Ewald Raben “Człowiekiem Roku”

C

30-08-2022

25 sierpnia 2022 podczas IV Spotkania Liderów Branży TSL, redakcja dziennika „Rzeczpospolita" nagrodziła najlepsze firmy z sektora TSL oraz wyłoniła Człowieka Roku branży. Tytuł trafił w ręce Ewalda Rabena, prezesa Grupy Raben.

Ewald Raben został doceniony za całokształt swojej działalności i europejski rozwój Grupy Raben. To on w 1991 roku wykonał pierwszy krok zagranicę i postanowił w Polsce otworzyć oddział rodzinnej, holenderskiej firmy. W ciągu ponad 30 lat działalności stworzył jedną z największych logistycznych firm w Europie zajmującą się transportem drogowym i kompleksowymi usługami obejmującymi logistykę kontraktową, transport morski i lotniczy, transport FTL & intermodalny oraz logistykę produktów świeżych w kontrolowanych temperaturach pod marką Fresh Logistics.

Obecnie Grupa Raben zatrudnia ponad 10 000 pracowników, dysponuje 1 300 000 m² powierzchni magazynowej, a globalny obrót firmy osiągnął ponad 1,5 mld euro. Oddziały grupy znajdują się w 15 krajach europejskich. Łącznie jest ich ponad 160.

– Dziękuję dziennikowi Rzeczpospolita za przyznanie mi tytułu: „Człowieka Roku” podczas Rzeczpospolita TSL Awards. Traktuję to jako wielkie wyróżnienie i docenienie moich dotychczasowych działań – powiedział Ewald Raben, prezes Grupy Raben. – Jednak ta nagroda nie jest tylko moja, bo jeden człowiek nie wystarczy, by zbudować silną i godną zaufania firmę. Jestem w tym miejscu, ponieważ otacza mnie wielu pasjonatów, którzy podzielają i współtworzą wizję Grupy Raben. Wiem, że razem możemy osiągnąć wszystko!

To nie pierwsze wyróżnienie dla prezesa Grupy Raben. Już w 2012 r. otrzymał w Polsce tytuł Przedsiębiorca Roku w konkursie EY, a w 2018 r. był laureatem nagrody LEO w kategorii „Przedsiębiorca Roku” w Niemczech przyznawanej przez Deutsche Verkehrs-Zeitung (DSV). Natomiast w 2019 r. Ewald został uhonorowany Medalem 100-lecia Odzyskania Niepodległości, w uznaniu zasług dla rozwoju polskiej gospodarki, przyznanym mu przez premiera Mateusza Morawieckiego.

Ewald Raben urodził się w Winterswijk w Holandii. Studiował na Uniwersytecie Transportu i Logistyki w Rotterdamie. Po przemianach 1989 r. dostrzegł szansę rozwoju na rynku polskim. Kupił wtedy mapę Polski i zaznaczył dwanaście punktów, które stanowić miały oddziały ulokowane w różnych częściach kraju. Dziś są już w Polsce 54 oddziały Rabena.

Ewald Raben zna logistykę od podszewki, jako młody chłopak pracował w rodzinnej firmie prowadząc ciężarówkę lub przenosząc palety. Zawsze jest tam, gdzie jego zespół, podzielając misję, wizję i wartości Grupy Raben.

Zobacz także

C

Najnowszy numer

C
TSL Biznes 04/2021
Truck & Van 03/2021

Zapisz się do newslettera

C

Czytaj TSL biznes za darmo! Zapisz się do newslettera.

C