Ekonomia eksploatacji, czyli nowa generacja Mercedes-Benz Vito

C

19-07-2010

  {modal href="/images/stories/vito_big.jpg"} {/modal} Nowa generacja samochodów Mercedes-Benz Vito wyznacza nowe standardy   samochodów dostawczych.  Dostępna opcjonalnie technologia BlueEFFICIENCY, dba o najwyższy poziom ochrony środowiska i oszczędność. Ponadto Vito wyróżnia się jeszcze większą ładownością i solidnością. Znacznie obniżony poziom hałasu, a także nowe podwozie i zmodyfikowany cockpit ułatwiają obsługę i poprawiają ergonomię. Nowy napęd w samochodzie Mercedes-Benz Vito pokazuje, ile można osiągnąć w samochodach dostawczych stosując najnowocześniejsze rozwiązania techniczne - najwyższy poziom ekonomiczności poprzez niskie zużycie paliwa, niski poziom emisji zgodny z normą emisji spalin Euro 5. Emisje CO2 i zużycie paliwa są niższe w porównaniu z poprzednimi modelami aż do 15 procent. Uzyskanie tak doskonałych parametrów jest możliwe dzięki nowoczesnym rozwiązaniom technicznym aktualnej generacji cztero- i sześciocylindrowych silników Mercedes-Benz oraz zastosowaniu technologii BlueEFFICIENCY. Inne zalety to między innymi dodatkowe odbiorniki elektryczne, których pobór prądu regulowany jest według zapotrzebowania, funkcja ECO-Start-Stop silnika oraz opony ze zoptymalizowanym oporem toczenia. Technologia BlueEFFICIENCY dostępna jest w samochodach Vito opcjonalnie.   Nowa sześciobiegowa skrzynia montowana seryjnie w połączeniu ze wszystkimi czterocylindrowymi silnikami wysokoprężnymi także obniża emisje i zużycie paliwa. Szeroki zakres przełożeń manualnej skrzyni biegów prowadzi do wysokiej siły pociągowej przy niskich prędkościach i przy wyższych prędkościach obniża prędkość obrotową silnika oszczędzając paliwo. W zależności od planowanego użytkowania można wybrać Vito z mocą od 70 kW (95 KM) do 190 kW (258 KM).   Na charakter Mercedes-Benz Vito jako szczególnie wytrzymałego i sprawdzającego się w praktyce samochodu dostawczego wskazują nowe, solidne zderzaki. Vito to prawdziwy praktyk świetnie radzący sobie w surowej codzienności transportu. Podkreśla to także różna dla poszczególnych modeli, częściowo znacznie zwiększona ładowność i zupełnie nowe dopracowanie podwozia. Zarówno oś przednia jak i  tylna zostały w najdrobniejszych szczegółach opracowane na nowo i w pełni dostosowane do poszczególnych modeli. Charakterystyki zawieszenia są różne, inne w szczególnie wytrzymałych w furgonach, a inne w komfortowym Vito Kombi. Wnętrze nowej generacji przekonuje do siebie uproszczoną obsługą i nową koncepcją kolorystyczną. Wyraźnie zyskały walory estetyczne przestrzeni wewnętrznej. A w związku z tym znacznie obniżył się także poziom hałasu. Wizualnie nową generację Mercedes-Benz Vito można rozpoznać po zmienionych reflektorach. Do tego dochodzą nowe zderzaki.  

 

{modal href=”/images/stories/vito_big.jpg”}

PROMOCJA

PROMOCJA

{/modal}

Nowa generacja samochodów Mercedes-Benz Vito wyznacza nowe standardy   samochodów dostawczych.  Dostępna opcjonalnie technologia BlueEFFICIENCY, dba o najwyższy poziom ochrony środowiska i oszczędność. Ponadto Vito wyróżnia się jeszcze większą ładownością i solidnością. Znacznie obniżony poziom hałasu, a także nowe podwozie i zmodyfikowany cockpit ułatwiają obsługę i poprawiają ergonomię.


Nowy napęd w samochodzie Mercedes-Benz Vito pokazuje, ile można osiągnąć w samochodach dostawczych stosując najnowocześniejsze rozwiązania techniczne – najwyższy poziom ekonomiczności poprzez niskie zużycie paliwa, niski poziom emisji zgodny z normą emisji spalin Euro 5. Emisje CO2 i zużycie paliwa są niższe w porównaniu z poprzednimi modelami aż do 15 procent.


Uzyskanie tak doskonałych parametrów jest możliwe dzięki nowoczesnym rozwiązaniom technicznym aktualnej generacji cztero- i sześciocylindrowych silników Mercedes-Benz oraz zastosowaniu technologii BlueEFFICIENCY. Inne zalety to między innymi dodatkowe odbiorniki elektryczne, których pobór prądu regulowany jest według zapotrzebowania, funkcja ECO-Start-Stop silnika oraz opony ze zoptymalizowanym oporem toczenia. Technologia BlueEFFICIENCY dostępna jest w samochodach Vito opcjonalnie.

 

Nowa sześciobiegowa skrzynia montowana seryjnie w połączeniu ze wszystkimi czterocylindrowymi silnikami wysokoprężnymi także obniża emisje i zużycie paliwa. Szeroki zakres przełożeń manualnej skrzyni biegów prowadzi do wysokiej siły pociągowej przy niskich prędkościach i przy wyższych prędkościach obniża prędkość obrotową silnika oszczędzając paliwo. W zależności od planowanego użytkowania można wybrać Vito z mocą od 70 kW (95 KM) do 190 kW (258 KM).

 

Na charakter Mercedes-Benz Vito jako szczególnie wytrzymałego i sprawdzającego się w praktyce samochodu dostawczego wskazują nowe, solidne zderzaki. Vito to prawdziwy praktyk świetnie radzący sobie w surowej codzienności transportu. Podkreśla to także różna dla poszczególnych modeli, częściowo znacznie zwiększona ładowność i zupełnie nowe dopracowanie podwozia. Zarówno oś przednia jak i  tylna zostały w najdrobniejszych szczegółach opracowane na nowo i w pełni dostosowane do poszczególnych modeli. Charakterystyki zawieszenia są różne, inne w szczególnie wytrzymałych w furgonach, a inne w komfortowym Vito Kombi.


Wnętrze nowej generacji przekonuje do siebie uproszczoną obsługą i nową koncepcją kolorystyczną. Wyraźnie zyskały walory estetyczne przestrzeni wewnętrznej. A w związku z tym znacznie obniżył się także poziom hałasu.


Wizualnie nową generację Mercedes-Benz Vito można rozpoznać po zmienionych reflektorach. Do tego dochodzą nowe zderzaki.

 

Zobacz także

C

Najnowszy numer

C
TSL Biznes 04/2021
Truck & Van 03/2021

Zapisz się do newslettera

C

Czytaj TSL biznes za darmo! Zapisz się do newslettera.

C