Etap okręgowy Olimpiady Logistycznej

C

09-12-2010

  {modal href="/images/stories/logo_olimpiada1_big.jpg"} {/modal} 613 uczniów ze 100 szkół z całej Polski zakwalifikowało się do etapu okręgowego III Ogólnopolskiej Olimpiady Logistycznej. Do konkursowej rywalizacji przystąpią już jutro, w piątek 10 grudnia, punktualnie  o godzinie 11.00. Egzamin odbędzie się w dwunastu okręgach.    Redakcja miesięcznika TSL Biznes jest patronem medialnym tego wydarzenia.        W etapie szkolnym startowała rekordowa liczba uczestników - 4673 uczniów ze 175 szkół. Z odpowiedziami na pytania najlepiej poradzili sobie uczniowie z Zespołu Szkół nr 1 z Łodzi, Powiatowego Zespołu nr 3 Szkół Technicznych i Ogólnokształcących im. por. Stefana Jasieńskiego w Oświęcimiu oraz Zespołu Szkół im. Jana Kochanowskiego w Częstochowie. To właśnie z tych placówek najwięcej uczniów zakwalifikowało się do drugiego etapu.   {modal href="/images/stories/okregi1_big.jpg"}{/modal}Wszyscy półfinaliści spotkają się 10 grudnia w dwunastu miastach Polski: Brzegu, Zielonej Górze, Grudziądzu, Olsztynie, Kwidzynie, Szczecinie, Łodzi, Częstochowie, Warszawie, Krakowie, Sosnowcu i Poznaniu. Od wielkiego finału dzieli ich jeden krok - rozwiązanie testu jednokrotnego wyboru. Najlepsi uczniowie przyjadą 18 marca 2011 roku do siedziby Wyższej Szkoły Logistyki, organizatora przedsięwzięcia, gdzie zmierzą się w ostatnim etapie konkursu.   Na laureatów olimpiady czekają nie tylko wartościowe nagrody rzeczowe, ale także zwolnienie z pisemnej części egzaminu z przygotowania zawodowego w zawodach technik logistyk i technik spedytor oraz bezpłatne studia w Wyższej Szkole Logistyki. W konkursie wyróżniona zostanie również najlepsza szkoła.   Organizatorem olimpiady jest Wyższa Szkoła Logistyki w Poznaniu. Patronat Honorowy nad konkursem objęło Ministerstwo Infrastruktury.   Partnerami merytorycznymi olimpiady są: Instytut Logistyki i Magazynowania oraz Polskie Towarzystwo Logistyczne. Sponsorem Strategicznym została firma CHEP.   Przedsięwzięcie wspierają również firmy: Agrobex, DPD, Panopa, Dachser, VW Poznań, Omega-Pilzno (sponsoring złoty) oraz Still, TSLogistic, Epicor, Kuehne+Nagel, Raben, L-Systems, DHL Express, Kontenerowy.pl, (sponsoring srebrny).                                                                                                                                                                      

 

{modal href=”/images/stories/logo_olimpiada1_big.jpg”}

{/modal}

613 uczniów ze 100 szkół z całej Polski zakwalifikowało się do etapu okręgowego III Ogólnopolskiej Olimpiady Logistycznej. Do konkursowej rywalizacji przystąpią już jutro, w piątek 10 grudnia, punktualnie  o godzinie 11.00. Egzamin odbędzie się w dwunastu okręgach. 

 

Redakcja miesięcznika TSL Biznes jest patronem medialnym tego wydarzenia.

  

 

 

W etapie szkolnym startowała rekordowa liczba uczestników – 4673 uczniów ze 175 szkół. Z odpowiedziami na pytania najlepiej poradzili sobie uczniowie z Zespołu Szkół nr 1 z Łodzi, Powiatowego Zespołu nr 3 Szkół Technicznych i Ogólnokształcących im. por. Stefana Jasieńskiego w Oświęcimiu oraz Zespołu Szkół im. Jana Kochanowskiego w Częstochowie. To właśnie z tych placówek najwięcej uczniów zakwalifikowało się do drugiego etapu.

 

{modal href=”/images/stories/okregi1_big.jpg”}{/modal}Wszyscy półfinaliści spotkają się 10 grudnia w dwunastu miastach Polski: Brzegu, Zielonej Górze, Grudziądzu, Olsztynie, Kwidzynie, Szczecinie, Łodzi, Częstochowie, Warszawie, Krakowie, Sosnowcu i Poznaniu. Od wielkiego finału dzieli ich jeden krok – rozwiązanie testu jednokrotnego wyboru. Najlepsi uczniowie przyjadą 18 marca 2011 roku do siedziby Wyższej Szkoły Logistyki, organizatora przedsięwzięcia, gdzie zmierzą się w ostatnim etapie konkursu.

 

Na laureatów olimpiady czekają nie tylko wartościowe nagrody rzeczowe, ale także zwolnienie z pisemnej części egzaminu z przygotowania zawodowego w zawodach technik logistyk i technik spedytor oraz bezpłatne studia w Wyższej Szkole Logistyki. W konkursie wyróżniona zostanie również najlepsza szkoła.

 

Organizatorem olimpiady jest Wyższa Szkoła Logistyki w Poznaniu. Patronat Honorowy nad konkursem objęło Ministerstwo Infrastruktury.

 

Partnerami merytorycznymi olimpiady są: Instytut Logistyki i Magazynowania oraz Polskie Towarzystwo Logistyczne. Sponsorem Strategicznym została firma CHEP
 

Przedsięwzięcie wspierają również firmy: Agrobex, DPD, Panopa, Dachser, VW Poznań, Omega-Pilzno (sponsoring złoty) oraz Still, TSLogistic, Epicor, Kuehne+Nagel, Raben, L-Systems, DHL Express, Kontenerowy.pl, (sponsoring srebrny).

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Zobacz także

C

Najnowszy numer

C
TSL Biznes 04/2021
Truck & Van 03/2021

Zapisz się do newslettera

C

Czytaj TSL biznes za darmo! Zapisz się do newslettera.

C