Ekspansja DHL w Sochaczewie

C

25-08-2010

  {modal href="/images/stories/ppsochaczew1_big.jpg"} {/modal} ProLogis,  dostawca obiektów dystrybucyjnych na świecie, poinformował o podpisaniu umowy najmu ponad 5 400 metrów kwadratowych nowoczesnej powierzchni magazynowej w ProLogis Park Sochaczew z firmą DHL Exel Supply Chain, przedstawicielem rynku międzynarodowych usług ekspresowych i logistyki. Jednocześnie DHL przedłużyła umowy najmu ponad 16 000 metrów kwadratowych obecnie zajmowanej powierzchni magazynowej na terenie tego samego parku.   DHL jest częścią największej na świecie grupy logistycznej, Deutsche Post, która łączy ponad 220 krajów i terytoriów zależnych na całym świecie. Włącznie z tą transakcją, Deutsche Post jako największy globalny klient ProLogis, wynajmuje ponad 892 000 metrów kwadratowych powierzchni w 67 centrach dystrybucyjnych ProLogis w Europie i Ameryce Północnej.   - Elastyczne i nowatorskie rozwiązania w zakresie nieruchomości były kluczem do związania swojej przyszłości z tym parkiem - powiedział Kevin Sey, Senior Development Manager DHL Real Estate EMEA. - Doświadczony zespół ProLogis rozumie branżę, w której działamy i właśnie to wyróżnia naszą współpracę.   - Dziś zdobyć Klienta to trudna sztuka, przekonać go, by przedłużył umowę jeszcze trudniejsza, a utrzymanie Klienta przy jednoczesnym poszerzeniu zakresu współpracy to już ogromny sukces - powiedział Wojciech Kosiór, leasing manager Polska. - DHL to nasz globalny Klient, dlatego jesteśmy dumni, że magazyny ProLogis zlokalizowane właśnie w Polsce, w bliskim sąsiedztwie Warszawy, stanowią ważny punkt w międzynarodowej sieci logistycznej DHL.   W zawarciu transakcji pośredniczyła agencja nieruchomości CB Richard Ellis Polska. Obecnie ProLogis Park Sochaczew to centrum dystrybucyjne składające się z sześciu budynków o łącznej powierzchni magazynowej i biurowej ponad 100 000 metrów kwadratowych. Park znajduje się na wschodnich krańcach Sochaczewa, tuż przy drodze krajowej E30 (Warszawa?Berlin) i w odległości około 50 kilometrów na zachód od centrum Warszawy. Park ma bezpośrednie połączenie z drogą krajową nr 50 (na trasie Niemcy-Litwa) oraz własną bocznicę kolejową połączoną z międzynarodową linią kolejową (Berlin-Moskwa).   Oprócz DHL klientami ProLogis Park Sochaczew są takie firmy jak: Procter & Gamble, DHL, Gepol, Euro Freight Logistics i Pilkington Automotive. Portfolio ProLogis w regionie Warszawy składa się z dziewięciu parków dystrybucyjnych (39 budynków) o łącznej powierzchni magazynowej ponad 760 000 metrów kwadratowych.

 

{modal href=”/images/stories/ppsochaczew1_big.jpg”}

{/modal}

ProLogis,  dostawca obiektów dystrybucyjnych na świecie, poinformował o podpisaniu umowy najmu ponad 5 400 metrów kwadratowych nowoczesnej powierzchni magazynowej w ProLogis Park Sochaczew z firmą DHL Exel Supply Chain, przedstawicielem rynku międzynarodowych usług ekspresowych i logistyki. Jednocześnie DHL przedłużyła umowy najmu ponad 16 000 metrów kwadratowych obecnie zajmowanej powierzchni magazynowej na terenie tego samego parku.

 

DHL jest częścią największej na świecie grupy logistycznej, Deutsche Post, która łączy ponad 220 krajów i terytoriów zależnych na całym świecie. Włącznie z tą transakcją, Deutsche Post jako największy globalny klient ProLogis, wynajmuje ponad 892 000 metrów kwadratowych powierzchni w 67 centrach dystrybucyjnych ProLogis w Europie i Ameryce Północnej.

 

Elastyczne i nowatorskie rozwiązania w zakresie nieruchomości były kluczem do związania swojej przyszłości z tym parkiem – powiedział Kevin Sey, Senior Development Manager DHL Real Estate EMEA. Doświadczony zespół ProLogis rozumie branżę, w której działamy i właśnie to wyróżnia naszą współpracę.

 

Dziś zdobyć Klienta to trudna sztuka, przekonać go, by przedłużył umowę jeszcze trudniejsza, a utrzymanie Klienta przy jednoczesnym poszerzeniu zakresu współpracy to już ogromny sukces – powiedział Wojciech Kosiór, leasing manager Polska. DHL to nasz globalny Klient, dlatego jesteśmy dumni, że magazyny ProLogis zlokalizowane właśnie w Polsce, w bliskim sąsiedztwie Warszawy, stanowią ważny punkt w międzynarodowej sieci logistycznej DHL.

 

W zawarciu transakcji pośredniczyła agencja nieruchomości CB Richard Ellis Polska. Obecnie ProLogis Park Sochaczew to centrum dystrybucyjne składające się z sześciu budynków o łącznej powierzchni magazynowej i biurowej ponad 100 000 metrów kwadratowych. Park znajduje się na wschodnich krańcach Sochaczewa, tuż przy drodze krajowej E30 (Warszawa?Berlin) i w odległości około 50 kilometrów na zachód od centrum Warszawy. Park ma bezpośrednie połączenie z drogą krajową nr 50 (na trasie Niemcy-Litwa) oraz własną bocznicę kolejową połączoną z międzynarodową linią kolejową (Berlin-Moskwa).

 

Oprócz DHL klientami ProLogis Park Sochaczew są takie firmy jak: Procter & Gamble, DHL, Gepol, Euro Freight Logistics i Pilkington Automotive. Portfolio ProLogis w regionie Warszawy składa się z dziewięciu parków dystrybucyjnych (39 budynków) o łącznej powierzchni magazynowej ponad 760 000 metrów kwadratowych.

Zobacz także

C

Najnowszy numer

C
TSL Biznes 04/2021
Truck & Van 03/2021

Zapisz się do newslettera

C

Czytaj TSL biznes za darmo! Zapisz się do newslettera.

C