FedEx Express otwiera oddział w Chorzowie

C

18-08-2016

Z początkiem sierpnia br. oddziały FedEx w Katowicach i Kędzierzynie-Koźlu złączyły się w jeden, w Chorzowie. Placówka o powierzchni 7 tys. m² w kompleksie logistycznym Prologis Park Chorzów, w bezpośrednim sąsiedztwie autostrady A4 oraz w pobliżu węzła Gliwice-Sośnice, stanowiącego skrzyżowanie dwóch największych międzynarodowych korytarzy transportowych w Polsce jest lepiej skomunikowana pod względem infrastruktury drogowej, co usprawnia proces dostarczania przesyłek w dowolne miejsce w kraju i na świecie.     „Zależy nam na ciągłym zwiększaniu jakości naszych usług. Wierzymy, że połączenie oddziałów FedEx w Katowicach i Kędzierzynie-Koźlu, ich załóg, doświadczeń oraz potencjałów, pozwoli na wzrost możliwości operacyjnych i podwyższenie standardów obsługi klientów.”  mówi Mariusz Mik, Dyrektor Zarządzający FedEx Express Polska. Otwarcie nowej lokalizacji w Chorzowie pozwala na zwiększenie możliwości operacyjnych i podwyższenie standardów obsługi klientów. Rozbudowana infrastruktura placówki umożliwia kurierom FedEx sprawniejsze załadowywanie samochodów, co z kolei przekłada się na ich wcześniejszy wyjazd i dostarczenie przesyłek, a w konsekwencji szybszą obsługę klientów. Oddział został wyposażony między innymi w 9 ramp Line Haul, 15 stanowisk postojowych Line Haul, a także 22 pomosty załadunkowe dla aut kurierskich oraz 32 bramy kurierskie.     Firma FedEx w swojej nowej lokalizacji uruchomiła również sortownię, która obsługuje przesyłki z południa Polski oraz z Wrocławia i Poznania. Uruchomienie innowacyjnego systemu sortowania paczek, składającego się z modułów rolek z wbudowanymi wagami paczkowymi znacznie przyspiesza dostarczanie paczek do klientów w tych regionach. „Stale doskonalimy sieć transportową oraz strukturę Operacji” mówi Mariusz Mik, Dyrektor Zarządzający FedEx Express Polska. „Otwarcie oddziału w Chorzowie jest tego potwierdzeniem. Jesteśmy pewni, że pozwoli to na zwiększenie zadowolenia naszych klientów, co jest dla nas najwyższym priorytetem” dodaje.                       Zapisz Zapisz Zapisz

FedExtop 150Z początkiem sierpnia br. oddziały FedEx w Katowicach i Kędzierzynie-Koźlu złączyły się w jeden, w Chorzowie. Placówka o powierzchni 7 tys. m² w kompleksie logistycznym Prologis Park Chorzów, w bezpośrednim sąsiedztwie autostrady A4 oraz w pobliżu węzła Gliwice-Sośnice, stanowiącego skrzyżowanie dwóch największych międzynarodowych korytarzy transportowych w Polsce jest lepiej skomunikowana pod względem infrastruktury drogowej, co usprawnia proces dostarczania przesyłek w dowolne miejsce w kraju i na świecie.

 

 

„Zależy nam na ciągłym zwiększaniu jakości naszych usług. Wierzymy, że połączenie oddziałów FedEx w Katowicach i Kędzierzynie-Koźlu, ich załóg, doświadczeń oraz potencjałów, pozwoli na wzrost możliwości operacyjnych i podwyższenie standardów obsługi klientów.”  mówi Mariusz Mik, Dyrektor Zarządzający FedEx Express Polska. Otwarcie nowej lokalizacji w Chorzowie pozwala na zwiększenie możliwości operacyjnych i podwyższenie standardów obsługi klientów. Rozbudowana infrastruktura placówki umożliwia kurierom FedEx sprawniejsze załadowywanie samochodów, co z kolei przekłada się na ich wcześniejszy wyjazd i dostarczenie przesyłek, a w konsekwencji szybszą obsługę klientów. Oddział został wyposażony między innymi w 9 ramp Line Haul, 15 stanowisk postojowych Line Haul, a także 22 pomosty załadunkowe dla aut kurierskich oraz 32 bramy kurierskie.

 

 

Firma FedEx w swojej nowej lokalizacji uruchomiła również sortownię, która obsługuje przesyłki z południa Polski oraz z Wrocławia i Poznania. Uruchomienie innowacyjnego systemu sortowania paczek, składającego się z modułów rolek z wbudowanymi wagami paczkowymi znacznie przyspiesza dostarczanie paczek do klientów w tych regionach. „Stale doskonalimy sieć transportową oraz strukturę Operacji” mówi Mariusz Mik, Dyrektor Zarządzający FedEx Express Polska. „Otwarcie oddziału w Chorzowie jest tego potwierdzeniem. Jesteśmy pewni, że pozwoli to na zwiększenie zadowolenia naszych klientów, co jest dla nas najwyższym priorytetem” dodaje.

 

 

 FedEx magazyn 355 FedEx warehouse 355

 

 

 

 

 

 

 

 

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zobacz także

C

Najnowszy numer

C
TSL Biznes 04/2021
Truck & Van 03/2021

Zapisz się do newslettera

C

Czytaj TSL biznes za darmo! Zapisz się do newslettera.

C