FedEx Express wprowadza usługę SenseAware na rynek europejski

C

11-02-2014

Firma FedEx Express poinformowała o udostępnieniu swojej wielokrotnie nagradzanej usługi monitorowania przesyłek o nazwie SenseAware?w 14 nowych krajach europejskich.             Dzięki SenseAware klienci firmy FedEx w Belgii, Włoszech, Francji, Hiszpanii, Szwajcarii, Holandii, Irlandii, Danii, Norwegii, Szwecji, Finlandii, Czechach, Polsce, Niemczech i Kanadzie mogą teraz lepiej kontrolować swoje najważniejsze, najcenniejsze i najpilniejsze przesyłki w czasie zbliżonym do rzeczywistego. Klienci w Kanadzie mogą również korzystać z rozbudowanej i łatwo dostępnej oferty usług.   SenseAware to połączenie aplikacji internetowej i urządzenia wyposażonego w wiele czujników. Klienci, którzy przesyłają produkty o dużej wartości lub wrażliwe na zmianę warunków otoczenia, mogą za pomocą tego rozwiązania monitorować parametry swoich przesyłek w czasie zbliżonym do rzeczywistego, a także kontrolować dane i współpracować w ramach własnych łańcuchów dostaw. Oprócz śledzenia lokalizacji usługa może również monitorować temperaturę, wystawienie na działanie światła, wilgotność względną, wstrząsy i ciśnienie barometryczne. Urządzenie SenseAware 2000 jest wyposażone w próbnik suchego lodu, który sprawdza temperatury sięgające od -80°C do +60°C (od -112°F do +140°F), i próbnik kriogeniczny, który może monitorować przesyłki w przedziale temperatur od -195°C do +60°C (od -319°F do +140°F).     Usługa SenseAware może odegrać ważną rolę w różnych branżach, takich jak lotnictwo, produkcja, petrochemia, ochrona zdrowia i moda, w których wiele przesyłek jest bardzo wartościowych i pilnych. Z rozwiązania można korzystać np. w przypadku transportu luksusowej odzieży, którą trzeba chronić przed wilgocią, technologii lotniczych, które wymagają szczególnie ostrożnego traktowania z uwagi na ryzyko uszkodzenia, czy części, których opóźniona lub utracona dostawa mogłaby doprowadzić do powstania wąskiego gardła w łańcuchu dostaw.   W połączeniu z dodatkowymi specjalistycznymi usługami, takimi jak FedEx Priority Alert, firma FedEx Express oferuje klientom kompletne rozwiązanie, które obejmuje wysyłkę i pakowanie towarów w kontrolowanej temperaturze, śledzenie i monitorowanie przesyłek, udokumentowany dziennik kontroli z myślą o zapewnieniu zgodności z regulacjami oraz globalne doświadczenie zapewniające szybką odprawę celną.

fedex40Firma FedEx Express poinformowała o udostępnieniu swojej wielokrotnie nagradzanej usługi monitorowania przesyłek o nazwie SenseAware?w 14 nowych krajach europejskich.

 

 

 

 

 

 

Dzięki SenseAware klienci firmy FedEx w Belgii, Włoszech, Francji, Hiszpanii, Szwajcarii, Holandii, Irlandii, Danii, Norwegii, Szwecji, Finlandii, Czechach, Polsce, Niemczech i Kanadzie mogą teraz lepiej kontrolować swoje najważniejsze, najcenniejsze i najpilniejsze przesyłki w czasie zbliżonym do rzeczywistego. Klienci w Kanadzie mogą również korzystać z rozbudowanej i łatwo dostępnej oferty usług.

 

SenseAware to połączenie aplikacji internetowej i urządzenia wyposażonego w wiele czujników. Klienci, którzy przesyłają produkty o dużej wartości lub wrażliwe na zmianę warunków otoczenia, mogą za pomocą tego rozwiązania monitorować parametry swoich przesyłek w czasie zbliżonym do rzeczywistego, a także kontrolować dane i współpracować w ramach własnych łańcuchów dostaw. Oprócz śledzenia lokalizacji usługa może również monitorować temperaturę, wystawienie na działanie światła, wilgotność względną, wstrząsy i ciśnienie barometryczne. Urządzenie SenseAware 2000 jest wyposażone w próbnik suchego lodu, który sprawdza temperatury sięgające od -80°C do +60°C (od -112°F do +140°F), i próbnik kriogeniczny, który może monitorować przesyłki w przedziale temperatur od -195°C do +60°C (od -319°F do +140°F).

 

fedex-senseaware

 

Usługa SenseAware może odegrać ważną rolę w różnych branżach, takich jak lotnictwo, produkcja, petrochemia, ochrona zdrowia i moda, w których wiele przesyłek jest bardzo wartościowych i pilnych. Z rozwiązania można korzystać np. w przypadku transportu luksusowej odzieży, którą trzeba chronić przed wilgocią, technologii lotniczych, które wymagają szczególnie ostrożnego traktowania z uwagi na ryzyko uszkodzenia, czy części, których opóźniona lub utracona dostawa mogłaby doprowadzić do powstania wąskiego gardła w łańcuchu dostaw.

 

W połączeniu z dodatkowymi specjalistycznymi usługami, takimi jak FedEx Priority Alert, firma FedEx Express oferuje klientom kompletne rozwiązanie, które obejmuje wysyłkę i pakowanie towarów w kontrolowanej temperaturze, śledzenie i monitorowanie przesyłek, udokumentowany dziennik kontroli z myślą o zapewnieniu zgodności z regulacjami oraz globalne doświadczenie zapewniające szybką odprawę celną.

Zobacz także

C

Najnowszy numer

C
TSL Biznes 04/2021
Truck & Van 03/2021

Zapisz się do newslettera

C

Czytaj TSL biznes za darmo! Zapisz się do newslettera.

C