FedEx Express w Skandynawii

C

04-02-2016

FedEx Express otworzyła dzisiaj nowe centrum sortujące na terenie Portu Lotniczego w Kopenhadze. Jako dziewiąty obiekt otwarty w tym regionie w ciągu ostatnich pięciu lat, centrum będzie obsługiwać przesyłki przychodzące i wychodzące na terenie Danii, Finlandii, Norwegii i Szwecji.         – Nordyckie centrum sortujące sprawi, że odległość dzieląca naszych klientów w krajach nordyckich od reszty świata stanie się mniejsza niż dotychczas. Oferując obsługę przesyłek kurierskich, odpraw celnych, sortowania oraz obsługi połączeń lotniczych w jednej lokalizacji, będziemy mogli zwiększyć efektywność naszych działań w rejonie państw nordyckich. Pełną gotowość operacyjną nowy obiekt osiągnął zaledwie w rok od rozpoczęcia inwestycji – powiedział David Canavan, Senior Vice President Operations FedEx Express Europe – Lotnisko w Kopenhadze to idealna lokalizacja dla naszego centrum sortującego, dzięki znakomitej infrastrukturze transportowej i położeniu niedaleko Szwecji. Obiekt stanowi kluczowy element naszej strategii rozwojowej w Europie, gdzie uruchomiliśmy ponad 100 nowych placówek od 2011 roku – dodał.   Region państw nordyckich – Dania, Finlandia, Norwegia i Szwecja – cieszy się w ostatnim czasie wysokim tempem wzrostu ekonomicznego, a prognozowany średni wzrost PKB w 2016 roku wynosie 2%. Te pozytywne tendencje znajdują odzwierciedlenie również w danych FedEx Express dotyczących nadawanych przesyłek. W zakresie przesyłek nadawanych z tych rynków do wszystkich innych państw w okresie od czerwca 2014 do maja 2015 roku odnotowano wzrost o ponad 24% w porównaniu do poprzednich 12 miesięcy. Podobny wzrost (22%) w tym okresie zanotowano w zakresie liczby przesyłek nadawanych z tego regionu do Ameryki Północnej. – Dzięki idealnemu wręcz położeniu pomiędzy Ameryką Północną, a krajami Bliskiego Wschodu, Port Lotniczy w Kopenhadze zyskał status największego węzłowego portu lotniczego dla transportu towarów na obszarze Europy Północnej. W 2015 roku przez Port Lotniczy w Kopenhadze przesłano ponad 370 000 ton ładunku. Nowopowstałe centrum logistyczne FedEx pozwoli nam na obsługiwanie w kolejnych latach jeszcze większych ilości towaru, co stanowi dobrą wiadomość zarówno dla Danii, jak i dla Portu Lotniczego w Kopenhadze w szczególności – stwierdził Thomas Woldbye, dyrektor generalny spółki Copenhagen Airports.   Nowy obiekt o powierzchni 8000 metrów kwadratowych pozwala na sortowanie 3300 paczek na godzinę, obsługę 18 lotów FedEx Express, 170 kursów samochodów ciężarowych oraz do 36 samochodów cargo tygodniowo. Na terenie obiektu pracuje około 120 członków zespołu FedEx Express. Obiekt znajduje się w strefie obsługi przewozów towarowych portu lotniczego, niedaleko Mostu Oresund prowadzącego w kierunku Szwecji.  

FedEx SkandynawiaFedEx Express otworzyła dzisiaj nowe centrum sortujące na terenie Portu Lotniczego w Kopenhadze. Jako dziewiąty obiekt otwarty w tym regionie w ciągu ostatnich pięciu lat, centrum będzie obsługiwać przesyłki przychodzące i wychodzące na terenie Danii, Finlandii, Norwegii i Szwecji.

 

 

 

 

Nordyckie centrum sortujące sprawi, że odległość dzieląca naszych klientów w krajach nordyckich od reszty świata stanie się mniejsza niż dotychczas. Oferując obsługę przesyłek kurierskich, odpraw celnych, sortowania oraz obsługi połączeń lotniczych w jednej lokalizacji, będziemy mogli zwiększyć efektywność naszych działań w rejonie państw nordyckich. Pełną gotowość operacyjną nowy obiekt osiągnął zaledwie w rok od rozpoczęcia inwestycji – powiedział David Canavan, Senior Vice President Operations FedEx Express Europe – Lotnisko w Kopenhadze to idealna lokalizacja dla naszego centrum sortującego, dzięki znakomitej infrastrukturze transportowej i położeniu niedaleko Szwecji. Obiekt stanowi kluczowy element naszej strategii rozwojowej w Europie, gdzie uruchomiliśmy ponad 100 nowych placówek od 2011 roku – dodał.

 

Region państw nordyckich – Dania, Finlandia, Norwegia i Szwecja – cieszy się w ostatnim czasie wysokim tempem wzrostu ekonomicznego, a prognozowany średni wzrost PKB w 2016 roku wynosie 2%. Te pozytywne tendencje znajdują odzwierciedlenie również w danych FedEx Express dotyczących nadawanych przesyłek. W zakresie przesyłek nadawanych z tych rynków do wszystkich innych państw w okresie od czerwca 2014 do maja 2015 roku odnotowano wzrost o ponad 24% w porównaniu do poprzednich 12 miesięcy. Podobny wzrost (22%) w tym okresie zanotowano w zakresie liczby przesyłek nadawanych z tego regionu do Ameryki Północnej.

Dzięki idealnemu wręcz położeniu pomiędzy Ameryką Północną, a krajami Bliskiego Wschodu, Port Lotniczy w Kopenhadze zyskał status największego węzłowego portu lotniczego dla transportu towarów na obszarze Europy Północnej. W 2015 roku przez Port Lotniczy w Kopenhadze przesłano ponad 370 000 ton ładunku. Nowopowstałe centrum logistyczne FedEx pozwoli nam na obsługiwanie w kolejnych latach jeszcze większych ilości towaru, co stanowi dobrą wiadomość zarówno dla Danii, jak i dla Portu Lotniczego w Kopenhadze w szczególności – stwierdził Thomas Woldbye, dyrektor generalny spółki Copenhagen Airports.

 

Nowy obiekt o powierzchni 8000 metrów kwadratowych pozwala na sortowanie 3300 paczek na godzinę, obsługę 18 lotów FedEx Express, 170 kursów samochodów ciężarowych oraz do 36 samochodów cargo tygodniowo. Na terenie obiektu pracuje około 120 członków zespołu FedEx Express. Obiekt znajduje się w strefie obsługi przewozów towarowych portu lotniczego, niedaleko Mostu Oresund prowadzącego w kierunku Szwecji.

 

Zobacz także

C

Najnowszy numer

C
TSL Biznes 04/2021
Truck & Van 03/2021

Zapisz się do newslettera

C

Czytaj TSL biznes za darmo! Zapisz się do newslettera.

C