Eksport polskiej żywności do Chin koleją przez Rosję

C

28-04-2020


Langowski Logistics, dostawca usług spedycyjnych i logistycznych, oferuje nową usługę – kolejowy transport żywności z Polski do Chin Nowym Jedwabnym Szlakiem. To bardzo dobra wiadomość dla polskich eksporterów żywności, którzy dzięki tej usłudze będą mogli szybciej i efektywniej dostarczać towary na chiński rynek.

Dzięki uzyskaniu zgody na tranzyt polskiej żywności przez Rosję (mimo embarga obowiązującego od 2014 roku), firma Langowski oferuje nowe możliwości eksportowe polskich produktów żywnościowych do Chin.
Transport żywności koleją w relacji Polska – Chiny przez Białoruś, Rosję i Kazachstan jest najszybszą i najbardziej efektywną opcją przewozów lądowych. Jest znacznie krótszy niż transport morski i zdecydowanie tańszy niż transport lotniczy.
Dzięki nowej usłudze polscy eksporterzy mają możliwość dostarczania dużych ilości towaru na chiński rynek, gdzie nasze produkty cieszą się dużym powodzeniem wśród konsumentów i uznawane są za żywność wysokiej jakości.

Transport kolejowy do Chin
Dzięki 16-letniemu doświadczeniu i możliwości spedycji kolejowej w relacji Polska – Chiny, własnej agencji celnej oraz własnym magazynom w Gdyni, Gdańsku, Warszawie i Łodzi, Langowski Logistics zapewnia eksporterom kompleksową obsługę towarów i dostarczenie ich do konkretnego odbiorcy. Produkty spożywcze w ramach usługi „od drzwi do drzwi” konsolidowane są w magazynach firmy, posiadających certyfikat HACCP, następnie bezpiecznie transportowane koleją i finalnie dostarczane do odbiorcy w Chinach.
Dotychczas produkty spożywcze były przewożone z Polski do Chin drogą morską i lotniczą. Transport kolejowy polskiej żywności do Chin tranzytem przez Rosję pozwala skrócić czas dostawy nawet o 40 dni. Profesjonalna usługa logistyczna wraz ze składowaniem i dystrybucją to zatem idealne rozwiązanie dla wszystkich eksporterów, dla których liczy się czas i bezpieczeństwo przewożonego towaru.

Embargo na polską żywność
W 2014 roku Rosja wprowadziła embargo na transport i sprzedaż polskiej żywności. Rosyjski rząd zabronił również przewozu żywności z Polski do innych krajów tranzytem przez swoje terytorium.
Pod koniec kwietnia 2020 roku Moskwa złagodziła nieco swoją politykę, umożliwiając tranzyt żywności przez swój kraj z jednoczesnym zachowaniem restrykcji. Utrzymane zostało embargo na import żywności z Polski oraz innych państw Unii Europejskiej. Podczas transportu, polskie kontenery z żywnością będą miały założone plomby rosyjskiego systemu satelitarnego Glonass, dzięki czemu przejazd pociągu przez Rosję będzie kontrolowany przez tamtejsze służby. 

 

 

Zobacz także

C

Najnowszy numer

C
TSL Biznes 04/2021
Truck & Van 03/2021

Zapisz się do newslettera

C

Czytaj TSL biznes za darmo! Zapisz się do newslettera.

C