Ekol uruchamia nowy pociąg

C

04-09-2017

Firma Ekol Logistics realizuje strategię wdrażania nowych połączeń intermodalnych w Europie. W związku z tym uruchomione zostało nowe połączenie kolejowe między Budapesztem a Kolonią. 

Firma Ekol Logistics realizuje strategię wdrażania nowych połączeń intermodalnych w Europie. W związku z tym uruchomione zostało nowe połączenie kolejowe między Budapesztem a Kolonią. 

– Jesteśmy zadowoleni i dumni z faktu, iż oferujemy teraz nowe połączenie dedykowanym pociągiem, dzięki któremu możemy połączyć Europę Środkowo-Wschodnią z Niemcami, krajami Beneluksu, Francją i Wielką Brytanią. Należy podkreślić, że jest to pierwszy pociąg na Węgrzech, obsługiwany przez operatora logistycznego. Do tej pory tylko pociągi publiczne kursowały na tej trasie. – powiedział Ákos Kovács, Country Manager Ekol Węgry.

Pociąg będzie odjeżdżał z Budapesztu 3 razy w ciągu tygodnia, w poniedziałki, środy i piątki o 22:00, natomiast do Kolonii będzie docierał o 5:00 nad ranem w środy, piątki i niedziele. Pociąg powrotny będzie opuszczał Kolonię w poniedziałki, środy i piątki o 22:00 i przyjeżdżał do Budapesztu 2 dni później o 3:00 nad ranem.

– Odległość między tymi dwoma miastami wynosi 1150 km i pokonanie jej pociągiem Ekol zajmuje 31 godzin. Podstawowym celem  naszej firmy jest uruchomienie jeszcze większej ilości połączeń intermodalnych w Europie i to jest właśnie nasz mały krok w tym kierunku. Oczywiście dzięki nowemu pociągowi nasi klienci będą mieli sporo korzyści. Ceny tego połączenia będą bardziej przestępne. Czas tranzytu stanowi alternatywę dla transportu drogowego, ale jest to rozwiązanie bardziej przyjazne dla środowiska. Pociągi dedykowane są też bardziej niezawodne w porównaniu z transportem publicznym – powiedział Daniel Allard, Project Development Manager Ekol.

Pociąg będzie składać się z wagonów dwukieszeniowych, by móc przetransportować 32 naczepy typu MEGA lub kontenery 45’ oraz 60’ wagonów kontenerowych, które są odpowiednie dla jednostek 20’ i 30’.

Obecnie Ekol posiada pociągi dedykowane łączące: Triest z Kilonią, Triest z Ludwigshafen, Triest z Ostrawą oraz Sete z Paryżem. Firma obsługuje 48 pociągów dedykowanych w ciągu tygodnia.

Zobacz także

C

Najnowszy numer

C
TSL Biznes 04/2021
Truck & Van 03/2021

Zapisz się do newslettera

C

Czytaj TSL biznes za darmo! Zapisz się do newslettera.

C