FB Antczak wykonawcą terminali dla DHL

C

02-08-2016

Firma DHL wybrał FB Antczak na generalnego wykonawcę swoich dwóch terminali przesyłek kurierskich. Nowe obiekty powstaną w Ełku i Łomży, a ich realizację zaplanowano w okresie lipiec – listopad 2016.   Ełcki terminal zlokalizowany będzie przy ul. Żelaznej. W obiekcie o łącznej powierzchni użytkowej 1314,83 mkw. i kubaturze 9116,06 m. sześc., zaplanowano pomieszczenia związane z organizacją i spedycją przesyłek kurierskich. Budynek podzielony został na dwie części: przeładunkową o łącznej powierzchni użytkowej 1034,79 mkw. oraz biurową z zapleczem socjalnym o łącznej powierzchni użytkowej 280,04 mkw. Docelowo zatrudnienie znajdzie tu około 40 osób.   Obiekt w Łomży jest bliźniaczym projektem, zlokalizowanym pomiędzy ulicami Spokojną i Żabią. HB Holding sp. z o.o. będące głównym inwestorem, powierzyło FB Antczak realizację obu terminali wraz z przygotowaniem sieci komunikacyjnej i parkingów na terenie kompleksów. To pierwsze doświadczenia kaliskiej firmy we współpracy z operatorem logistycznym, jednakże realizowała już projekty obiektów magazynowych i produkcyjnych, jak np. obiekt na zlecenie MTM Industries w Kaliszu lub projekt Teknia Kalisz w Gołuchowie.   Oba budynki zaprojektowane zostały przez Pracownię Projektową 'JB - Projekt' z Ełku.    

DHL terminale 150Firma DHL wybrał FB Antczak na generalnego wykonawcę swoich dwóch terminali przesyłek kurierskich. Nowe obiekty powstaną w Ełku i Łomży, a ich realizację zaplanowano w okresie lipiec – listopad 2016.

 

Ełcki terminal zlokalizowany będzie przy ul. Żelaznej. W obiekcie o łącznej powierzchni użytkowej 1314,83 mkw. i kubaturze 9116,06 m. sześc., zaplanowano pomieszczenia związane z organizacją i spedycją przesyłek kurierskich. Budynek podzielony został na dwie części: przeładunkową o łącznej powierzchni użytkowej 1034,79 mkw. oraz biurową z zapleczem socjalnym o łącznej powierzchni użytkowej 280,04 mkw. Docelowo zatrudnienie znajdzie tu około 40 osób.

 

Obiekt w Łomży jest bliźniaczym projektem, zlokalizowanym pomiędzy ulicami Spokojną i Żabią. HB Holding sp. z o.o. będące głównym inwestorem, powierzyło FB Antczak realizację obu terminali wraz z przygotowaniem sieci komunikacyjnej i parkingów na terenie kompleksów. To pierwsze doświadczenia kaliskiej firmy we współpracy z operatorem logistycznym, jednakże realizowała już projekty obiektów magazynowych i produkcyjnych, jak np. obiekt na zlecenie MTM Industries w Kaliszu lub projekt Teknia Kalisz w Gołuchowie.

 

Oba budynki zaprojektowane zostały przez Pracownię Projektową ‘JB – Projekt’ z Ełku.

 

DHL terminale 2

 

Zobacz także

C

Najnowszy numer

C
TSL Biznes 04/2021
Truck & Van 03/2021

Zapisz się do newslettera

C

Czytaj TSL biznes za darmo! Zapisz się do newslettera.

C