Ekspansja P3 na rynku hiszpańskim

C

10-04-2017

P3, ogólnoeuropejski inwestor i deweloper nieruchomości logistycznych, rozpoczął swoją najnowszą fazę ekspansji poprzez nabycie 11 obiektów logistyczno-dystrybucyjnych o łącznej powierzchni 322.500 m2 w Hiszpanii od firmy Gore Spain Holdings SOCIMI I, S.A.U. Wartość transakcji została uzgodniona na kwotę 243 milionów euro.   Są to obiekty położone w strategicznych lokalizacjach logistycznych w okolicach Madrytu, Saragossy, Toledo i Guadalajary, a także na wybrzeżu: w Walencji na wschodzie i Vizcaya (region Bilboa) na północy.   Ta transakcja, zrealizowana w niedługim czasie po ogłoszeniu rekordowych wyników P3 w Europie za 2016 rok, zwiększa bazę obiektów P3 w Hiszpanii z nieco ponad 70.000 m2 do prawie 400.000 m2.   David Marquina, Dyrektor Zarządzający P3 w Hiszpanii, powiedział: „To dobra okazja, aby wzmocnić naszą obecność w hiszpańskim centralnym korytarzu logistycznym, łączącym Madryt, Saragossę i Barcelonę. Naszym kolejnym celem jest zwiększenie obecności w korytarzu śródziemnomorskim, wokół Barcelony i Walencji, oraz ekspansja do Malagi. Będziemy koncentrować się na pozyskiwaniu obiektów logistycznych o jakości instytucjonalnej i transakcjach pozarynkowych, w których długoterminowa działalność P3 w charakterze inwestora i dewelopera może mieć istotne znaczenie.”   „Planowanych jest kilka projektów typu Build-to-Suit, jak również zakup pojedynczych obiektów, co pozwoli nam zwiększyć zasoby doskonale zlokalizowanych wysokiej jakości powierzchni logistycznych w Hiszpanii do 500.000 m2 przed końcem tego roku.”   Wielkość obiektów sięga od nieco ponad 7.500 m² w madryckim okręgu Getafe do ponad 80.000 m² w Saragossie. Obiekty te są w całości wynajęte przez firmy krajowe i międzynarodowe, w tym DHL, która jest już klientem P3 w siedmiu innych parkach zlokalizowanych w czterech krajach, a także Orangina Schweppes Espana oraz Staples - dostawca produktów biurowych.   Oprócz istniejących obiektów, przy dwóch magazynach dostępny jest grunt o wielkości ponad 26 000 m2 gotowy pod zabudowę dla P3.   Komentując tę transakcję, Ian Worboys, CEO firmy P3, powiedział: „Gospodarka Hiszpanii rozwija się, a my uznaliśmy ten kraj za kluczowy cel dla P3 w 2017 roku. Bardzo nas cieszy pozyskanie tych obiektów, dzięki czemu staliśmy się jednym z wiodących graczy w Hiszpanii, co jest zgodne z naszą strategią rozwoju jako wiodącego inwestora i dewelopera nieruchomości w Europie.”   W transakcji zakupu P3 doradzała firma CBRE, natomiast konsultacje prawne zapewniła firma Herbert Smith Freehills (HSF).

ekspansja p3P3, ogólnoeuropejski inwestor i deweloper nieruchomości logistycznych, rozpoczął swoją najnowszą fazę ekspansji poprzez nabycie 11 obiektów logistyczno-dystrybucyjnych o łącznej powierzchni 322.500 m2 w Hiszpanii od firmy Gore Spain Holdings SOCIMI I, S.A.U. Wartość transakcji została uzgodniona na kwotę 243 milionów euro.

 

Są to obiekty położone w strategicznych lokalizacjach logistycznych w okolicach Madrytu, Saragossy, Toledo i Guadalajary, a także na wybrzeżu: w Walencji na wschodzie i Vizcaya (region Bilboa) na północy.

 

Ta transakcja, zrealizowana w niedługim czasie po ogłoszeniu rekordowych wyników P3 w Europie za 2016 rok, zwiększa bazę obiektów P3 w Hiszpanii z nieco ponad 70.000 m2 do prawie 400.000 m2.

 

David Marquina, Dyrektor Zarządzający P3 w Hiszpanii, powiedział: „To dobra okazja, aby wzmocnić naszą obecność w hiszpańskim centralnym korytarzu logistycznym, łączącym Madryt, Saragossę i Barcelonę. Naszym kolejnym celem jest zwiększenie obecności w korytarzu śródziemnomorskim, wokół Barcelony i Walencji, oraz ekspansja do Malagi. Będziemy koncentrować się na pozyskiwaniu obiektów logistycznych o jakości instytucjonalnej i transakcjach pozarynkowych, w których długoterminowa działalność P3 w charakterze inwestora i dewelopera może mieć istotne znaczenie.”

 

„Planowanych jest kilka projektów typu Build-to-Suit, jak również zakup pojedynczych obiektów, co pozwoli nam zwiększyć zasoby doskonale zlokalizowanych wysokiej jakości powierzchni logistycznych w Hiszpanii do 500.000 m2 przed końcem tego roku.”

 

Wielkość obiektów sięga od nieco ponad 7.500 m² w madryckim okręgu Getafe do ponad 80.000 m² w Saragossie. Obiekty te są w całości wynajęte przez firmy krajowe i międzynarodowe, w tym DHL, która jest już klientem P3 w siedmiu innych parkach zlokalizowanych w czterech krajach, a także Orangina Schweppes Espana oraz Staples – dostawca produktów biurowych.

 

Oprócz istniejących obiektów, przy dwóch magazynach dostępny jest grunt o wielkości ponad 26 000 m2 gotowy pod zabudowę dla P3.

 

Komentując tę transakcję, Ian Worboys, CEO firmy P3, powiedział: „Gospodarka Hiszpanii rozwija się, a my uznaliśmy ten kraj za kluczowy cel dla P3 w 2017 roku. Bardzo nas cieszy pozyskanie tych obiektów, dzięki czemu staliśmy się jednym z wiodących graczy w Hiszpanii, co jest zgodne z naszą strategią rozwoju jako wiodącego inwestora i dewelopera nieruchomości w Europie.”

 

W transakcji zakupu P3 doradzała firma CBRE, natomiast konsultacje prawne zapewniła firma Herbert Smith Freehills (HSF).

Zobacz także

C

Najnowszy numer

C
TSL Biznes 04/2021
Truck & Van 03/2021

Zapisz się do newslettera

C

Czytaj TSL biznes za darmo! Zapisz się do newslettera.

C