Eurohub w Bratysławie – nowe kierunki DACHSER

C

21-06-2010

  {modal href="/images/stories/aktualnosci/dachser_big.jpg"} {/modal}Dachser dysponuje w Bratysławie jednym z najważniejszych węzłów logistycznych w Europie Środkowej i Wschodniej.  Od 2007 roku oferuje codzienne połączenia między Polską, Austrią, Słowacją, Czechami i Węgrami, a od kwietnia br. Dachser uruchomił nowe bezpośrednie linie do Rumunii, Słowenii, Bułgarii, Bośni & Hercegowiny, Serbii i Chorwacji.   - Poprzez wdrożenie nowych połączeń, dzięki naszej międzynarodowej platformie Eurohub, łączymy interesujące rynki z naszą siecią crossdockingową i oferujemy naszym Klientom jeszcze lepsze terminy dostaw, zachowując te same wysokie standardy jakościowe - powiedział Michael Schilling, Dyrektor Zarządzający Siecią & Logistyką w Dachser. Dobry operator logistyczny, świadomy swej roli w obsłudze łańcucha dostaw,  przykłada dużą wagę do lokalizacji terminali przeładunkowych i powinien dysponować terminalami przeładunkowymi we wszystkich regionach o wysokiej aktywności gospodarczej. Poziom zaawansowania technologii informatycznych w dzisiejszych czasach zobowiązuje liczących się operatorów do zapewnienia swoim klientom stałego dostępu do systemu śledzenia przesyłek (Tracking & Tracing).   Wspólny dla całej europejskiej sieci Dachser system operacyjny umożliwia bezpośredni dostęp do wszystkich informacji o przesyłce. Własna dywizja zajmująca się logistyką przesyłek lotniczych i morskich (Dachser Air & Sea) umożliwia klientom otrzymanie kompleksowych rozwiązań i dotarcie na każdego zakątka świata. Bratysława jako jedna z głównych platform przeładunkowych w sieci Dachser, łącząca kraje Środkowej i Wschodniej Europy, ma również bezpośrednie połączenie do Eurohubu  w Überherrn (region Saarland/Niemcy), centrum dystrybucji Dachser dla  Europy Zachodniej. - Połączenie Polski z Hubem w Bratysławie umożliwiło  także połączenie krajów leżących na południu od Polski  ze Skandynawią oraz Litwą, Łotwą i Estonią. Nowe linie łączące rynek bałkański ze Skandynawią to kolejny znaczący krok w rozwoju Dachser w Polsce, po otwarciu w styczniu br. bezpośrednich połączeń do Skandynawii, a w lutym br. do Litwy, Łotwy i Estonii -  powiedział Grzegorz Lichocik, Prezes Dachser w Polsce. W 2009 r. Dachser wygenerował obrót w wysokości  3, 24 miliarda euro. 17 500 pracowników obsłużyło na całym świecie  w  306 lokalizacjach  41, 8 milionów przesyłek o całkowitej wadze 29, 4 miliona ton.

 

{modal href=”/images/stories/aktualnosci/dachser_big.jpg”}

{/modal}Dachser dysponuje w Bratysławie jednym z najważniejszych węzłów logistycznych w Europie Środkowej i Wschodniej.  Od 2007 roku oferuje codzienne połączenia między Polską, Austrią, Słowacją, Czechami i Węgrami, a od kwietnia br. Dachser uruchomił nowe bezpośrednie linie do Rumunii, Słowenii, Bułgarii, Bośni & Hercegowiny, Serbii i Chorwacji.


 

Poprzez wdrożenie nowych połączeń, dzięki naszej międzynarodowej platformie Eurohub, łączymy interesujące rynki z naszą siecią crossdockingową i oferujemy naszym Klientom jeszcze lepsze terminy dostaw, zachowując te same wysokie standardy jakościowe – powiedział Michael Schilling, Dyrektor Zarządzający Siecią & Logistyką w Dachser.


Dobry operator logistyczny, świadomy swej roli w obsłudze łańcucha dostaw,  przykłada dużą wagę do lokalizacji terminali przeładunkowych i powinien dysponować terminalami przeładunkowymi we wszystkich regionach o wysokiej aktywności gospodarczej. Poziom zaawansowania technologii informatycznych w dzisiejszych czasach zobowiązuje liczących się operatorów do zapewnienia swoim klientom stałego dostępu do systemu śledzenia przesyłek (Tracking & Tracing).

 

Wspólny dla całej europejskiej sieci Dachser system operacyjny umożliwia bezpośredni dostęp do wszystkich informacji o przesyłce. Własna dywizja zajmująca się logistyką przesyłek lotniczych i morskich (Dachser Air & Sea) umożliwia klientom otrzymanie kompleksowych rozwiązań i dotarcie na każdego zakątka świata.


Bratysława jako jedna z głównych platform przeładunkowych w sieci Dachser, łącząca kraje Środkowej i Wschodniej Europy, ma również bezpośrednie połączenie do Eurohubu  w Überherrn (region Saarland/Niemcy), centrum dystrybucji Dachser dla  Europy Zachodniej.


Połączenie Polski z Hubem w Bratysławie umożliwiło  także połączenie krajów leżących na południu od Polski  ze Skandynawią oraz Litwą, Łotwą i Estonią. Nowe linie łączące rynek bałkański ze Skandynawią to kolejny znaczący krok w rozwoju Dachser w Polsce, po otwarciu w styczniu br. bezpośrednich połączeń do Skandynawii, a w lutym br. do Litwy, Łotwy i Estonii –  powiedział Grzegorz Lichocik, Prezes Dachser w Polsce.


W 2009 r. Dachser wygenerował obrót w wysokości  3, 24 miliarda euro. 17 500 pracowników obsłużyło na całym świecie  w  306 lokalizacjach  41, 8 milionów przesyłek o całkowitej wadze 29, 4 miliona ton.

Zobacz także

C

Najnowszy numer

C
TSL Biznes 04/2021
Truck & Van 03/2021

Zapisz się do newslettera

C

Czytaj TSL biznes za darmo! Zapisz się do newslettera.

C