylko w Polsce, ale także w Hiszpanii, Bułgarii oraz Rumunii. 

Zobacz także

C

Najnowszy numer

C
TSL Biznes 04/2021
Truck & Van 03/2021

Zapisz się do newslettera

C

Czytaj TSL biznes za darmo! Zapisz się do newslettera.

C